Дешеві теплові насоси – чи варто купувати?

Автор запису
19 тра 2020
9 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
  1. Що таке тепловий насос, типи теплових насосів
  2. Ефективність, COP і гарантія дешевих та дорогих теплових насосів, відмінності.
  3. У чому полягають відмінності електроніки та автоматики в дешевих та дорогих теплових насосах
  4. Висновок
 Тепловий насос
Тепловий насос

Що таке тепловий насос, типи теплових насосів

Тепловий насос – це пристрій, який служить для опалення приміщень. Принцип його роботи полягає в заборі низькопотенційного тепла з навколишнього середовища (повітря, води, грунту) та передачі цього тепло високопотенціальному (системі опалення), таким способом приміщення нагрівається. Дане обладнання найчастіше використовується у побутових або комерційних приміщеннях: будинках, квартирах, офісах тощо.

Існує два типи теплових насосів:

  • Повітряні – коли тепло береться з повітря.
  • Геотермальні – коли температура береться з землі або води.

Ефективність, COP і гарантія дешевих та дорогих теплових насосів, відмінності.

При виборі теплового насоса важливу роль відіграє COP (коефіцієнт перетворення теплоти)  саме він відображає ефективність теплового насоса. Проте, з даними показниками іноді не все так просто.

Залежно від виробника теплових насосів показники СОР можуть істотно відрізнятися. Наприклад, в брендах дорогого сегмента теплових насосів: Daikin, Viessmann, Vaillant присутні всі показники COP при зовнішній та внутрішній температурі. У виробників недорогого класу значення COP вказані більш розмито та нечітко, оскільки немає можливості провести правильні тести при всіх необхідних умовах. Висновок: порівнювати характеристики бюджетної техніки та інших світових виробників, таких як Vaillant або Viessmann часто просто недоцільно.

ЗАПРОШУЄМО ПОДИВИТИСЬ НА ОБВ'ЯЗКУ І РОБОТУ ТЕПЛОВОГО НАСОСУ В ОФІСІ АЛЬТЕР ЕЙР!
Кожен тепловий насос повинен бути перевірений експериментально, після чого – виведений графік погодозалежності. Якщо таких даних не наводиться, можна говорити про те, що зазначена ефективність може не відповідати реальності. Детальні показники про проведені дослідження легко знайти у дорогих виробників – грунтуючись на них можна судити про енерговитрати та теплонадходження, які клієнт отримає під час експлуатації обладнання.
Світові бренди застосовують в своїх технологіях для теплових насосів певні вивірені параметри, яким слідують, а також якісні матеріали. Тривалість роботи техніки залежить від якості застосовуваного обладнання: компресори, теплообмінники тощо. Тому у дорогої техніки гарантія на теплообмінник завжди буде набагато довшою, ніж у бюджетного.

Потрібен тепловий насос?

ВАЖЛИВО! Ефективність теплового насоса залежить також залежить від теплорозподільного обладнання. Якщо тепловий насос працює на обігрів будинку з системою радіаторного опалення, то ефективність теплового насоса буде менше, ніж якби тепловий насос працював в тандемі з системою "теплої підлоги". Це пояснюється тим, що тепла підлога – це низькотемпературне джерело тепла, а якщо тепловий насос працює з низькими температурами, то його ефективність вище.

При реалізації теплового насоса варто розглянути його функціонування не тільки на опалення приміщень, а й на охолодження – через систему фанкойлів.

У чому полягають відмінності електроніки та автоматики в дешевих та дорогих теплових насосах

Ефективна робота залежить від правильно закладеної автоматики та електроніки, щоб все спрацьовувало чітко і своєчасно. Програмування, датчики та працездатність автоматики повинні бути злагодженими, тільки тоді робота теплових насосів дійсно буде максимально якісною та енергоефективною.

Автоматика теплових насосів повинна мати за основу погодозалежне управління. Якщо це не передбачено – неможливо робити будь-які висновки про ефективність техніки.

Світові виробники вкладають гроші в розробку своєї продукції, тому, як правило, у дорогого сегмента електроніка буде на крок, а то і більше попереду, в порівнянні з бюджетними варіантами. Навіть якщо різні виробники працюють на китайських транзисторах, одна компанія закладе максимум ресурсів, щоб продукт був якісним та довговічним, а інша компанія закупить дешеві комплектуючі, чим значно програє в кінцевому результаті.

Тепловий насос

В обладнанні високого класу передбачено дистанційне керування – через смартфон або комп'ютер. Техніка дозволяє переглянути повну інфографіку роботи обладнання і проаналізувати енергоспоживання та продуктивність. Автоматика також передбачає управління іншими джерелами тепла – наприклад, газовим котлом – при певних кліматичних умовах.

В управління дорогого теплового насоса закладені: програмне забезпечення, управління котлами, насосними групами, відстеження показників COP (розуміння, скільки електроенергії споживає тепловий насос). Бюджетні бренди не ставлять такої мети, так як здійснюють все максимально просто, не вкладаючи додаткових ресурсів. Мета бюджетних виробників зробити техніку максимально доступною, щоб людина, яка її придбає, змогла заощадити на опаленні без використання додаткових зручностей у вигляді управління за допомогою телефону і т.д.

Висновок

Важливо пам'ятати, що теплові насоси бюджетної вартості не можуть конкурувати з дорогими моделями, оскільки продуктивність, енергоекономічність, якість деталей, управління, тривалість терміну експлуатації та багато іншого поступається світовим брендам. Але це не робить дешеві теплові насоси поганими, вони справді справляються з поставленими завданнями, але з певних причин їх комплектуючі і функціонал не перевищують таких виробників, як Daikin, Vaillant або Viessmann.

Плануєте придбати тепловий насос у нашій компанії? Тоді швидше зв'язуйтесь з менеджерами Альтер Ейр, вони з радістю допоможуть підібрати необхідне обладнання, розкажуть всі плюси та мінуси техніки, а також зорієнтують за ціною.

Фахівці Альтер Ейр займаються не лише продажем кліматичного обладнання, а й здійснюють цілі проекти по опаленню, вентиляції, кондиціонуванню будинків, квартир, офісів тощо. Якщо у вас виникне бажання  поспілкуватися з нашими інженерами, тоді пропонуємо особисту зустріч в офісі, де ви не тільки зможете дізнатися багато нового, але й на власні очі побачите здійснені кліматичні системи на прикладі нашого офісу. Якщо ж ви тільки починаєте своє знайомство з Альтер Ейр, тоді переходьте за посиланням на наш YouTube канал, та ознайомлюється з роботами і командою компанії – youtube.alterairkiev.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні