Системи створення мікроклімату. Парове зволоження.

Автор запису
17 лют 2016
8 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Про принципи і засади зволоження, а також вплив вологості на комфортне й здорове самопочуття людини ми вже писали в наших оглядових статтях:

"Зволожувачі повітря - примха чи необхідність?" "Зволожувач повітря. Шкідливо чи корисно для вашого здоров'я?".

Хотілося б звернути увагу на один аспект, що відноситься до систем вентиляції (а точніше до процесів, що відбуваються з припливним повітрям), особливо у зимовий період.

Давайте розглянемо це на прикладі припливно-витяжної вентиляції кімнати, в якій знаходяться дві людини.

Технічний розрахунок прикладу

График влажности воздуха
Приймаємо витрату повітря в обсязі 120 м³/ч.

Параметри зовнішнього повітря в зимовий період беремо з кліматологічних даних:

  • Тн=-22⁰С (розрахункова температура зовнішнього повітря);
  • φ=85-90% (відносна вологість припливного повітря);
  • При цих параметрах визначаємо, що:
  • dн=0,44 г/кгсв (вологовміст зовнішнього повітря).

Тепер ми за допомогою припливної установки подаємо повітря в приміщення 120 м³/ч. При цьому ми гріємо зовнішнє повітря до +20ºС. Температура повітря підвищується, але вологовміст залишається таким же – 0,44 г/кгсв.

Повітря з температурою 20 ºС могло би містити в своєму обсязі велику масову частку водяної пари (близько 17 г/кгсв), але містить всього 0,44 г/кгсв, відносна вологість в приміщенні падає до 3% ((0,44/17)*100=2,6%).

Таблица к графику

Ми розглянули приклад примусової подачі повітря в приміщення за допомогою припливної установки.

В принципі, при звичайному провітрюванні приміщення відкриванням вікон, відбуваються ті ж самі процеси.

Повітря надходить у приміщення за рахунок розрядження, створюваного витяжками в санвузлах, а нагрів відбувається за рахунок системи опалення та змішування з більш теплим повітрям всередині приміщення.

Суті це не змінює. 

Чим загрожує брак вологи в приміщенні?

Як показує практика, зазвичай у приміщенні взимку відносна вологість тримається в межах 18-22%. У попередньому
прикладі ми показали, що при провітрюванні відносна вологість досягає 3% (в даному прикладі), а потім виростає до 18-22%. Ми бачимо, що повітря намагається «насититися» вологою всіма можливими способами – відбувається випаровування вологи з поверхні тіла людини (тому ми відчуваємо сухість шкіри у дихальних шляхах), від рослин або акваріумів. Без стороннього джерела вологості важко зупинити такі процеси.

Зволоження повітря у великих приміщеннях

Ми вже розглядали як вирішує такі проблеми застосування побутових зволожувачів Boneco. Але ці пристрої актуальні для невеликих об'ємів приміщень.

Що ж робити, якщо нам необхідно зволожити повітря в набагато більших обсягах? У великих житлових приміщеннях? Або в офісному приміщенні великого об'єму, де працюють люди і необхідно забезпечити нормальну робочу атмосферу (погодьтеся, ефективно працювати в приміщенні, де нічим дихати або сухе повітря не дуже комфортно).

Канальний паровий зволожувач Condair CP3 mini
Канальний паровий зволожувач Condair CP3 mini

Ми не дарма згадали на початку статті про примусову припливно-витяжну вентиляцію. Якщо на об'єкті вже виконана система вентиляції, її можна модернізувати, організувавши зволоження припливного повітря за допомогою електродного парового зволожувача. Сам пар готується в спеціальному парогенераторі, а в систему вентиляції він надходить по спеціальній паророзподілювальній трубці. Так, ми можемо примусово забезпечувати насичення повітря водяною парою і за своїм бажанням регулювати й контролювати цей процес. Одним з яскравих представників такого обладнання є парозволожувачі швейцарської компанії Walter Meier.

Моделі Condair CP3 mini призначені для зволоження приміщень невеликих обсягів (квартири, невеликі котеджі, невеликі офісні приміщення). Лінійка представлена двома моделями з продуктивністю до 2 кг пари/рік і до 4 кг пари/рік. Якщо ж немає можливості застосувати зволожувач з існуючою системою вентиляції, то пропонуються моделі прямого зволоження. Сам зволожувач монтується в обслуговуваному приміщенні (добре, що розміри і зовнішній вигляд дозволяють це зробити), а пара надходить у приміщення через спеціальну решітку. Єдиною проблемою залишається підвести до парозволожувача водопровідну воду і підключити дренажну систему для періодичного зливу води.

Condair CP3 Mini low capacity steam humidifier | Steam Humidifiers

Продуктивніші за пару є парозволожувачі Condair CP3, які видають до 90 кг/год пари при моноблочному виконанні і до 180 кг/год пара – при об'єднанні кількох блоків. Такі парозволожувачі можна застосовувати для великих будинків, офісних центрів, виробництва.

Негативним моментом у застосуванні зволожувачів є досить високі енерговитрати. Для прикладу, щоб приготувати 1 кг пари необхідно затратити 750 Вт електроенергії. Якщо застосовувати адіабатичний зволожувач, сумарні витрати енергії не змінюються, так як при адіабатичному зволоженні знижується температура повітря, яку необхідно догрівати.

З переваг промислових зволожувачів можна виділити такий момент: не потрібна спеціальна підготовка води, як, наприклад, для адіабатичних зволожувачів (прямого випаровування). Парові циліндри, забиті накипом, або просто замінюються, або застосовуються циліндри з імпульсним самоочищенням – накип і відкладення збиваються в спеціальний лоток.

Парові зволожувачі від компанії Walter Meier відрізняються ідеальним співвідношенням ціна/якість/надійність і допомагають створювати комфортну і здорову атмосферу.

Висновки

Вологість дуже важливий фактор, який впливає на комфорт у приміщення. При нестачі вологості починається її випаровування зі шкіри людини, з рослин. Це призводить до сухості шкіри й некомфортному диханні таким повітрям.
Для підтримки комфортного рівня вологості використовуються парові зволожувачі.

Звертаючись в компанію Альтер Ейр, Ви отримаєте якісне рішення зволоження та туманоутворення в найкоротші терміни за доступною ціною.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні