Джерела безперебійного живлення: склад системи, типи і особливості

Автор запису
29 чер 2016
6 хв читання
0 коментарів
0 / 5

До складу системи джерела безперебійного живлення входить два основних елементи – це сам перетворювач (в народі названий безперебійником) і блок акумуляторних батарей.На практиці найчастіше використовуються перетворювачі двох типів: off-line і on-line, які дуже сильно відрізняються за алгоритмом роботи та сферою свого застосування.

Оff-line перетворювачі

Оff-line перетворювачі – це більшість з усіх, які представлені на ринку України. Вони представлені у найрізноманітніших варіантах і категоріях потужностей. Алгоритм роботи полягає в живленні навантаження, підключеного до системи, безпосередньо від мережі минаючи будь-які перетворення. Тобто, купуючи такий пристрій ви повинні розуміти, що отримуєте тільки резервування в чистому вигляді і ніяк не стабілізацію напруги. Також апарат цього типу заряджає акумулятори в моменти наявності мережі. Незаперечною перевагою таких пристроїв є можливість підключення до них навантаження більшою, ніж номінальна потужність в моменти наявності мережі. А недоліком є той факт, що в моменти перемикання живлення з акумуляторів на мережу відбувається короткострокове відключення навантажень від живлення на час ≈0,2 с, що може призвести до перезавантаження електронних блоків і мерехтіння світлодіодних і люмінесцентних ламп.

Принцип роботи джерела безперебійного живлення

Оп-line перетворювачі

Перетворювачі типу on-line працюють за трохи іншим алгоритмом, який полягає у вирівнюванні мережевої напруги до регламентного рівня. Тобто такі прилади перетворюють вхідну синусоїду, найчастіше неправильної форми, в постійний струм, який частково використовується для підтримки заряду аккумулятора або його заряду та частково перетворюється на змінний струм, який служить для живлення навантаження.

Недоліком такого апарату є неможливість підключення до нього навантажень, перевищуючих номінал, ні за яких обставин. Але перевагою є той факт, що при переході на живлення від акумуляторів не відбувається перерви в електропостачанні, що характерно для безперебійників типу off-line.

Блок акумуляторних батарей

Наступним елементом, який вимагає детального розгляду є акумулятор. При детальному розгляді характеристик всіх типів акумуляторів які представлені зараз на ринку можна зробити висновок, що для експлуатації в буферному режимі найкраще підходять два типи акумуляторів – це Gel і AGM. Обидва цих типи є умовно герметичними і мають відмінність тільки за методом реалізації активної маси. В акумуляторах типу Gel електроліт виконаний у вигляді гелеподібної речовини і в нього поміщені свинцеві пластини. В банках типу AGM використаний рідкий електроліт, який ввібраний в сепаратор (губку).

Буферний режим роботи характеризується тривалими паузами в експлуатації і невеликими зарядно-розрядными струмами. Оскільки дані типи АКБ є герметичними, втрата вологи в них неприпустима, а такий режим відмінно підходить саме для них. В окрему групу джерел безперебійного живлення варто виділити апарати з можливістю підключення до них сонячних батарей. Купуючи такий безперебійник людина автоматично отримує можливість встановлення сонячних батарей без переробки системи.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні