Кондиціонери на тепло: особливості й доцільність застосування

Автор запису
17 лют 2016
10 хв читання
4 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Чи можливо кондиціонером обігріти приміщення
 2. Схема роботи кондиціонера на обігрів
 3. Кондиціонери на обігрів Mitsubishi Electric
 4. Кондиціонери на обігрів Daikin
 5. Критика використання кондиціонерів для обігріву взимку
  1. Основні проблеми та переваги використання кондиціонера взимку
 6. Підсумки
Зовнішні блоки кондиціонерів

Сьогодні технічний прогрес йде такими швидкими темпами, що те, що здавалося ще недавно неможливим тепер стає реальністю. Тридцять років тому було складно уявити масовий побутовий кондиціонер, який працює для обігріву повітря при плюсових температурах, п'ятнадцять років тому здавалося нереальним, що масові побутові спліт-системи зможуть працювати в цілорічному режимі, навіть у сильні морози. Сьогодні все це стало можливим завдяки жорсткій ринкової конкуренції між великою кількістю виробників по всьому світу. Отже, мова піде про функції обігріву для кондиціонера, яка сьогоднішні не додатковою опцією, а де-факто однією з основних.

Чи можливо кондиціонером обігріти приміщення

Обогрев кондиционером зимой


Якщо старі кондиціонери і деякі рідкісні, але такі, що ще випускаються сьогодні, бюджетні моделі китайських виробників навряд чи могли працювати на обігрів при температурі на вулиці в районі нуля, то окремі сучасні флагмани можуть комфортно себе почувати і при -15ºС.


Схема роботи кондиціонера на обігрів

Якщо брати «загальну температуру по палаті», то кондиціонер середнього цінового сегмента сьогодні може працювати на обігрів при температурах зовнішнього повітря до 7ºС. Але це не можна назвати ефективною заміною обігрівача, як правило, ефективність (тобто ККД) при цьому сильно страждає. Такі визнані лідери як Daikin і Mitsubishi Electric заявляють робочу зовнішню температуру для своїх спліт-систем до 15ºС, що вже є серйозним показником.

Товари зі статті

Кондиціонери на обігрів Mitsubishi Electric

Вихід з подібної ситуації нам пропонує концерн Mitsubishi Electric зі своїми побутовими спліт-системами з вбудованими тепловими насосами із серії Zubadan. Це кліматичне обладнання здатне працювати на обігрів при температурах зовнішнього повітря до 25ºС. Mitsubishi Electric Zubadan – революція в кліматичній техніці.

Ця розробка Міцубіші Електрик серйозно змінила підхід до виробництва кондиціонерів по всьому світу і на сьогоднішній день все більше виробників використовують системи з тепловими насосами і інверторним управлінням. Так, подібне рішення коштує на порядок дорожче звичайного кондиціонера, але важливо розуміти, що купуючи їх ви отримуєте устаткування абсолютно іншого рівня.

Во-перше, це можливість цілорічної роботи кліматичного обладнання Mitsubishi Electric Zubadan, влітку на охолодження і взимку на обігрів.

По-друге, це економія електроенергії, інверторне управління компресором, яке дозволяє споживати спліт-системі рівно ту потужність, яка потрібна в конкретний момент. Це так само можна назвати і кроком на користь "зелених" технологій, адже технологія теплового насосу як така теж є елементом систем альтернативної енергетики та опалення.

Кондиціонери на обігрів Daikin

Серед лінійки спліт-систем Daikinякі можуть працювати як на охолодження, так і на обігрів, варто виділити пристрої настінного типу серії FTXR. Вони можуть працювати при низькый температурі зовнішнього повітря – до -20 ºС. Серед підлогових пристроїв функцію обігріву приміщення ефективно виконують кондиціонери серії FVXG, а також на окрему увагу заслуговують канальні спліт-системи серій:

Блоки зимнего кондиционера Daikin Altherma
 • Daikin FDX (-15 ºС),
 • Daikin FBQ (-15 ºС),
 • Daikin FDQ (-20 ºС).

Серед підлогових пристроїв функцію обігріву приміщення ефективно виконують кондиціонери серії FVXG, а також на окрему увагу заслуговують канальні спліт-системи серій FDX (-15 ºС), FBQ (-15 ºС), FDQ (-20 ºС).

Лідер з сфері кондиціонування Daikin представляє гібридні теплові насоси Alterma. Вони характеризується низькими експлуатаційними витратами на опалення і гаряче водопостачання (ГВП), якщо порівнювати з котлами. Зовнішній блок теплового насоса типу «повітря-вода» Daikin Alterma може витягувати тепло з атмосферного повітря при мінусовій температурі до -25ºС. Конкуренцію такому зимового агрегату може скласти лише тепловий насос «повітря-повітря» Mitsubishi Electric Zubadan.

Інші відомі виробники також йдуть в ногу з часом, дихаючи в спину лідерам ринку Дайкін і Міцубісі Електрик в розробці агрегатів, які зможуть працювати на обігрів взимку. І вже зараз практично більшість побутових кондиціонерів оснащені функцією обігріву приміщення. Ці кондиціонери при мінусовій температурі зовнішнього повітря до -7 °С можуть ефективно працювати «на тепло» в будинку і представлені таким марками: Panasonic, Toshiba, Cooper&Hunter.

Додаткову інформацію про те як включати кондиціонер на обігрів читайте у статті «Робота кондиціонера взимку у мороз».

Критика використання кондиціонерів для обігріву взимку

Так все більшу кількість пропозицій на ринку кліматичної техніки можна використовуватися для обігріву в зимовий час, але перед тим як ви визначитися ми хотіли б надати трохи здорової критики.

Потрібна консультація?

Основні проблеми та переваги використання кондиціонера взимку

 • Висока вартість обладнання, здатного працювати при сильних морозах, але вона в повній мірі компенсується високою продуктивністю роботи, багатофункціональністю та довговічністю роботи;
 • Існує ризик обмерзання зовнішнього блоку, але цього можна уникнути за допомогою зимового комплекту (зверніть увагу, що таке доповнення тільки захищає блок і сприяє прискоренню запуску пристрою, але ніяк не впливає на ефективність його роботи).
 • Звичайні спліт-системи мають високу ефективність, якщо температура повітря на вулиці не опускається нижче -7°С. Річ у тому, що під час звичайного режиму роботи кондиціонери споживають 1 кВт енергії і віддають 2 кВт тепла. Якщо температура за вікном нижче -7ºС, то вони, звичайно, можуть і далі працювати на обігрів, але їх ККД знизиться вдвічі – 1 кВт енергії = 1 кВт тепла.
 • Не може замінити повноцінну систему опалення, але ці повітряні насоси можна комбінувати з котельним обладнанням для повноцінного опалення будинку. Як це здійснити описано в типових рішеннях від Альтер Ейр: «Тепловий насос + твердопаливний котел (для опалення будинків без газу)» і «Використання теплового насоса разом з газовим котлом для опалення будинку».
 • І, хоча кондиціонери на обігрів взимку не можуть повноцінно опалювати будинок, але в період міжсезоння це найбільш оптимальне джерело тепла.
Дорогий і бюджетний кондиціонери

Підсумки

 1. Рекомендуємо вмикати кондиціонери на «тепло» в міжсезоння, коли вже похолодало, але ще не доцільно включати повноцінне опалення.
 2. Mitsubishi Electric Zubadan та Daikin Alterma – кондиціонери, які спеціально призначені для роботи взимку при низьких температурах (до -25ºС).
 3. Підводячи підсумок хочеться відзначити той факт, що інженери Альтер Ейр рекомендують комплексний підхід до організації клімату в будинку і пропонують спершу розглянути ваші умови з пред'явленими вимогами до опалення. Після цього можна буде сказати раціонально для вас встановлювати подібну техніку чи ні.
 4. У кінцевому рахунку перед прийняттям відповідального рішення завжди краще володіти повною інформацією від фахівців у своїй галузі.
Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Людмила

  Если честно ранее даже и подумать не могла, что существуют кондиционеры, которые можно использовать в зимний период времени! Очень интересно и познавательно.

 • 5 / 5

  Марина

  Здравствуйте, подскажите пожалуйста, данный кондиционеры можно использовать всю зиму?

 • Команда Альтер Эйр

  Добрый день, Марина! Кондиционеры на обогрев можно использовать в зимний период только при температуре наружного воздуха до - 25ºС. В Украине климатические условия в зимнее время зачастую имеют невысокие температурные показатели, поэтому скорее всего вы можете использовать данный кондиционер всю зиму. Но при этом полноценной заменой обогревателя его считать нельзя.

 • 5 / 5

  Andrew

  Всю осінь працює кондиціонер на обігрів Sharp 12ка гріє 70кв.м. Да, сам в шоке) Працює 4-6 годин на добу. Бере 1,1квт (разом з внутрішнім блоком) з розетки. От і рахуйте. Я задоволений, газ\дрова не тронуті ще! Ну правда і осінь тепла (Черкащина)