Як змонтувати осьовий і відцентровий вентилятор побутового призначення

Автор запису
25 лют 2016
7 хв читання
1 коментар
5 / 5
Зміст
 1. Монтаж осьового вентилятора
  1. Особливості монтажу
  2. Помилка №1
  3. Правильне рішення №1
  4. Помилка №2
  5. Правильне рішення №2
 2. Монтаж відцентрового вентилятора
  1. Особливості монтажу

Монтаж осьового та відцентрового вентиляторів у стелю чи стіну має певну специфіку і важливі фактори, які обов'язково потрібно враховувати при установці.

Монтаж осьового вентилятора

Осьовий вентилятор – це пристрій, призначений для здійснення повітрообміну, найчастіше витяжки з невеликих приміщень. Він переміщує повітряні потоки та інші газоподібні речовини за допомогою спеціальних "лопаток" в напрямку осі, навколо якої вони обертаються.

Особливості монтажу

Причина неякісного монтажу, в більшості випадків, полягає в тому, що при установці вентилятора не враховують ряд параметрів, яких завжди треба суворо дотримуватися.

Потрібна консультація?

Помилка №1

Якщо вентилятор монтується прямо в прямокутний канал, іноді не враховується потрібна посадочна відстань, внаслідок чого не відкривається зворотний клапан. Тобто, посадковий отвір повністю перекриває переріз повітроводу і вентиляція не здійснюється. При монтажі вентилятора у стелю часто не враховується найважливіший фактор – підшивна зона стелі, висота якої часто не відповідає аеродинамічним вимогам при встановленні вентилятора. (Дивіться малюнок 1.1)

1.1 Неправильный монтаж осевого вентилятора

Правильне рішення №1

Правильний монтаж – це правильно вибраний поворот повітропроводу, в який, у свою чергу, монтують вентилятор.

При неправильному монтажі повітря впирається прямо в стінку, так як залишеного проміжку недостатньо, це призводить до значного збільшення шумових характеристик пристрою.

Ефективна робота осьового вентилятора відбувається тоді, коли при монтажі враховується розмір підшивної зони стелі, мінімальне значення якого буде відрізнятися в залежності від моделі пристрою. Мінімальний опуск/підшивна зона стелі з урахуванням гіпсокартону повиннна становити мінімум 300 мм. Значення може виростати при різних діаметрах повітроводу. (Дивіться малюнок 1.2).

1.2 Монтаж осевого вентилятора с диаметрамами 100, 120, 150 мм

Помилка №2

Коли вентилятор монтують на стіну під стелею, а відстань між стелею і повітроводом, приміром, 30 мм або менше, то велика ймовірність того, що встановлення пристрою може бути неможливою через розміри пристрою.

Правильне рішення №2

Тому, при такому способі монтажу, рекомендується залишати між стелею і початком вентиляційного каналу відстань не менше 50 мм. Корпус вентилятора повинен входити в повітровід до самого заснування (поширеною помилкою вважається перекриття корпусу повітроводом всього на 2-3 см).

50 мм между потолком и началом вентиляционного канала

Монтаж відцентрового вентилятора

Відцентровий вентилятор – це пристрій, який для пересування повітряних потоків використовує лопатки спіральної форми. Вони розташовуються на обертовому роторі. Даний вентиляційний прилад практично забирає повітря з приміщення і транспортує його по повітроводу, викидаючи назовні, створюючи при цьому більший тиск, ніж осьовий вентилятор.

Монтаж вентиляторів

Особливості монтажу

На стелю відцентровий вентилятор монтується на спеціальний профіль. Кріплення здійснюється саморізами з чотирьох сторін. Збоку або ззаду корпусу знаходиться патрубок для викиду повітря з вентилятора у вентиляційний канал. Підшивна зона/опуск стелі в даному випадку становить 180 мм (мінімум 140 мм), а діаметр повітроводу – 100 мм.

Пам'ятайте, що корпус відцентрового вентилятора не можна встановлювати безпосередньо на стельовий гіпсокартон. (Дивіться 1.3)

1.3 Монтаж центробежного вентилятора


Також відцентровий вентилятор можна змонтувати в стіну так, щоб повітря виходило прямо вгору без будь-яких поворотів. Для цього треба виконати такий отвір у стіні, щоб у нього повністю вмістився корпус.

Так, підшивки гіпсокартоном не потрібно. (Дивіться малюнок 1.6 (ліворуч  схема монтажу, праворуч  монтаж у розрізі))

1.4 Монтаж центробежного вентилятора

Компанія Alter Air рекомендує використовувати пристрої з панеллю, яка виконує захисну функцію. Вона приваблива на вигляд, тому буде гармонійно виглядати в будь-якому інтер'єрі, не порушуючи його дизайн.

Відцентрові й осьові вентилятори – прекрасне рішення для вентиляції ванних кімнат і санвузлів, так як відмінно видаляють з приміщення вологість і очищають повітря.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання