Види опалення для будинку чи квартири

Автор запису
16 гру 2021
27 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
 1. Чому варто вибрати тепловий насос
  1. Робота теплового насоса на опалення будинку
  2. Робота теплового насоса для охолодження будинку
  3. Принцип роботи теплового насосу для гарячого водопостачання
  4. Вимоги щодо встановлення теплового насоса
  5. Розрахунок швидкості руху теплоносія у трубопроводі
 2. Що таке електричний котел та як він працює?
  1. Переваги електрокотла 
  2. Недоліки електричного котла
 3. Що таке твердопаливний котел?
 4. Газовий котел: пристрій та види
 5. ПІДСУМОК
 6. Наші відеоогляди

На сьогодні, існує велика кількість різновидів систем для опалення будинку чи квартири. Серед найпоширеніших можуть бути:

 • Тепловий насос – найоптимальніший варіант для обігріву житла, а також для охолодження та нагрівання води, для гарячого водопостачання. Завдяки комбінації теплового насоса з теплою підлогою або стінами, мешканці придбають енергоефективний та економний пристрій (оскільки агрегат вважається низькотемпературним видом опалення).
 • Електричний котел – обладнання, в якому обігрів приміщень відбувається за рахунок використання електроенергії.
 • Газовий котел – пристрій, призначений для опалення житла, принцип роботи якого полягає в отриманні теплової енергії під час згоряння газоподібного палива.
 • Твердопаливний котел – агрегат, здатний забезпечити нагрівання повітря під час згоряння твердого палива.

Якщо порівнювати всі поширені види опалення, то раціональним рішенням є установка системи обігріву житла за допомогою теплового насоса. Детальніше, чому саме тепловий насос вважається найкращим у порівнянні з іншими пристроями, Ви дізнаєтесь у цій статті, також ми розкажемо про різні системи опалення, їх переваги та недоліки.

Опалення будинку, квартири
Опалення будинку, квартири

Чому варто вибрати тепловий насос

Теплові насоси дозволяють забезпечити комфортну температуру в приміщенні у будь-яку пору року. Взимку пристрій здатний працювати на опалення будівлі, а влітку – на його охолодження. Також тепловий насос може виконувати функцію нагрівання води та забезпечить мешканців гарячою водою упродолж року. У порівнянні з іншими пристроями, такими як: газовий або електричний котел, тепловий насос вважається ефективнішим та економічно вигіднішим, що супроводжується мінімальними витратами на утримання будинку.

Тепловий насос може ділитися на кілька видів:

 • тепловий насос «повітря-повітря» – може працювати на опалення/охолодження приміщень, але при роботі пристрій може принести дискомфорт для людини, оскільки має нерівномірне поширення теплого або охолодженого повітря по периметру кімнати;
 • тепловий насос «повітря-вода» – має функцію нагрівання води для гарячого водопостачання, опалення/охолодження будівлі;
 • геотермальний тепловий насос  –виконує всі три функції, але в порівнянні з повітряним тепловим насосом, установка обладнання вважається досить витратним рішенням (вимагає проведення земляних робіт та залучення бурових машин).

Тепловий насос має ряд переваг:

 • енергоефективний пристрій, за допомогою якого Ви матимете можливість утримувати будинок, витрачаючи зовсім небагато енергоресурсів. При купівлі 1 кВт електроенергії, за рахунок високого коефіцієнта перетворення тепла, повітряний тепловий насос зможе перетворити на 3 кВт теплової енергії, а щодо геотермального – з 1 кВт система зможе віддати до 6 кВт теплової енергії;
 • не потребує газу, оскільки пристрій використовує електроенергію. Загалом, при покупці теплового насоса клієнти зможуть заощадити, тому що підведення газу на ділянку є дорогим та не раціональним рішенням;
 • обладнання здатне виконувати три функції: опалення, охолодження приміщення та нагрівання води для гарячого водопостачання;
 • легкість у налаштуванні режиму. За допомогою автоматики теплового насоса можна запрограмувати підтримання комфортної температури в приміщенні, враховуючи Ваші побажання;
 • відсутність шкідливих викидів та продуктів горіння у навколишнє середовище, тому обладнання екологічно чисте.
 • економічно вигідний пристрій експлуатації при використанні спеціальних тарифів на електроенергію. Це надасть мешканцям мінімальних витрат на підтримання оптимальної температури та ГВП.

Тарифи на послуги споживання електроенергії:

 • нічний тариф – у цей час діє знижка -50% від первісної ціни. Докладніше про тарифи можете прочитати на офіційному сайті Обленерго.

Раніше, мешканцям, які віддали перевагу електроопаленню (оскільки на ділянці відсутнє проведення газу до будинку), держава надавала 3000 кВт годин з 50% знижкою. Відповідно до цього, використання електричного котла вважалося більш вигідною пропозицією.

Товари зі статті

Робота теплового насоса на опалення будинку

Для ефективного використання теплового насоса необхідно встановити додаткове обладнання (фанкойли, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори), які нададуть можливість швидкого нагрівання приміщень при сильних морозах і швидкого охолодження при потеплінні, а також систему теплої підлоги, площа якої повинна становити 100% поверхні всієї підлоги.

Багато клієнтів запитують: «Чи можна використовувати тільки теплу підлогу як опалення для будинку?»

Таке опалення можливе, але чи зручною ця система буде для мешканців? Однозначно, – ні. Температура поверхні підлоги повинна бути в діапазоні 24-26°С, оскільки при підвищенні температури підлоги може утворитися кілька проблем:

 • поверхня підлоги стане надто гарячою, що створює дискомфорт для стопи;
 • необхідно враховувати, що бетон має властивість швидко нагріватися та довго остигати при підвищенні температури поверхні підлоги. Виходячи з цього, при стрибках температури, що є актуальним для українського мікроклімату, використовувати тільки систему теплих підлог для опалення будинку є нераціональним рішенням.

Щоб уникнути появи цих проблем, необхідно встановити додаткові агрегати, з якими мешканці знайдуть оптимальний мікроклімат у квартирі чи будинку. Це може бути:

 • фанкойл – працює як на опалення, так і на охолодження будинку;
 • радіатор – використовується лише для забезпечення тепла;
 • внутрішньопідлоговий конвектор – використовується для охолодження, а також для опалення житла, але лише при встановленні Kampmann HK. Інші види внутрішньопідлогових конвекторів можуть працювати тільки на нагрівання повітря у приміщенні.

При придбанні додаткових пристроїв, необхідно враховувати, що при реалізації теплового насоса за допомогою теплої підлоги, радіаторів та внутрішньопідлогових конвекторів, Ви не зможете здійснювати функцію охолодження будинку на літній період часу. Відповідно, для продуктивної експлуатації теплового насоса, необхідно замінити радіатори на фанкойли підлогового типу, які зможуть працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення.

Якщо у вашому будинку постелено дерев'яні підлоги, то для якісного функціонування системи опалення альтернативою будуть теплі стіни або підбір оптимального виду покриття для підлоги.

Робота теплового насоса для охолодження будинку

Так як тепловий насос може виконувати функцію не тільки опалення заміського будинку, а й зможе вирішити питання створення оптимального мікроклімату в приміщенні в літній період часу, основним пристроєм є фанкойл. На сьогоднішній день існує кілька видів фанкойлів, що відрізняються місцем розташування  установки в будинку. Вони можуть бути:

Ви можете поставити запитання, який тип фанкойлів вважається найкращим для установки?

Як ми вже знаємо, види фанкойлів залежать від розміщення в приміщенні, тому кожен тип пристроїв підходить для певних приміщень. Це необхідно для того, щоб забезпечити власників агрегату комфортною та рівномірною температурою повітря по периметру приміщення, незважаючи на пору року та площу приміщення.

Оптимальним варіантом для встановлення пристроїв для дому або квартири вважаються фанкойли підлогового типу, оскільки монтаж проводиться вздовж склопакета, для запобігання максимального холодо/теплонадходження до житла..

Для вітальні можна встановити канальну систему кондиціювання, яка є більш підходящою для даного виду приміщень.

В основному, касетні фанкойли використовуються в промислових та адміністративних будинках, установка яких проводиться в підвісні стелі, що не псує дизайн інтер'єру.

Товари зі статті

Принцип роботи теплового насосу для гарячого водопостачання

Тепловий насос здатний працювати не тільки на опалення/охолодження будинку, а ще й надає мешканцям гарячу воду цілий рік. Для того, щоб агрегат якісно виконував функцію нагрівання гарячої води, необхідно враховувати дебіт води. Він потрібний для того, щоб зрозуміти максимальну кількість споживання води, відповідно, ліміт води розраховується вранці та ввечері (цей час вважається максимальним для споживання води).

Вимоги щодо встановлення теплового насоса

Для максимального рівня комфорту в житлі, необхідно дотримуватися деяких правил. Виконуючи їх, мешканці придбають ефективний пристрій, який здатний забезпечити теплом приміщення у холодний період часу, прохолодним повітрям – влітку, також пристрій надасть гарячу воду незалежно від пори року.

Відповідно, для оптимального функціонування теплового насоса необхідно дотримуватися наступних правил:

 • конструкція вашого житла має повністю відповідати характеристикам енергоефективного будинку. Мається на увазі наявність у будинку якісних склопакетів, оптимальних теплоізоляційних матеріалів для стін та покрівлі;
 • встановлення системи вентиляції з рекуперацією тепла. При цьому необхідно відзначити, що при монтажі теплового насоса повинен бути тільки один вентиляційний канал: примусова вентиляція від спекотної поверхні. В результаті чого, Ви отримаєте ефективну систему опалення, а також систему вентиляції, на тій підставі, що весь забір тепла буде здійснюватися через рекуператор;
 • монтаж системи теплої підлоги, яка працюватиме за низьких температур. Також, тепла підлога повинна покривати 100% площі будинку.

До того ж, на якісну роботу системи впливає дотримання необхідної температури додаткового обладнання.

Інженери компанії Alter Air нададуть нашим клієнтам якісний теплотехнічний розрахунок, в якому будуть дотримуватися всі вимоги до системи опалення та охолодження.

Вимоги для розрахунків для якісного функціонування системи з тепловим насосом:

 1. Температура теплоносія для фанкойлу під час роботи на охолодження приміщень повинна становити +7°С, але розрахунки при виборі пристрою необхідно робити для +9°С.
 2. Максимальна температура теплоносія для ефективної роботи повітряного теплового насоса на режимі опалення повинна становити +40°С.
 3. Підлогова частина для фанкойлу повинна розраховуватися для температур, що знаходяться в діапазоні +40-45°С, оскільки теплотехнічний розрахунок робиться до -7°С, а далі необхідно включити допоміжний пристрій, наприклад, електричний котел.
 4. Підбір радіаторів повинен здійснюватися за температури теплоносія в системі не вище +45°С.
Замовте теплотехнічний розрахунок

Розрахунок швидкості руху теплоносія у трубопроводі

Розрахунок швидкості води у трубопроводі є незамінним елементом перед проєктуванням системи опалення. Не дотримання цієї вимоги, призводить до того, що мешканці будинку чутимуть шум води у системі, який супроводжуватиметься постійним дискомфортом для людей.

Виходячи з цього, ДБН В.2.5-67:2013 рекомендує розраховувати систему опалення, приймаючи швидкість руху теплоносія, яка дорівнює 0,4-0,7 м/с, щоб уникнути появи шуму.

 • Спочатку необхідно обчислити витрату теплоносія (води) на ділянці труби.

Обчислити витрати води можна за такою формулою: m = Q/Cp*t,

де Q – це сумарна потужність системи опалення в кВт, яка приймається, виходячи з теплотехнічного розрахунку будівлі. Наприклад, потужність системи опалення: Q = 6 кВт;

Cp – це питома теплоємність води, що дорівнює 4,19 кДж/(кг*град.С);

Δt – різниця температури між гарячим та охолодженим теплоносієм. Найчастіше приймається Δt = 90 - 70 = 20°С.

Відповідно, витрата теплоносія дорівнюватиме: m =6/4,19*20 = 0,072 л/с.

 • Далі, використовуючи вже отримані значення, можна визначити швидкість руху води в трубопроводах.

Припустимо, що установка трубопроводу для системи опалення буде проводитись 25-м діаметром (зовнішній діаметр). Необхідно відзначити, що розмір труби вважається значущим для системи, оскільки чим менше діаметр труби, тим вища швидкість руху води у трубопроводі.

Обчислити швидкість можна за такою формулою: V = m/р*f,

де m – це витрата води у трубопроводі, як ми вважали раніше, m = 0,072 л/с;

р – означає щільність води. Для спрощення розрахунку приймаємо рівною 1000 кг/куб.

f – це площа поперечного перерізу труби, яка обчислюється за формулою f = π*r2, де r – це внутрішній радіус труби (дорівнює половині внутрішнього діаметра трубопроводу).

Перш за все, необхідно порахувати площу поперечного перерізу труби: f = 3,14 * 0,00832 = 0,00022 м.

Оскільки всі дані, які входять у формулу, відомі, можна обчислити швидкість теплоносія в трубопроводі.

V = 0,072/1000 * 0,00022 = 0,33 м / с – що не перевищує нормований показник.

Електричний котел в інтер'єрі
Електричний котел в інтер'єрі

Що таке електричний котел та як він працює?

Електричний котел є пристроєм, принцип роботи якого полягає в нагріванні води для ГВП (гарячого водопостачання) та забезпеченні приміщень теплом (система опалення) за рахунок використання електроенергії.

Загалом, люди, котрі хочуть використовувати електрокотел як систему опалення, не мають на ділянці підведення газу, оскільки провести газ до будинку вважається досить витратним та нераціональним рішенням.

Спеціалісти компанії Alter Air рекомендують придбати тепловий насос замість електричного котла, оскільки теплонасос може працювати не тільки на охолодження/опалення будинку, як електрокотел, а також здатний забезпечити мешканців гарячою водою для різних цілей використання.

Для ефективної роботи електрокотла необхідно встановити додаткові джерела тепла. Це може бути:

Використання електричного опалювального котла передбачає встановлення системи теплої підлоги, оскільки вона є незамінним елементом для забезпечення тепла будинку або квартири. Тепла підлога вважається низькотемпературним обладнанням, тому для неї необхідно подавати нижче температуру, порівняно з радіаторами та внутрішньопідлоговими конвекторами. Виходячи з цього, щоб домогтися якісної роботи системи опалення, потрібно розділити додаткові пристрої (тепла підлога, радіатори та внутрішньопідлогові конвектори) насосними групами. Вони нададуть подачу більш високої температури в конвектори та радіатори, а для теплої підлоги – набагато нижчу  температуру, щоб температура на поверхні підлоги залишалася в діапазоні +24-26°С.

Якщо не дотримуватися норми, підлога стане занадто гарячою, що принесе дискомфорт для стопи і станеться інерція (нерівномірний перепад температур).

Коли ж у вас підлога з натурального дерева, то альтернативою буде правильний вибір оптимального виду покриття для підлоги або встановлення теплих стін.

Товари зі статті

Переваги електрокотла 

Переваги електричного котла полягають у наступному:

 • вигідний пристрій при використанні спеціальних тарифів, встановлених для споживачів електроенергії, щоб економніше витрачати ресурс. Докладніше про тарифи можна прочитати у розділі «Чому варто вибрати тепловий насос» або на офіційному сайті Обленерго.
 • екологічний пристрій, що супроводжується відсутністю димоходу та відведення газу, оскільки в електрокотлі не відбувається викид продуктів горіння;
 • високий ККД. Електрокотел з 1 кВт зможе віддати приблизно 0,9 кВт тепла, оскільки при перетворенні електричної енергії на теплову відбуваються втрати. Але, в порівнянні з тепловим насосом або геотермальним, електричний котел має нижче коефіцієнт корисної дії. Справа в тому, що повітряний тепловий насос з 1 кВт енергії перетворює 3 кВт тепла, а геотермальний з 1 кВт – 5 кВт теплової енергії.

Внаслідок чого, клієнти купують тепловий насос «повітря-вода» замість електричного котла, оскільки пристрій буде економічно більш вигідним при експлуатації, оскільки витратить у 3 рази менше електрики, ніж електрокотел.

 • наявність погодозалежної та тимчасової модуляції, що забезпечить власників пристрою раціональним використанням електроенергії.

При використанні погодозалежної модуляції електрокотел зможе регулювати температуру в приміщенні, враховуючи показники датчика температури повітря на вулиці.

Тимчасова автоматика надасть мешканцям будинку можливість запрограмувати температуру подачі повітря у будинку. Наприклад, під час сну, а також при виході на роботу, Ви можете встановити мінімальну температуру. Таким же чином, перебуваючи в кімнаті, мешканці можуть поставити оптимальну температуру повітря, щоб не відчувати дискомфорту.

Недоліки електричного котла

Як і інше обладнання, електричний котел має ряд недоліків:

 • можливість непостійної напруги в електромережі, що може спровокувати перебої у роботі електрокотла;
 • необхідність високої вступної потужноспоживаної енергії для будинку, оскільки кожне житло має обмежену подачу кВт.

Щоб дізнатися скільки споживатиме електрокотел для опалення, необхідно звернутися до фахівців для якісного теплотехнічного розрахунку будівлі. Наприклад, якщо Обленерго надає лише 9 кВт електроенергії, яку можна використовувати для всього будинку. Після проведених розрахунків, мешканці дізналися, що система опалення потребує ці 9 кВт енергії. Отже, для всіх інших електричних приладів, таких як насоси, холодильники та іншої побутової техніки буде недостатньо електроенергії і вони не зможуть працювати.

 • можливе відключення електрики, під час якого електрокотел не функціонуватиме. Щоб запобігти появі цієї проблеми, необхідно встановити джерело безперебійного живлення. Це може бути: дизель-генератор або бензиновий генератор, які зможуть дати потрібне тепло або електрику.
Замовте проєкт системи опалення

Що таке твердопаливний котел?

Твердопаливний котел є пристроєм, який здатний забезпечити нагрівання повітря в приміщенні за допомогою процесу горіння твердого палива – дрова, вугілля, пелети (являють собою маленькі паливні гранули, за допомогою яких можна отримати велику кількість енергії), брикети (вид твердого палива – пресована маса з відходів деревообробки та сільського господарства, що є альтернативою дровам чи вугіллю).

Приклад інтер'єру будинку з твердопаливним котлом
Приклад інтер'єру будинку з твердопаливним котлом

Це обладнання є не вигідним в експлуатації, оскільки сировина для твердопаливного котла вважається дорогою, а також може бути низькоякісною, що може спровокувати погану тепловіддачу. Щоб запобігти появі цих проблем, необхідною вимогою для оптимального функціонування котлів є наявність у дровах кілокалорій (щільність деревини). Відповідно, іноді сировина може мати невелику густину, оскільки склад може бути з пресованої маси відходів деревопереробки, а також пластика, які мають невисоку густину. Виходячи з цього, використовувати твердопаливний котел вважається досить витратним рішенням, оскільки йому знадобиться велика кількість деревини, щоб забезпечити оптимальну температуру повітря у приміщеннях.

Єдині випадки, коли твердопаливний котел є раціональним рішенням:

 • коли на ділянках не прокладені газові магістралі, оскільки підведення газу до будинку досить дороге рішення;
 • часті перебої в електромережі, які супроводжуватимуться постійними відключеннями електричних приладів.

Вимоги до палива полягають у таких пунктах:

 • сировина має бути сухою і зберігатися у спеціальному відведеному приміщенні, щоб запобігти набір вологості у продукт (вологість сировинних ресурсів має не перевищувати 30%);
 • висока густина деревини. Це можуть бути породи дерев, які мають велику щільність і жар, такі як: граб, дуб, ясен тощо.

Поділ твердопаливного котла на види:

 • котли звичайного горіння. Принцип дії пристрою полягає в тому, що при горінні деревини, підвищується температура в котлі, і надалі стінки котла, між якими переміщується вода – нагріваються. Після цього, стіни топки віддають своє тепло теплоносію (в даному випадку – воді), що подається в систему опалення. Класичний котел не користується популярністю серед покупців, оскільки обладнання має невисокий коефіцієнт корисної дії, а також потребує значної витрати палива.
 • піролізні котли. У порівнянні з котлом звичайного горіння піролізний котел вважається більш ефективним пристроєм, оскільки при процесі згоряння деревини виділяються гази, які здатні віддати високу температуру.

Котел складається з двох камер:

 1. Перша відповідає за процес повільного горіння та розкладання деревини, оскільки доступ до кисню є мінімальним.
 2. У другу камеру подається повітря, за допомогою якого відбувається процес швидкого згоряння газів, що виділяються. Таким чином, утворюється виділення великої кількості енергії, яку можна використовувати для нагрівання таких теплоносіїв, як вода чи повітря.

При цьому необхідно відзначити, що підбір палива для будь-яких видів твердопаливних котлів (класичний або піролізний котел) є дуже важливим фактором, оскільки використовуючи вологе паливо, котел буде неефективним. Мається на увазі, що обладнання втратить свою повну потужність, на якій він може працювати, у гіршому випадку – твердопаливний котел зовсім перестане функціонувати. Причиною цього є те, що водяна пара перешкоджатиме горінню деревини, а також розбавляти піролізні гази, що призводить до виділення малої кількості енергії.

Замовте монтаж системи опалення

Газовий котел: пристрій та види

Газовий котел являє собою пристрій, який вважається поширеним видом опалення приміщень, незалежно від їхньої площі та призначень, а також на нагрівання води для ГВП (гарячого водопостачання), що здатне забезпечити мешканців комфортом у побутових та інших цілях.

Газові котли поділяються на кілька видів:

 • турбований котел – це обладнання, яке містить закриту камеру згоряння, при цьому відведення газу відбувається через турбіну на вулицю. Турбований котел є недостатньо ефективним пристроєм, тому що при згорянні газоподібного палива для отримання тепла та віддачі енергії теплоносію частина тепла втрачається. Відповідно до цього, втрата деякої кількості тепла відбувається через те, що продукти горіння викидаються в атмосферу. Тільки в конденсаційному котлі продукти горіння повертаються назад у теплообмінник у вигляді гарячої води (за рахунок якого піднімає ККД пристрою);
 • атмосферний котел являє собою пристрій, який має відкриту камеру згоряння, тому обладнання потребує спеціального приміщення – котельні. Котел має причину, через яку не користується великим попитом серед споживачів, бо вона полягає в тому, що за наявності великої потужності теплообмінника, котел не зможе надати потрібну модуляцію. Це означає, що при запуску котла атмосферного типу, агрегат здатний працювати тільки на повну потужність, або він буде просто у вимкненому стані.
 • конденсаційний котел – це економічно вигідний та ефективний пристрій, порівняно з котлом атмосферного типу та турбованим. Додаткова функція конденсаційного котла обумовлена ​​тим, що замість звичного викидання продуктів горіння в атмосферу, як це робить атмосферний та турбований котли, відбувається збереження та задіяння у системі водяної пари (додаткове джерело енергії). З цього випливає, що котел конденсаційного типу має хороші технічні характеристики, а також має високий коефіцієнт корисної дії, який може бути вище 100%.

Таким чином, якщо Ви вже хочете придбати саме газовий котел, оптимальним рішенням є конденсаційний котел.

Товари зі статті

Пристрій має наступні переваги:

 • економічно вигідне устаткування, ККД якого може бути вище 100%. Це досягається при використанні додаткової енергії (конденсат), яку не мають інші види газових котлів;
 • висока продуктивність, оскільки конденсаційний котел використовує вдосконалений пальник. Вона здатна мінімізувати можливість неповного згоряння палива і за допомогою пристрою можна знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу, а також це дозволить збільшити продуктивність пристрою;
 • можливість дистанційно керувати пристроєм. Завдяки цій функції, власники котла конденсаційного типу будуть бачити інформацію про функціонування котла. Тому, при виході з експлуатації обладнання, Ви зможете відключити його.
 • режим, що налаштовується, надасть мешканцям знизити витрати на електроенергію.

Виходячи з цього, котел конденсаційного типу може регулюватися кількома функціями, такими як:

Газовий котел в інтер'єрі
Газовий котел в інтер'єрі
 1. Погодозалежна функція надає мешканцям можливість регулювати температуру до оптимальної в приміщенні, враховуючи температуру вуличного повітря завдяки датчику, що там розташований.
 2. За допомогою тимчасової модуляції мешканці зможуть запрограмувати певну температуру подачі тепла за часом. Наприклад, під час відсутності у квартирі, мешканці будинку можуть встановити підтримання мінімальної температури повітря у приміщенні. Перебуваючи в житлі, можна встановити оптимальну температуру повітря, щоб забезпечити комфорт для подальшого проживання.

Газовий котел стає все менш популярним серед покупців, оскільки ціни на газ постійно підвищуються, а також у багатьох приватних будинках відсутні газові магістралі або фізично неможливо їх провести. Виходячи з цього, фахівці компанії Alter Air рекомендують придбати альтернативу газовому котлу, якою є тепловий насос. Завдяки цьому обладнанню, Ви отримаєте максимальний рівень комфорту незалежно від пори року, а також зможете скоротите свої витрати на електроенергію за рахунок високого коефіцієнта перетворення тепла (здатний перетворити з 1 кВт енергії – 3 кВт тепла). Крім того, власники теплових насосів отримають повністю автоматизований та універсальний пристрій, який здатний працювати на обігрів/охолодження та нагрів води для ГВП, що також збереже ваш час на перемикання та контроль обладнання.

ПІДСУМОК

Проаналізувавши всі найпоширеніші види опалення, можна сміливо сказати, що підходящим варіантом для будинку та квартири, а також раціональним рішенням є установка системи обігріву за допомогою теплового насоса.

Якщо у Вас досі залишилися сумніви щодо вибору опалювальної системи, наші фахівці нададуть інформацію та допоможуть підібрати оптимальний варіант для житла з огляду на Ваші побажання та фінансові можливості. Також, інженери компанії Alter Air нададуть якісний та продуманий проєкт, завдяки якому ви виключите появу можливих проблем при використанні системи опалення.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні