Припливно-витяжна вентиляція з рециркуляцією

Автор запису
18 тра 2020
6 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Вентиляція з рециркуляцією в бізнес-центрі

Вентиляція є невід'ємною частиною сучасних будівель. Завдяки цій системі в приміщення подається свіже повітря і видаляється забруднене, що забезпечує комфортну життєдіяльність і перебування людей. Сьогодні ми поговоримо про рециркуляції в системі вентиляції - що це, навіщо вона потрібна і в яких випадках її доречно застосовувати.

Що таке рециркуляція?

Рециркуляція в системі вентиляції заснована на принципі повторного використання повітря з постійним підмішуванням і видаленням певної частини повітряної маси, обсяг якої визначається на етапі проведення розрахунків.

Вентиляція з рециркуляцією використовується, в основному, у великих комерційних приміщеннях. Наприклад, торгові та офісні центри, кінотеатри. Так як подібні приміщення великі за площею, там необхідно охолоджувати або нагрівати великі об'єми повітря. На охолодження/нагрів витрачається багато електроенергії, тому постійно видаляти весь об'єм повітря і стільки ж подавати - нераціонально:

  • економічно невигідно (великі витрати на електроенергію);
  • для відвідувачів немає необхідності в такій кількості свіжого повітря - при його постійної подачі.

Саме тому в таких випадках доречно використовувати рециркуляцію. Для побутового сегмента - будинки і квартири - реалізується загальнообмінна припливно-витяжна вентиляція.

Припливно-витяжна вентиляція - це система вентиляції, яка реалізована за принципом постійної збалансованої подачі свіжого повітря в приміщення і видалення такого ж обсягу повітря. Вона є оптимальною для вентиляції будинку чи квартири, адже дозволяє підтримувати хороший рівень CO2 і забезпечувати здоровий мікроклімат у приміщенні.

Хочете реалізувати систему вентиляції?

Принцип роботи рециркуляції в системі припливно-витяжної вентиляції.

Рециркуляція дозволяє використовувати наявне повітря (постійно його переміщати по колу в системі вентиляції). Але варто пам'ятати про те, що необхідно подавати певну частину свіжого повітря для людей, що знаходяться в приміщенні.

Система вентиляції з рециркуляцією заснована на тому, що вона подає певну кількість повітря в цю систему вентиляції і таку ж кількість видаляє. Тобто, вона підмішує якусь частину повітря до основної маси повітря, яка циркулює в системі і таку ж кількість повітря прибирає. Це дозволяє оновлювати повітря і раціонально використовувати енергію.

Щоб визначити, який обсяг повітря повинен постійно подаватися і віддалятися з приміщення - необхідно провести розрахунок, який грунтується на безлічі факторів і дозволить провести правильне проектування системи.

Для яких приміщень підходить вентиляція з рециркуляцією?

Як ми згадували раніше, вентиляція з рециркуляцією використовується в великих комерційних приміщеннях, на кшталт: торговельних центрів, великих магазинів, офісів та інше. Для побутового використання (будинку, квартири), в 99% випадків використовується загальнообмінна система вентиляції.

Детальніше про систему вентиляції квартири читайте в нашому матеріалі, де ми розповідаємо відразу про декілька варіантів впровадження.

Інженери компанії Альтер Ейр - фахівці у своїй сфері. Вони завжди проконсультують вас і допоможуть підібрати найкраще рішення. Ми займаємося повним спектром послуг по вентиляції: від розробки передпроєктної документації до монтажу і пусконалагоджувальних робіт. Телефонуйте 0-800-33-08-28 або замовляйте зворотний дзвінок.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні