Припливні клапани і витяжні вентилятори для оптимального повітрообміну

Автор запису
25 лют 2016
8 хв читання
3 коментарі
5 / 5

Крім систем примусової припливно-витяжної вентиляції існує варіант використання витяжного вентилятора з припливом зовнішнього повітря через припливний клапан, що для об'єктів побутового призначення також необхідно й ефективно використовувати.

На відміну від "дідівського" варіанту з відчиненням вікон і кватирок ви будете отримувати приплив свіжого повітря у приміщення відповідно до об'єму повітря, що видаляється. Такі клапани можуть встановлюватися як в стіни (стінові), так і у вікна (віконні) у житлових кімнатах квартир або приватних будинків. Сам по собі клапан, як правило, складається з телескопічної труби з повітрозабірниками, монтажної пластини, кришки, клапана, іноді фільтру.

Клапани припливної вентиляції мають можливість ручного регулювання витрати повітря від 0 до 100%. Максимальна витрата повітря через клапан становить до 30 м³/год. У корпус клапана вбудований фільтр класу G2 для очищення припливного повітря.

Товари зі статті

Правила використання припливних клапанів

Спершу розглянемо як використовуються припливні клапани, адже недостатньо просто встановити у "випадковому" місці на стіні такий пристрій для нормальної роботи вашої вентиляції.

Умова №1

Перше, що вам слід знати, це те, що клапан повинен бути підібраний відповідно до продуктивності витяжного вентилятора. Для цього ви можете проконсультуватися з нашими інженерами або переглянути графік витрати повітря на сторінці товару, щоб мати уявлення про відповідність.

Умова №2

Друге – місце встановлення. Воно вибирається так, щоб повітряний потік безперешкодно проходив з житлової зони (спальні або вітальні) в санітарну зону (туалет, ванна кімната) або кухню. Для цього вам може додатково знадобитися встановлення вентиляційних решіток у дверях, якщо спочатку не було передбачено проміжку між дверима та підлогою.

Умова №3

Третє – вимоги клієнта до припливного пристрою, а вони можуть досить сильно відрізнятися. Для однієї людини буде достатньо простого припливного клапана, іншому може знадобитися звукоізоляція, третьому – автоматичне регулювання з термостатом, четвертому – додатковий захист від дощу.

Чому припливний клапан не замінить витяжний вентилятор?

Тут може виникнути питання, якщо вже припливний клапан володіє таким набором функцій, то чи не можна взагалі обійтися без витяжного вентилятора, а заодно і від виробленого ним шуму. Ні, не вийде і зараз ми пояснимо чому саме.

Річ у тому, що природна вентиляція прямо залежить від різниці тиску між приміщенням і навколишнім середовищем. У той час як взимку така вентиляція буде показувати відносно непогані результати (через великої різницю тиску), то влітку може спостерігатись навіть зворотний ефект, коли ваша вентиляція з витяжної може перетворитися на приточну (ефект перекидання тяги). Що стосується шуму, то не варто на цей рахунок переживати, оскільки ця техніка по праву вважається найтихішою в Європі.

Підберемо оптимальний варіант вентиляції

Типи витяжних вентиляторів

Як примусову витяжну вентиляцю ви можете використовувати вентилятори різних типів, все залежить від ваших побажань, естетичних вподобань і простору в будинку.

Накладні або настінні осьові вентилятори

Вентилятори для ванної кімнати даного типу найпоширеніші, вони встановлюється замість витяжних граток у ванній кімнаті і викидають повітря в вентиляційни канал.

Вбудовані відцентрові вентилятори

Відцентрові вентилятори встановлюється або в підвісну/подшивну стелю, або у стіну, за допомогою повітроводу з'єднані з вентиляційним каналом. Від осьових вони відрізняються великим потенціалом по тиску, простіше кажучи – вони потужніші.

Канальні вентилятори

Канальні вентилятори встановлюється у просторі підшивної стелі безпосередньо в канал повітроводу, іноді можуть встановлюватися у стінну перегородку, якщо це дозволяє її товщина. З приміщення повітря забирається через витяжні вентиляційні решітки по мережі повітроводів.

Дахові вентилятори

Дахові вентилятори з'єднані з основним стояком повітроводу, до якого, у свою чергу, веде канал повітроводу із санітарної зони.

Підведемо підсумок

Як бачите, вибір досить великий і практично для будь-якої конфігурації приміщень та архітектурних особливостей можна знайти відповідне обладнання. Із системою, яка складається з припливного клапана і витяжного вентилятора, вам гарантується тиха робота, постійна об'ємна витрата повітря, що відповідає санітарним нормам і незалежність якості вентиляції від погодних умов.

Природно, що в даному огляді ми розглянули далеко не всі нюанси і, вже тим більше, не все представлене у нас обладнання. Якщо вас зацікавить реалізація подібної вентиляційної системи для свого будинку, то ви завжди можете звернутися до наших фахівців і вони з радістю дадуть відповідь на ваші питання та, при необхідності., в найкоротші терміни виконають необхідний розрахунок вентиляції приміщення.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Ваня

  да, приточный клапан совместно с вентилятором это ВЕСЧЬ. намного эффективнее

 • 5 / 5

  Анастасия

  Спасибо за информацию. Оказалось это очень удобно - особенно, если ремонт готов и проводить вентиляцию и подшивать потолок нет возможности. Да и по цене - более бюджетно.

 • 5 / 5

  Сергей

  Ну, мы узнали о важности системы вентиляции вовремя и успели сделать проект до окончания ремонта. Приточно-вытяжная система более правильная, но, если другого варианта нет - этот тоже не плохой.