Блоки кондиціонерів: типи і особливості

Автор запису
25 лют 2016
8 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Блоки, компресор, конденсатор та інші «органи» кондиціонера
  1. Зовнішній блок
  2. Внутрішній блок
 2. Які бувають кондиціонери і як не помилитися з вибором
  1. Спліт-системи
  2. Мульти-спліт-системи
  3. Мультизональні системи
 3. Висновки
Монтаж внутрішнього блоку кондиціонера

При одному згадуванні слова «кондиціонер» ми одразу ж уявляємо свіже прохолодне повітря у приміщенні у спекотну пору року, комфорт та затишок від звичного потоку повітря. Однак далеко не всі з нас знають, як працює кондиціонер і з яких частин складається.

Ця інформація допоможе не тільки використовувати його правильно і з розумом, але і вбереже від можливих поломок і проблем при експлуатації.

Блоки, компресор, конденсатор та інші «органи» кондиціонера

З чого ж складається кондиціонер? Давайте детальніше розглянемо це питання. Головні складові частини кондиціонера – це зовнішній та внутрішній блок.

Товари зі статті

Зовнішній блок

Комплектующие наружного блока кондиционера

Зовнішній блок – це конструкція, яка розташовується поза приміщенням і за допомогою вбудованого вентилятора здійснює подачу повітря всередину кондиціонера. Холодоагентом в цьому процесі служить фреон, який стискається компресором і охолоджується конденсатором.

Внутрішній блок

Принцип роботи внутрішнього блоку: гаряче повітря, яке береться з приміщення, обдуває випарник, по якому проходить фреон. Він забирає тепло і в приміщення потрапляє вже охолоджене повітря, що викидається через жалюзі кондиціонера. Крім того, він має систему фільтрів, що забезпечують очищення повітря від мікрочастинок і шкідливих організмів.

Потрібна консультація?

Внутрішні блоки бувають різних типів та функціонального призначення.

Розглянемо їх детальніше:

 • Настінні. З назви стає зрозуміло, що такі блоки монтуються безпосередньо на стіну. Це найпоширеніший тип, беручи до уваги невеликі розміри, широкий функціонал, безшумність та інші переваги.
 • Підстелеві. Вони відносяться до класу напівпромислових і відмінно вирішують питання кондиціювання у закладах громадського харчування, торгових залах, великих офісних центрах. Вертикальні та горизонтальні жалюзі регулюють розподіл повітряних потоків по приміщенню.
 • Канальні. Даний тип блоків дуже добре підійде для тих приміщень, в яких існують підвищені вимоги до дизайну і зовнішнього виду обладнання: ці кондиціонери монтуються в стіну або стелю і практично непомітні для ока.
 • Касетні. Кондиціонери касетного типу так само, як і канальні, монтуються непомітно, але для них необхідна підвісна стеля. Повітря розподіляється по приміщенню через нижню частину блоку по чотирьох напрямах, що дозволяє використовувати його для ефективного кондиціонування великого приміщення.
 • Мобільні. Незамінний варіант для «пересувного» кондиціонування, так як вони не вимагають монтажу, а встановлюються на підлогу і для їх роботи слід лише вивести гнучкий шланг на вулицю з приміщення. Відмінний кондиціонер для дачі, заміського будинку тощо.
 • Підлогово-стелеві. Ці кондиціонери встановлюються або вертикально на підлозі біля стіни, або на стелі. У першому варіанті повітря розподіляється вздовж стіни, у другому – горизонтально паралельно стелі.

Які бувають кондиціонери і як не помилитися з вибором

Існує поділ кондиціонерів на типи в залежності від приміщення, для якого він призначений, його площі, кількості кімнат тощо. Ми наведемо найпоширшу класифікацію, згідно з якою кондиціонери можна розділити на 3 групи: спліт-системи, мульти-спліт-системи і мультизональні системи.

Спліт-системи

Спліт-системи є найпоширенішими, оскільки відмінно підходять для охолодження та обігріву квартир, офісів та інших приміщень. Ці системи складаються з внутрішнього і зовнішнього блоку, які з'єднуються між собою за допомогою фреонової і дренажної магістралі. Внутрішній блок може розташовуватися на стіні, підселевій зоні або вбудовуватися у стелю. Це забезпечує зручність і варіативність при монтажі.

Мульти-спліт-системи

Іноді виникає необхідність кондиціонування відразу кількох суміжних приміщень. У такому разі незамінними будуть мульти-спліт-системи. Це такий тип обладнання для кондиціонування, який складається з одного зовнішнього і декількох внутрішніх блоків, які з ними сполучені. Це дозволяє не захаращувати фасад будівлі і при цьому ефективно здійснювати процес кондиціонування (в кожному з приміщень автономно). При цьому можна встановлювати до 4-5 внутрішніх блоків.

Мультизональні системи

Коли необхідно проводити кондиціонер великої кількості приміщень одночасно (до 20), на допомогу приходять мультизональні системи. Їх ще називають VRV і VRF системами. У даному випадку є можливість встановлювати різні типи внутрішніх блоків: від настінних до канальних. Використовуються такі системи у великих заміських котеджах, офісних будівлях тощо.

Мультизональная система кондиционирования

Висновки

 1. Кондиціонер – це не просто пристрій для охолодження повітря у приміщенні, а складний агрегат, який допоможе створити комфорт і затишок у вашому будинку.
 2. Кондиціонер складається з внутрішнього і зовнішнього блоку, які, у свою чергу, бувають різних типів і різновидів.
 3. Фахівці компанії Альтер Ейр допоможуть не тільки підібрати для вас найбільш підходящу модель кондиціонера за вигідною ціною, але і зроблять якісний монтаж і сервісне обслуговування цієї техніки.
Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Лилия

  Никогда не обращала внимание на сложность кондиционеров и на множество различных типов. Теперь же, прочитав статью, можно выбирать себе подходящий. Спасибо автору.

 • 5 / 5

  Наталья

  а какой же тогда лучше установить внутренний блок в гостиную 30 квадратов, если ремонт уже сделан, но он настолько уникальный, что настенный блок не впишется.

 • Альтер Эйр

  Есть несколько вариантов для решения данной проблемы. Чтобы обсудить более подробно - прозвоните нашим специалистам, они ответят на все ваши вопросы.