Припливно-витяжна установка з рекуперацією: призначення, види, будова, функції

Автор запису
25 лют 2016
11 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Припливно-витяжна установка Jablotron

Моноблочна припливно-витяжна установка з рекуператором – це вентиляційна установка, яка об'єднує в одному корпусі обладнання для переміщення повітря, його очищення і підготовки для подачі в приміщення, що обслуговуються, а також видалення з цих приміщень.

Склад припливно-витяжної установки

 1. Вентилятори (припливний і витяжний)
 2. Нагрівачі (водяний, електричний або фреоновий)
 3. Охолоджувач (водяний, фреоновий)
 4. Фільтри припливного і витяжного повітря
 5. Система автоматики (датчики, реле і т. д.)
 6. Корпус
 7. Звукоізоляційний матеріал

Призначення і функції припливно-витяжних установок

Приплив і витяжка повітря

Вентилятори в таких установках виконують функції припливу і витяжки повітря. Без постійної подачі свіжого очищеного повітря в приміщенні про реальний комфорт користувача можна забути.

Головне завдання такого обладнання – це цілодобовий приплив кисню, необхідного для нормального функціонування організму.

Товари зі статті

Але не варто також забувати і про викид відпрацьованого повітря, насиченого вуглекислим газом. Якщо цей процес не налагоджений, то користі від припливної вентиляції мало, оскільки погане повітря повинно бути видалене. Саме тому в сучасних припливно-витяжних установках передбачені функції припливу і витяжки повітря, що працюють одночасно.

Нагрівачі в припливно-витяжних установках призначені для того, щоб запобігати подачі холодного повітря в приміщення. Для цього він попередньо проходить через так звані калорифери і підігрівається до потрібної температури. Дані пристрої можуть бути водяного, електричного або фреонового типу в залежності від способу нагрівання повітря.

Очищення припливного повітря

Очищення припливного повітря також має важливе значення, оскільки воно повинно бути не тільки свіжим, але і безпечним. Тому фільтри глибокого очищення, що застосовуються в припливно-витяжних установках, призначені для усунення з повітря пилу, мікрочастинок, які можуть потрапити з вулиці, а також хвороботворних мікроб і вірусів. Перевагою цих пристроїв є простота їх заміни, яку може здійснити кожен.

Додатковий функціонал

Для зручності користування припливно-витяжними установками в них передбачені пристрої автоматики.

Це можуть бути:

 • датчики рівня відносної вологості,
 • таймер затримки,
 • регулятори швидкості обертання вентиляторів, тощо.

За допомогою таких додаткових елементів керування припливно-витяжною установкою значно спрощується і робить її роботу ще ефективнішою.

Безшумна робота

Крім того, припливно-витяжна установка з рекуператором має ще одну перевагу. За рахунок шумопоглинаючого покриття корпусу, робота пристрою стає практично безшумною, що дуже актуально в тих приміщеннях, де високі вимоги пред'являються рівню звукового тиску, створюваного обладнанням для вентиляції.

Висока ефективність теплоутілізації

Сучасні припливно-витяжні системи вентиляції житлових приміщень, громадських, а також промислових доводять свою ефективність не тільки з точки зору санітарно-гігієнічних показників, але і з економічної.

Температура повітря, що видаляється з житлових та офісних приміщень, становить 20-24°С, а для приміщень басейнів – до 30°. Тому доцільно використовувати тепло повітря, що видаляється з приміщення повітря для підігріву припливного за допомогою спеціальних теплообмінників – так званих «рекуператорів». Моноблочні припливно-витяжні установки з вбудованими утилізаторами (теплообмінниками) теплоти витяжного повітря дозволяють істотно знизити витрати не тільки на нагрівання вентиляційного повітря, але і на опалення приміщень.

Схема роботи вентиляції з рекуперацією

Не дивно, що такі установки останнім часом знаходять все ширше застосування для вентиляції не тільки великих громадських будівель і приміщень, але і квартир, заміських будинків, котеджів, приватних басейнів, а також у промисловості.Припливно-витяжні установки з перехресними або роторними теплоутилізаторами мають високу ефективність теплоутілізаціі, що досягає у різних моделей від 55 до 85%. Це дозволяє забезпечити більше, ніж дворазове зниження експлуатаційних витрат на нагрівання припливного зовнішнього повітря.

Варіанти виконання моноблочних припливно-витяжних установок

1. Вертикальні

Вертикальні – для монтажу на стіні і вертикального підключення всіх повітропроводів. (Приклад обладнання: Jablotron Futura M/L, Maico WS та Systemair SAVE VTC 200 L). Більш докладно функціонал, можливості та ефективність цих установок ми розглядаємо в новій статті-порівнянні. Графіки, експеримент, порівняльна таблиця і комплексна вартість додаються!

2. Горизонтальні

Горизонтальні – для монтажу на перекритті і горизонтального підключення повітроводів з двох сторін. (Приклад обладнання: Systemair VX 400 E, VX 700 E, також Komfovent Domekt CF 250).

3. Підвісні

Підвісні – для монтажу під перекриттям і горизонтального підключеннямповітроводів з протилежних сторін. (Systemair VR 250 ECH/B).

Припливно-витяжні установки Jablotron, Daikin, Mitsubishi Electric

Установка моноблочних припливно-витяжних установок Jablotron Futura (M та L), Daikin VAM (VAM 350 FA, VAM 500 FA, VAM 600 VA) і Mitsubishi Electric Lossnay (LGH-35RX5, LGH-35RX5, LGH-50RX5, LGH-65RX5) може забезпечити передачу припливному повітрю не тільки тепла, але і вологи витяжного повітря, що взимку сприяє вирішенню проблеми низької вологості у вентильованих приміщеннях.

Підібрати припливно-витяжну установку?

Керування роботою припливно-витяжних установок

Управління і регулювання моноблочними припливно-витяжними установками здійснюється через стандартні пульти керування, що поставляються до установок, або через окремий щит управління з контролером, який комплектується необхідними елементами автоматики.

Залежно від використаного обладнання та автоматики швидкість вентилятора і потужність нагрівача або охолоджувача може регулюватися плавно або покроково.

Можливе підключення таймера і програмування режимів роботи й параметрів припливного та витяжного повітря, що подається і видаляється установкою.

В установках з водяними калориферами необхідно забезпечувати додатковий захист теплообмінника від заморожування взимку, тому система автоматики таких установок складніша.

Переваги моноблочних припливно-витяжних установок

 1. Компактні розміри (все обладнання зібрано в одному корпусі).
  Одними з головних переваг моноблочних припливно-витяжних установок є їх компактність і мобільність. Всі необхідні для вентиляції елементи зібрані в одному пристрої і легко можуть монтуватися в будь-якому приміщенні. Це спрощує не тільки користування установкою, але й її обслуговування вентиляції.
 2. Низький рівень шуму (особливо для установок в звукоізольованому корпусі).
  Можливість розмістити обладнання безпосередньо в обслуговуваному приміщенні.
 3. Швидкий монтаж.
 4. Простота доступу і обслуговування входить до складу установки обладнання.
 5. Можливість рекуперації енергії.
  Особливої уваги заслуговує функція рекуперації, за рахунок якої істотно економляться кошти на експлуатацію обладнання. Це дозволяє утилізувати тепло відпрацьованого кімнатного повітря і використовувати його в якості додаткового джерела енергії для роботи установки.

Система автоматики деяких моноблочних ПВУ з рекуператором може підключатися до загальної системи управління будівлею.

Компанія Альтер Ейр займається постачанням моноблочних припливно-витяжних установок Jablotron Futura, Systemair, Daikin, Maico, Salda, LESSAR, 2VV, Mitsubishi Electric, Dantherm та ін., а фахівці компанії завжди готові надати допомогу в розрахунку і підборі необхідного вам обладнання, а також всієї системи вентиляції для приміщень різного призначення.

Альтер Ейр пропонує широкий спектр послуг у сфері вентиляції. Ми зможемо скласти грамотний проект і підібрати відповідне обладнання під потреби вашого приміщення, а також зробимо якісний монтаж вентиляції обраної техніки.

Ми працюємо у всіх регіонах України і реалізуємо всі типи кліматичних систем: вентиляції, кондиціонування, опалення, осушення і зволоження повітря, альтернативної енергетики і т. д.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Семья Романюк

  Спасибо за такое полное описание. Давно слышали о таком новшестве, но не решались приобрести. Теперь даже без сомнений, все преимущества налицо.

 • 5 / 5

  Анастасия

  А если уже в доме живут люди и ремонт не планируют - можно ли без каких-либо "разрушительных" действий поставить себе такую систему?

 • Альтер Эйр

  В таком случае можно установить PushPull, но для большей информации позвоните нашим консультантам и они вас проконсультируют.