Приклад розрахунку систем опалення

Автор запису
17 лют 2017
9 хв читання
3 коментарі
5 / 5

Розрахунок системи опалення складається з декількох пунктів

 1. Розрахунок тепловтрат - необхідний для точного підбору джерела тепла для системи опалення.
 2. Вибір системи опалення (радіатори, тепла підлога, конвектора) і температурного режиму. Вибір температурного режиму в системі опалення залежить від джерела теплової енергії, він необхідний для підбору радіаторів, конвекторів. Чим менше температура в системі опалення тим потужніше підбираються конвектора, і більше радіатори.
 3. Гідравлічний розрахунок - здійснюється для розрахунку швидкості і обсягу теплоносія, діаметрів трубопроводів в опалювальній системі і, найголовніше, вибору циркуляційних насосів.
 4. Економічний розрахунок - здійснюється фахівцями для підбору обладнання з максимальною якістю і мінімальною ціною. Якщо ж в системі присутні так звання « зелені технології » (Тепловий насос, сонячні колектори) прораховується раціональність їх використання в тій чи іншій опалювальній системі і, що немало важливо, час окупності даного обладнання.
Розрахунок системи опалення на папері

Ці розрахунки здійснюються для того, що б максимально точно організувати опалювальну систему з найбільш високим ККД (коефіцієнт корисної дії).

Перше, найважливіше, що необхідно здійснити для того, що б зберегти ваш бюджет під час опалювального періоду, це зробити мінімальні тепловтрати по дому (застосувати якісний ізолятор для стін, горища, дахи та застосування якісних склопакетів). З гарною ізоляцією будинку знижуються його тепловтрати через утеплену поверхню, за рахунок чого здійснюється економія палива, яке використовується для нагріву води в опалювальній системі (газ, тверде паливо). 

Вибір джерела тепла в опалювальній системі

Після теплотехнічного розрахунку огороджуючих конструкцій здійснюється підбір джерела тепла. Вибір використовуваних джерел тепла для котеджів досить широкий, це як традиційні джерела у вигляді котлів, так і сучасне обладнання засноване на використанні альтернативних джерелах енергії, так само можливі комбіновані варіанти

Газовий котел використовує для нагріву теплоносія паливо у вигляді газу, ці котли діляться на 2 основних типи:
Конвекційний - робоча температура в системі опалення подачі в системі опалення 70/80/90 ° С, із середнім ККД близько 98%.
Конденсаційний - у цього котла вище ККД, ніж у попереднього, і становить воно близько 108%, з рекомендованою температурою подачі води до 55%, ніж ця температура нижче, тим вище ККД. В експлуатації цей тип котла зарекомендував себе краще, ніж попередній, так, як йде менше споживання їм газу. Використовується як найпоширеніший вид джерела тепла для систем опалення.

Твердопаливний котел - використовує для нагрівання води в опалювальній системі тверде паливо (дрова, вугілля, пелети, брикети). Може бути застосований як основне джерело тепла в будинку так і допоміжний (наприклад, разом з газовим котлом). Його раціонально використовувати при неможливості провести газ, але необхідно мати зайвий простір для збереження сировини (в ідеалі добре провітрюється) і буферної ємності (що так само займає чимало місця в котельні).

Тепловий насос - чудове альтернативне джерело теплової енергії для будинку може, що відноситься до зелених технологій, він утилізує тепло навколишнього середовища передаючи її системі опалення. Існують 3 їх основні типи це "Повітря – Вода", "Повітря – Повітря", "Вода – Вода".
Найбільш бюджетному тепловим насосом, який вимагає мінімальних витрат на уставку є тепловий насос « повітря-повітря » , але найпоширенішим є тепловий насос « повітря-вода », для монтування системи опалення з таким обладнання потрібна менша кількість грошових коштів в порівнянні з тепловим насосом « вода-вода » , при цьому він має досить високим ККД. Він утилізує тепло з повітря передаючи його воді в системі опалення.

Огляд системи опалення

З тепловим насосом відмінно поєднується електричний котел, який необхідний для « підтримки » теплового насоса « повітря – вода » при дуже низьких зовнішніх температурах. Так як він безпосередньо залежить від зовнішньої температури, чим вона нижча, тим менше COP (коефіцієнт перетворення) теплового насоса. &Nbsp; У такому поєднанні значно зменшується кількість необхідної електроенергії для котла, за рахунок його незначною роботи. В опалювальний період практично все навантаження бере на себе тепловий насос.

Тепловий насос « вода-вода » утилізує тепло з грунтових вод передаючи її воді в системі опалення. Цей тип насоса вважається найефективнішим, так як його робота не залежить від зовнішньої температури. Його колектор розміщують в землі нижче лінії замерзання грунту, де постійна температура дорівнює приблизно + 12 ° С. Він здатний повністю опалювати будівлю в будь-який час року, незалежно від зовнішньої температури.

З тепловим насосом « вода – вода » розумно ставити електричний котел, так, як це значно дешевше ніж газовий. Електрокотел в даному випадку буде включаться тільки в тих випадках, коли робота теплового насоса буде припинена в зв'язку з його поломкою. Природно що у кожного теплового насоса (в залежності від типу і виробника) є певні технічні особливості і підбір обладнання вимагає високої кваліфікації інженера. Якщо взяти для прикладу теплові насоси Viessmann Vitocal, то вони залишаються ефективними навіть при температурі зовнішнього повітря близько -15 градусів за Цельсієм. Природно у обладнання бюджетного сегмента показники ККД і діапазон температур може бути менше.

Підсумки

На даний момент самим екологічним і ефективним джерелом теплової енергії є тепловий насос, з малим терміном окупності (залежить від його типу, режиму використання, і зовнішньої температури), цей розрахунок, як і розрахунок системи опалення,   повинен проводитися кваліфікованими фахівцями. Далі ми наводимо варіанти які ролі має виконувати обладнання і яким чином може виглядати правильна система опалення в приватному будинку.

 1. Електричний котел – є найпоширенішим резервним (додатковим) котлом до теплових насосів.
 2. Тепловий насос « повітря – повітря » відмінно підходить для доповнення до вже існуючої системи опалення для значної економії коштів для опалення будівлі. Може працювати як на опалення взимку, так і на охолодження влітку.
 3. Конденсаційний котел – найпоширеніший джерело теплової енергії використовує газ для нагріву теплоносія в системі опалення.
 4. Тепловий насос « повітря – вода » + Електричний котел – раціональність такої системи з точки зору ціни при її установки і подалі експлуатації.
 5. Тепловий насос « повітря – вода » + Конденсаційний котел – об'єктивно використовувати в уже існуючій системі опалення з конденсаційним котлом.
 6. Твердопаливний котел – використовується як основне або резервне джерело тепла який вимагає багато місця для зберігання дров та буферної ємності.
 7. Тепловий насос « вода – вода » + Електричний котел – тепловий насос « вода – вода»; повністю покриває всі тепловтрати будинку і може працювати без резервних джерел теплової енергії. Електричний котел потрібно лише для « страховки » теплого насоса, якщо станеться його збій або поломка.
Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Семья Ващенко

  Спасибо за предоставленную информацию. Теперь мы будем знать, что система отопления это не только котел. Почитав статью, можно выбрать подходящий вариант. Очень полезно.

 • 5 / 5

  Оксана

  Интересно, выгодно ли ставить дорогущее оборудование и через сколько оно окупиться, если такое вообще произойдет.

 • Альтер Эйр

  Период окупаемости зависит от типа выбранного оборудования, площади помещения и других факторов. Чтобы запросить подробный расчет, вам необходимо позвонить на наш телефон и дать необходимую для подсчета информацию.