Теплові насоси повітряні, ґрунтові, водяні від Viessmann, Daikin, Mitsubishi Electric

Автор запису
24 лют 2016
12 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Види теплових насосів
  1. Тип "Повітря-повітря"
  2. Тип "Повітря-вода"
  3. Тип "Вода-вода"
  4. Геотермальні теплові насоси
 2. Підсумки

Подорожчання енергоресурсів змушує не просто шукати способи зниження рівня їх споживання, але і умовно "безкоштовні" джерела енергії. Газове опалення дорожчає, електричне опалення пред'являє підвищені вимоги до мережі (особливо це стосується опалення великих площ), твердопаливні котли вимагають деякої "логістики" (підвезення і зберігання палива).

У кожній традиційній технології є фатальний недолік, який робить її використання дорожчим з дня на день. Якраз на тлі подібних рішень і виникли навколо них ситуації, коли варто звернути свою увагу на "теплові насоси". Однак, це досить загальна назва декількох типів техніки, принцип роботи яких схожий з роботою холодильної установки (працює реверсивно). Розглянемо детальніше їх типи.

Види теплових насосів

Тип "Повітря-повітря"

Тип

Тепловий насос повітря-повітря Daikin, Cooper&Hunter, Fischer, Viessmann та Mitsubishi Electric – це два блоки, з яких один встановлюється ззовні будівлі він же випарник, а інший – компресор – всередині. Принцип роботи полягає в тому, що повітря з вулиці потрапляє в зовнішній блок, де передає тепло холодоагенту, який направляє його в компресор. Вентилятор переміщує повітря через конденсатор і в приміщення надходить тепло. Цей процес здійснюється до тих пір, поки температура повітря в приміщенні не досягне заданої користувачем позначки. Так теплові насоси типу "повітря-повітря" нагрівають повітря в хаті, витягуючи його з навколишнього середовища, потім нагріваючи і подаючи в будинок вже теплим. Що стосується встановлення, то в цьому аспекті теплові насоси "повітря-повітря", порівняно з типами "повітря-вода" і "вода-вода", не потребують буріння свердловин і не займають великої площі. Вони компактні й розміщуються на поверхні землі з фасадної сторони будинку.

Серед найбільш ефективних і надійних теплових насосів "повітря-повітря" виділимо Mitsubishi Electric. Вони вже закріпили свої позиції на ринку кліматичного устаткування як високоякісні, довговічні і прості у встановленні та експлуатації агрегати.

Mitsubishi Electric

Товари зі статті

Тепловий насос Mitsubishi Electric ZUBADAN – це сучасна система інверторного типу преміум-класу. Залежно від модифікації вони застосовуються для житлових і офісних будинків різної площі. Дані пристрої володіють максимальним класом енергоефективності – А+++. Виготовлення комплектуючих та збірка пристроїв на високому рівні. Використовувати Mitsubishi Electric ZUBADAN дуже просто, завдяки легкій системі управління з 3-D-датчиками, режимами (наприклад, Econo Cool, щоб користувач не помічав різкої зміни температури) і функціями (фільтрація повітря, рестарт, самодіагностика та інші). І що характерно саме для серії ZUBADAN – ефективна робота взимку навіть при дуже низьких температурах до -25°С. Виходячи з усіх характеристик теплових насосів виробництва Mitsubishi Electric, будьте впевнені, що їх вартість досить виправдана.

Якщо ви хочете енергоефективну, тиху і малогабаритну систему для охолодження, осушення та обігріву повітря в будинку або офісі, то вибір теплових насосів "повітря-повітря" правильне рішення.

Відео про теплові насоси

Тип "Повітря-вода"

Теплові насоси типу "повітря-вода" здатні опалювати, охолоджувати приміщення і нагрівати воду для приватного будинку, котеджу або іншої невеликої будівлі. Для роботи системи використовується невичерпне джерело енергії – повітря, тому ніякої обмеженості в даному аспекті бути не може.

Дані пристрої являють собою спліт-систему з зовнішнім і внутрішнім блоком. У зовнішньому блоці знаходиться компресор, інвертор, вентилятор, електронний терморегулюючий вентиль (ТРВ). При поставці блок вже наповнений холодоагентом. Внутрішній блок включає регулятор, конденсатор, проточний електричний нагрівач для теплоносія, електронний циркуляційний насос, 3-ходовий кланан для перемикання режимів обігріву та ГВП.

Товари зі статті

Принцип опалення тепловим насосом "повітря-повітря" наступний: у зовнішній блок потрапляє повітря з вулиці, холодоагент відбирає його теплову енергію. Потім робоча речовина холодильної машини потрапляє в компресор, там фреон закипає, випаровується і вже в стані газу поступає в теплообмінник внутрішнього блоку. Далі відбувається нагрівання води, яка є теплоносієм в системі опалення і гарячого водопостачання (ГВП). Як завершення процесу холодоагент стає рідиною, повертається в зовнішній блок і цикл повторюється знову.

Daikin Altherma

Найбільш ефективні і довговічні енергосистеми DaikinAltherma призначені для опалення, охолодження повітря в будинку і нагріву гарячої води побутового призначення.

Daikin Altherma

Тепловий насос DaikinAltherma можна використовувати як для опалення будинку, так й для гарячого водопостачання. Рідина може нагріватися до 80°С навіть без додатково застосування електронагрівача. Розмір бака для гарячої води підбирається в залежності від кількості людей, що проживають в будинку.

Daikin тепловий насос Altherma може підтримувати як високо-, так і низькотемпературний режим опалення. Використовуючи повітря як джерело тепла, дана система опалення може нагрівати воду для побутових потреб, якщо передбачене встановлення сонячних колекторів.

Інверторна система теплового насосу "повітря-вода" дозволяє економити 30% енерговитрат, включаючи агрегат тільки при потребі, це ще і продовжує термін служби агрегату. Керувати високотемпературною системою можна кількома способами:

 • регулювати роботу за допомогою термостата, включаючи потрібні режими (тихий, опалення, підігрів води) і функції (дезінфекції, зниження потужності, таймер);
 • плавно змінювати температуру залежно від погодних умов – якщо на вулиці холодно, то вода буде більш гарячою, а якщо тепло – менш теплою для економії енергії.

Тепловий насос Дайкін відрізняється високою якістю і технічними характеристиками.

Viessmann Vitocal

Компанія Viessmann також виробляє теплові насоси типу "повітря-вода". Розглянемо дві найбільш популярні й ефективні моделі: Vitocal 200-S і Vitocal 350-A.

Viessmann Vitocal 350-A

Агрегати Viessmann Vitocal 350-A бувають двох типів:

 • для встановлення ззовні будівлі (тип AWHI);
 • для встановлення всередині приміщення (тип AWHO).
Viessmann Vitocal 350-A тип AWHO

Дані пристрої характеризуються невеликими експлуатаційними витратами, тому що використовують електронний термо-регулюючий вентиль, а також є можливість діагностувати холодильний контур. Теплові насоси Viessmann відрізняються широким діапазоном робочих температур -20°С – +35°С. Вони тихі в роботі, але більш габаритні в розмірі, порівняно з Daikin Altherma.

ViessmannVitocal 350-A можуть працювати в різних режимах, в залежності від потреб користувача:

 • моновалентний (єдине джерело тепла);
 • моноенергетичний (з додатковим електричним джерелом тепла);
 • бівалентно-паралельний (бівалентна точка нагріву води для теплових насосів – +50°С, отже, щоб нагріти воду для системи опалення до +80°С насос працюватиме разом з додатковим джерелом тепла);
 • бівалентно-альтернативний (тепловий насос відключається, як тільки температура досягає бівалентної точки, потім вступає в дію тільки додаткове джерело тепла).
Допоможемо вам підібрати тепловий насос!

Viessmann Vitocal 200-S

Теплові насоси Viessmann Vitocal 200-S складаються з двох блоків: зовнішнього і внутрішнього. Вони прості та зручні в експлуатації, здатні нагрівати воду до +55°С, працюють при температурі зовнішнього повітря від -20°С до +35°С, як і Vitocal 350-A Теплова потужність досягає 15, 5 кВт. Зовнішній блок стійкій до погодних умов.

Тип "Вода-вода"

У теплових насосів "вода-вода" схожий з вищевикладеним принцип роботи, але контур закладається у водойму, що накладає певні технічні обмеження. Перше — менша на 20% продуктивність системи, друге — в сильні морози потрібно додатковий обігрів (бівалентна схема опалення, при зниженні за межі допустимих температури води буде включений додатковий нагрівач).

З переваг можна вказати на більш дешеві будівельні роботи і масштабованість, що робить його придатним для великих промислових об'єктів. Наша компанія рекомендує звернути увагу на теплові насоси Viessmann Vitocal 300-G, які поєднують в собі два типи "розсіл-вода" і "вода-вода".

Геотермальні теплові насоси

Як випливає з назви – геотермальний тепловий насос – в ньому джерелом відбору тепла служить грунт, для цього потрібно приміщення труб теплообмінного контуру свердловини з розрахунку на те, що на один погонний метр припадає 50 Вт теплової потужності (для забезпечення потужності 5 кВт знадобиться приблизно 100-метрова свердловина або ж кілька свердловин меншою глибини).

Принцип роботи геотермальних насосів з джерелом тепла - ґрунтовим зонтом

В якості теплоносія в системі використовуються сольові розчини. Така система може використовуватися для опалення/охолодження цілого будинку або навіть будівлі комерційного призначення, строк окупності при цьому розраховується індивідуально для кожного проекту і може різнитися в залежності від умов.

Принцип роботи геотермальних насосів з ґрунтовими водами як джерелом тепла

Підсумки

Отже ми бачимо, що на сьогоднішній день теплові насоси можуть використовуватися для одержання гарячої води, опалення та кондиціювання повітря в житлових будинках, офісах, виробничих приміщеннях. Тобто повсюди, але особливо актуальне їх застосування за відсутності центрального опалення або газопостачання. Поєднавши теплові насоси з системами сонячного або вітрового електропостачання клієнт отримує повністю автономне житло класу "розумний будинок".

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Славик

  очень доступно всн рассмотрено, надеюсь еще полезные материалы по насосам тут найду. Подскажите, где?

 • Команда Альтер Эйр

  Славик, добрый день! Есть отличные материалы по типовым решениям отопления: 1) Использование теплового насоса вместе с газовым котлом для отопления дома (https://alterair.ua/solutions/teplovoy-nasos-i-gazovyiy-kotel/) 2) Геотермальное отопление дома: преимущества и недостатки (https://alterair.ua/solutions/geotermalnoe-otoplenie/) 3) Отопление в частном доме без газа: тепловой насос + твердотопливный котел (https://alterair.ua/solutions/teplovoy-nasos-i-tverdotoplivnyiy-kotel/) Так же на нашем канале на Youtube есть несколько очень полезных видео о насосах и расчете затрат на отопление: 1) Чем дешевле отопить дом? Сравнение возможных источников тепла (https://www.youtube.com/watch?v=lk-90tQu8uw) 2) Реализация системы отопления с помощью теплового насоса. Ее основные характеристики. (https://www.youtube.com/watch?v=QVkVaMxUETs)

 • 5 / 5

  Геннадий

  Добрый день. Есть задача: уменьшить или ликвидировать зависимость от таких источников тепла как газ и дрова (сейчас используются в отоплении большого помещения ресторана 2500 кв.м.). Возможно ли тепловыми насосами врезаться в существующую систему водяного подогрева и горячей воды системой "воздух-вода" или отдельно "воздух-воздух"? Спасибо