Опір вентилятора: про що думають читачі?

Автор запису
17 лют 2016
6 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Зміст
  1. Навіщо враховувати тиск при виборі вентилятора
  2. Як правильно підібрати вентилятор з урахуванням створюваного тиску
Монтаж вентилятора

Обираючи вентилятор для будинку або квартири потрібно враховувати безліч важливих факторів. До них відносяться, в першу чергу, розмір повітропроводу, в якому він буде змонтований і площа обслуговуваного приміщення, і максимальний рівень звукового тиску, який створює вентилятор при роботі. Крім того, потрібно правильно розрахувати необхідну кількість подаваного повітря, якого буде достатньо для розмірів певної кімнати.

Також одним з основних параметрів, на які необхідно звертати увагу, є тиск, що створюється вентилятором.

Навіщо враховувати тиск при виборі вентилятора

Шахтный вентилятор. Принцип работы осевых вентиляторов.

Коли повітря переміщається від вентилятора в повітряний канал, тиск, що створюється, використовується для подолання опору по всій довжині повітропроводу.

Тиск може бути статичним, динамічним, повним і може змінюватися на всьому шляху руху повітря. Це обумовлено наявністю додаткових пристроїв в повітроводах: шумоглушників, повітряних заслінок, фільтрів тощо. Опір обумовлюється швидкістю роботи вентилятора: чим вона вища – тим більший і опір. Цей процес називається втратою тиску.

Потрібна консультація?

Коли зростає опір, витрата повітря падає, але цей фактор може бути усунутий кількома способами.

  1. По-перше, щоб швидкість руху повітря була рівномірною по всій вентиляційній системі, можна збільшити діаметр повітропроводів.
  2. По-друге, якщо вентиляційна система має велику довжину повітроводів і безліч додаткових пристроїв (решіток, фільтрів, тощо), то рекомендується встановлювати вентилятор приблизно в центрі даної системи. Завдяки цьому можна боротися з втратами тиску і підвищити ефективність роботи системи вентиляції.

Як правильно підібрати вентилятор з урахуванням створюваного тиску

При виборі побутового вентилятора параметр тиску, який він створює, має дуже важливе значення для рівня продуктивності його роботи. Для цього проводиться аеродинамічний розрахунок по тиску, продуктивності і споживаної потужності вентилятора.

вентиляционная система имеет большую длину воздуховодов и множество дополнительных устройств

Якщо тиск вентилятора високий, він може застосовуватися для монтажу в повітроводах великої довжини і при цьому здійснювати якісний повітрообмін. Серед рекомендованих брендів і моделей витяжних вентиляторів можна відзначити Vortice і Maico. Витяжні вентилятори Vortice відносяться до бюджетного сегменту вентиляційного обладнання, тоді як Maico – до преміум класу.

Vortice серії Quadro Micro – це відцентрові вентилятори, статичний тиск у яких може досягати 265 Па, а максимальна продуктивність – 90 куб. м на годину. Застосовуючи такі витяжні вентилятори у ванних кімнатах і санвузлах, можна боротися із забрудненим повітрям, сторонніми запахами, а також високою вологістю. Аеродинамічна схема вентилятора Vortice Quadro Micro 100 представлена на малюнку.

Вентилятори для ванної

Ще одним ефективним відцентровим вентилятором побутового класу є Maico ER-100. Він може похвалитися не лише високою німецькою якістю, але й тиском в 340 Па і продуктивністю близько 100 куб. м повітря на годину. Примітною особливістю вентиляторів Maico є те, що втрати тиску при роботі їм практично не страшні, а також те, що на рівень опору повітря практично не впливає наявність у повітроводах фільтрів, шумоглушників та інших додаткових елементів.

Для того, щоб правильно підібрати вентилятор для вашого приміщення, не нехтуйте грамотним розрахунком основних параметрів, який повинен проводити фахівець. Інженери компанії Альтер Ейр зможуть розрахувати і обґрунтувати вибір тієї або іншої моделі вентилятора для побутового або промислового приміщення.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні