Канальні осушувачі повітря з підмішуванням зовнішнього повітря

Автор запису
24 лют 2016
8 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
 1. Осушувачі Dantherm
 2. Осушувачі Variheat III

Для підтримки необхідної відносної вологості повітря в басейнах застосовуються системи вентиляції і осушення повітря.

Принцип дії конденсаційних осушувачів заснований на охолодженні вологого повітря на холодній поверхні теплообмінника (випарнику) нижче точки роси, випаданням конденсату і подальшим нагріванням повітря конденсатором.

Dantherm CDP 75
Dantherm CDP 75

Після обробки вологого повітря в осушувачі виходить тепле і сухе повітря.

Осушувачі за конструкцією поділяються на:

Принцип дії осушувача наведено на схемі

Принцип дії осушувача на схемі

Прикладоми канальних осушувачів можуть служити пристрою моделей CDP 75, CDP 125, CDP 165 виробництва компанії Dantherm Air Handling (Данія), а також лінійка осушувачів Variheat III, виробництва Calorex (Великобританія).

Осушувачі Dantherm

Осушувачі Dantherm являють собою моноблочну установку, яка встановлюється в підсобному приміщенні і з'єднується системою повітроводів з приміщенням басейну. Витрата повітря через осушувачі становить від 1500 м³/год у осушувача CDP 75 до 3600м³/год у осушувача CDP 165. Важливою особливістю даних моделей осушувачів є можливість підмішування свіжого повітря, передбачений патрубок підключення Ø160 для всіх моделей.

Витрата свіжого повітря становить:

Принцип действия канальных осушителей воздуха Dantherm CDP 75-125-165

Свіже повітря необхідне для дихання людей, які займаються в басейні. При влаштуванні підмішування свіжого повітря не слід забувати про організацію витяжної вентиляції в обсязі припливного повітря або трохи менше. Витяжна вентиляція може бути як природною, так і механічною.

Конструкція осушувачів дозволяє встановлювати інспекційні дверцята з протилежного боку, а також встановлювати патрубок роздачі повітря збоку або зверху.

Канальні осушувачі Dantherm володіють вбудованою системою автоматики й інтуїтивно зрозумілою, простою панеллю управління, яка відображає поточний режим роботи та стан осушувачів. Для коректної роботи системи автоматики необхідно додатково встановити виносной кімнатний або канальний гігростат.

Осушувачі CDP 75-125-165 можуть бути обладнані водоохолоджувальним конденсатором, тепло від якого може бути використане для нагрівання води в басейні або для гарячого водопостачання.

При необхідності можна встановити водяний калорифер-доводчик для догріву осушеного повітря.

Потрібен канальний осушувач повітря?

Споживана потужність канальних осушувачів становить:

 • CDP75 – 1,85 кВт,
 • CDP125 – 3,2 кВт,
 • CDP165 – 4,3 кВт

Осушувачі Variheat III

Осушувачі Variheat III є модульною системою, яка дозволяє створювати оптимальний мікроклімат в приміщеннях критих басейнів. Застосовуються для басейнів з площею дзеркала води понад 25 кв. м. Продуктивність систем в залежності від моделей змінюється в широкому діапазоні. Завдяки модульній системі осушувачі лінійки Variheat III можуть встановлюватись як горизонтально, так і вертикально, в залежності від конкретного місця розташування і побажань Замовника. Досить високий тиск повітря на виході з установки (до 235 Па) дозволяє використовувати розгалужену мережу повітроводів.

Особливості канальних осушувачів Variheat III:

 • приплив свіжого повітря (опція, за запитом);
 • повністю автоматична робота;
 • нагрівання води в басейні (модель AW) за допомогою водяного нагрівача;
 • нагрівання повітря в приміщенні басейну за допомогою водяного або електричного нагрівача;
 • різні режими роботи;
 • більше 3500 конфігурацій для зручного розміщення системи;
 • рекуперація тепла для нагріву повітря в приміщенні басейну (модель АА);
 • рекуперація тепла для нагріву повітря в приміщенні басейну і для нагріву води в басейні (модель AW);
 • виносна панель управління.

Панель управління відображає задані і поточні параметри:

 • температуру води у басейні,
 • температуру і вологість повітря в приміщенні.
Канальний осушувач Calorex Variheat III

Проста і зручна індикація дозволяє визначити поточний режим роботи системи. За допомогою програмованого таймера задаються час та параметри води/повітря для нічного режиму і періоду, коли басейн накритий плівкою і вологовиділення мінімальні.

Використання системи рекуперації для нагрівання води в басейні або повітря в приміщенні, а також управління установкою високотехнологічною системою автоматики дозволяє знизити експлуатаційні витрати.

Витрата рециркуляційного повітря в установках Variheat III складає від 1300 м³/год до 4230 м³/год. Витрата зовнішнього повітря – від 150 м³/год до 300 м³/год.

Номінальна споживана потужність осушувачів становить від 2 кВт до 5,6 кВт.

Також може бути встановлений опціональний електронагрівач потужністю від 6 кВт до 18 кВт.

Переваги використання канальних осушувачів повітря з можливістю підмішування свіжого повітря проявляються, насамперед, у простоті монтажу й експлуатації.

Установки є моноблоковими, тобто всі необхідні компоненти, включаючи систему автоматики вже змонтовані, залишається тільки підключити установку до електроживлення і теплоносія (гарячої води), а також до системи повітропроводів.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні