При одному згадуванні слова «кондиціонер» ми одразу ж уявляємо свіже прохолодне повітря у приміщенні у спекотну пору року, комфорт та затишок від звичного потоку повітря. Однак далеко не всі з нас знають, як працює кондиціонер і з яких частин складається.
Ця інформація допоможе не тільки використовувати його правильно і з розумом, але і вбереже від можливих поломок і проблем при експлуатації.
З чого ж складається кондиціонер? Давайте детальніше розглянемо це питання. Головні складові частини кондиціонера – це зовнішній та внутрішній блок.
Зовнішній блок – це конструкція, яка розташовується поза приміщенням і за допомогою вбудованого вентилятора здійснює подачу повітря всередину кондиціонера. Холодоагентом в цьому процесі служить фреон, який стискається компресором і охолоджується конденсатором.
Принцип роботи внутрішнього блоку: гаряче повітря, яке береться з приміщення, обдуває випарник, по якому проходить фреон. Він забирає тепло і в приміщення потрапляє вже охолоджене повітря, що викидається через жалюзі кондиціонера. Крім того, він має систему фільтрів, що забезпечують очищення повітря від мікрочастинок і шкідливих організмів.
Внутрішні блоки бувають різних типів та функціонального призначення.
Розглянемо їх детальніше:
Існує поділ кондиціонерів на типи в залежності від приміщення, для якого він призначений, його площі, кількості кімнат тощо. Ми наведемо найпоширшу класифікацію, згідно з якою кондиціонери можна розділити на 3 групи: спліт-системи, мульти-спліт-системи і мультизональні системи.
Спліт-системи є найпоширенішими, оскільки відмінно підходять для охолодження та обігріву квартир, офісів та інших приміщень. Ці системи складаються з внутрішнього і зовнішнього блоку, які з'єднуються між собою за допомогою фреонової і дренажної магістралі. Внутрішній блок може розташовуватися на стіні, підселевій зоні або вбудовуватися у стелю. Це забезпечує зручність і варіативність при монтажі.
Іноді виникає необхідність кондиціонування відразу кількох суміжних приміщень. У такому разі незамінними будуть мульти-спліт-системи. Це такий тип обладнання для кондиціонування, який складається з одного зовнішнього і декількох внутрішніх блоків, які з ними сполучені. Це дозволяє не захаращувати фасад будівлі і при цьому ефективно здійснювати процес кондиціонування (в кожному з приміщень автономно). При цьому можна встановлювати до 4-5 внутрішніх блоків.
Коли необхідно проводити кондиціонер великої кількості приміщень одночасно (до 20), на допомогу приходять мультизональні системи. Їх ще називають VRV і VRF системами. У даному випадку є можливість встановлювати різні типи внутрішніх блоків: від настінних до канальних. Використовуються такі системи у великих заміських котеджах, офісних будівлях тощо.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Лилия
Никогда не обращала внимание на сложность кондиционеров и на множество различных типов. Теперь же, прочитав статью, можно выбирать себе подходящий. Спасибо автору.
Наталья
а какой же тогда лучше установить внутренний блок в гостиную 30 квадратов, если ремонт уже сделан, но он настолько уникальный, что настенный блок не впишется.
Альтер Эйр
Есть несколько вариантов для решения данной проблемы. Чтобы обсудить более подробно - прозвоните нашим специалистам, они ответят на все ваши вопросы.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.