Особливості вентиляції і осушення повітря в басейні

Автор запису
26 жов 2016
7 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
 1. Які вимоги враховуються при розрахунку вентиляції в басейні?
 2. Які особливості конструкції споруди необхідно враховувати?
  1. Розмір приміщення, в якому буде басейн
  2. Розмір дзеркала басейну
  3. Наявність і розмір вікон у приміщенні
 3. Наслідки і як їх уникнути

Ви вирішили побудувати басейн і не знаєте з чого почати? На етапі проектування обов'язковим пунктом є розробка правильної системи вентиляції для забезпечення комфортного рівня вологості і повітрообміну в ньому.

Які вимоги враховуються при розрахунку вентиляції в басейні?

Перше, на що варто звернути увагу, це санітарно-гігієнічні вимоги. До них можна віднести:

 • вимоги до температури повітря;
 • вимоги до вологості повітря;
 • вимоги до повітрообміну.

Вимоги до температури повітря

Для комфортного проведення часу в басейні температура повітря повинна на 2-3°С перевищувати температуру води, і складати приблизно 26-30°С. Це пояснюється тим, що при випаровуванні вологи з шкіри відбувається додаткове використання тепла людського тіла, що і викликає відчуття холоду.

Вимоги до повітря в басейні

Вимоги до вологості повітря

Рівень вологості повітря повинен складати 40-50%, щоб не допустити духоти, фізичного дискомфорту і випадання конденсату. У той же час, недостатній рівень вологості може призвести до погіршення стану шкіри і осушення слизових оболонок на тілі людини.

Вимоги до повітрообміну

Повітрообмін в приміщенні басейну необхідно розраховувати, виходячи з таких даних: не менше 80 м³/год на кожну людину, який плаває; і не менше 20 м³/год на кожного глядача. Для врегулювання цього показника необхідно врівноважити обсяг припливного і витяжного повітря, а також використовувати спеціальні види сіток або схеми вентиляції.

Замовте вентиляцію і осушення повітря

Які особливості конструкції споруди необхідно враховувати?

Важливими при проєктуванні вентиляції є особливості будівлі. Такими є:

 • розмір приміщення, в якому буде розміщений басейн;
 • розмір дзеркала води басейну;
 • наявність і розмір вікон у приміщенні.

Розмір приміщення, в якому буде басейн

Така характеристика, як розмір приміщення, потрібна для:

 1. розрахунку можливого рівня вологості повітря. Тобто, чим менше співвідношення площі приміщення до площі дзеркала басейну, тим вище вологість повітря.
 2. розрахунку повітрообміну. При обчисленні швидкості повітрообміну використовуються такі показники, як обсяг приміщення, кратність і кількість людей у приміщенні.
Особливості басейну, важливі при проєктуванні

Розмір дзеркала басейну

Від розміру дзеркала води басейну залежить кількість повітря, яке буде випаровуватися. У середньому, за годину активного купання з одного квадратного метра дзеркала води випаровується близько 200 грам води. Наслідками такого швидкого виділення вологи можуть стати корозія конструкції приміщення, а також покриття пліснявою всіх меблів, що знаходиться у ньому.

Наявність і розмір вікон у приміщенні

При проектуванні системи вентиляції у вже готовому басейні потрібно враховувати наявність, розмір і теплоізоляцію вікон. Від останнього фактора залежить необхідність обдування вікон гарячим повітрям, адже скло з високою теплоізоляційною здатністю зменшє ризик утворення на ньому конденсату. У зворотному випадку, проект системи доведеться ускладнити.

Від розміру вікон залежить інтенсивність проникнення сонячних променів у приміщення та їх вплив на мікроклімат басейну (наприклад, температуру повітря і вологість).

Наслідки і як їх уникнути

Наслідків порушення вимог до систем вентиляції басейну може бути дуже багато, починаючи від зіпсованих меблів і закінчуючи зіпсованим здоров'ям.

Вирішити проблему надлишкової вологості або недостатнього повітрообміну можна з допомогою систем осушення або окремих осушувачів в сукупності з припливними, витяжними або припливно-витяжними установками. Варіанти організації системи вентиляції і осушення басейну можна подивитися в статті «Вентиляція та осушення приміщень приватних басейнів площею до 40 м2» або «Розрахунок вентиляції приватного басейну: обладнання, яке потрібно використовувати».

Для детальної консультації або замовлення проєкту вентиляції басейну звертайтеся в компанію Альтер Ейр за телефоном 0800336127.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні