Вентилятор для ванної з датчиком вологості: особливості використання і підключення

Автор запису
17 лют 2016
11 хв читання
4 коментарі
5 / 5
Вентилятор у ванній

Підвищена вологість у ванній кімнаті – явище часте і можна, навіть, сказати буденна: у більшості випадків після прийняття душу або ванни на дзеркалі утворюється конденсат. Підвищена вологість у ванній кімнаті може призвести до появи неприємних запахів, виникнення цвілі і погіршення стану предметів, які знаходяться у ванній кімнаті.

Надмірна вологість у ванній кімнаті або санвузлі є наслідком недостатньої вентиляції даного приміщення. Тому для забезпечення видалення вологого повітря використовують механічні пристрої – настінні вентилятори для ванних кімнат і санвузлів.

Виникає питання: як забезпечити грамотне видалення вологи з ванної кімнати?

При цьому залишати включеним вентилятор постійно після прийому душу не дуже зручно. Виходом буде використання витяжних вентиляторів з додатковими аксесуарами. Ціна таких вентиляторів дещо дорожча, ніж звичайних примірників, але натомість ви отримуєте набагато більше вигоди від їх використання.

Існує дві великі підгрупи таких вентиляторів:

 1. Вентилятори з таймером затримки;
 2. Вентилятори з датчиком вологості.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР ПРОПОНУЄ ШИРОКИЙ АСОРТИМЕНТ ВЕНТИЛЯТОРІВ ДЛЯ ВАННОЇ

Вентилятори з таймером затримки

Вентилятори з таймером затримки продовжують працювати ще деякий проміжок часу після того, як ви натиснете кнопку вимикача. Вони досить зручні, адже користувач може самостійно налаштувати необхідний час роботи вентилятора. У той же час, використовувати такі вентилятори у ванній кімнаті не завжди зручно – адже вентилятор працює однакову кількість часу і після звичайного вмивання і після того, як ви приймете ванну.

Відмінно виконують цю функцію іспанські безшумні вентилятори Soler&Palau Silent 100 CRZ.. Крім мінімальних шумових показників вони ще й характеризуються оригінальним і стильним дизайном.

Товари зі статті

Вентилятори з датчиком вологості

На ринку існує величезна кількість моделей вентиляторів з вбудованим датчиком вологості, що є їх незаперечним плюсом і перевагою. Такий датчик керує роботою вентилятора, самостійно включаючи і відключаючи його для досягнення оптимального рівня вологості в кімнаті. Однак, якщо ваш вентилятор не оснащений таким корисним доповненням, зневірятися не варто. Датчик вологості можна придбати окремо і самостійно (а краще з допомогою фахівця) підключити його до вентилятора.

Товари зі статті

Що таке датчик вологості?

Датчик вологості (він же гігростат) – це пристрій, що вимірює рівень вологості у приміщенні і впливає на інтенсивність роботи вентилятора для досягнення максимального комфорту. Принцип його роботи досить простий: він стуляє і розмикає контакти реле залежно від кількості парів у повітрі. За місцем виміру датчики діляться на кімнатні та канальні.

Кімнатний гігростат

Кімнатний гігростат вішається на стіну і легко підключається до вентилятора як зазначено на схемі:

Схема підключення кімнатного гігростата
Схема підключення кімнатного гігростата

Канальний датчик вологості

Канальний датчик вологості мають довгий щуп, який повинен проникати всередину повітроводу для контролю середовища. Приклад підключення такого гігростата:

Приклад підключення канального датчика вологості
Приклад підключення канального датчика вологості

Вентилятори з вбудованим датчиком вологості

Для регулювання рівня вологості повітря краще всього використовувати вентилятор для ванної з датчиком вологості. Вбудований датчик автоматично вимикає пристрій при досягненні необхідного рівня вологості в приміщенні. Вентилятори з датчиком вологості можуть включатися:

 1. примусово (після включення вони працюють певний час по таймеру, а потім працюють до досягнення необхідного рівня вологості),
 2. автоматично (як тільки вологість починає перевищувати необхідну норму).

Крім безсумнівної зручності користування, дані вентилятори мають ще одну вагому перевагу – вони споживають менше енергії, оскільки їх інтенсивність роботи безпосередньо залежить від рівня вологості.

На сучасному ринку побутових вентиляторів пристрої для ванної кімнати з датчиком вологості випускають безліч кліматичних компаній – це:

 1. іспанський світовий бренд Soler&Palau,
 2. італійська фірма Elicent,
 3. флагмани на ринку побутових вентиляторів – німецькі компанії Meltem і Maico. 
Вентилятори для ванної

Звертаємо вашу увагу на найпопулярніші моделі вентиляторів для ванних кімнат і санвузлів, оснащених датчиком вологості:

Soler&Palau (Іспанія)

Soler&Palau Silent 100 CHZ. Ці якісні вентилятори, які характеризуються високою продуктивністю і тривалим терміном служби (до 30 тис. годин). Вони можуть бути змонтовані в будь-якому положенні, що доводить їх універсальність. Вентилятори цієї моделі оснащені потужним двигуном і зворотним клапаном, що запобігає потраплянню зворотного потоку повітря. Крім того, їх оригінальний дизайн впишеться навіть у найвишуканіший інтер'єр.

Також корпус вентиляторів Soler&Palau захищений від негативних зовнішніх впливів, таких як, наприклад, підвищена вологість. Так як найчастіше їх монтують саме в приміщеннях ванних кімнат і санвузлів, де постійно накопичується конденсат, користувач може бути спокійний за працездатність даних пристроїв.

Elicent ELEGANCE (Італія)

Elicent ELEGANCE 100 MHY SMART. Дана модель вентилятора дизайнерської серії ефективно справляється з проблемою підвищеної вологості у ванній кімнаті або в санвузлі. Повітря забирається збоку і викидається на вулицю або в повітровід невеликої довжини. Показники потужності цього вентилятора дозволяють йому працювати як в короткочасному режимі, так і тривалий час не вимикаючись. Вбудований датчик вологості допоможе відрегулювати її необхідний рівень для забезпечення максимального комфорту.

Каталог вентиляторів

Завдяки привабливому стриманому дизайну зовнішньої панелі, вентилятори серії Elicent ELEGANCE MHY SMART з гігростатом відмінно вписуються в інтер'єр будь-якої ванної кімнати чи санвузла. Монтаж таких пристроїв не викликає складності, проте, якщо ви не стикалися з цим питанням раніше, краще довірити роботу фахівцям.

Meltem (Німеччина)

Meltem Vario-II - не побоїмося цього слова - топові відцентрові вентилятори німецького виробництва. Ефективне видалення повітря - об'ємом 60 або 100 м3/год, тиха робота, надійний матеріал корпусу. Велика перевага даного обладнання - його цінова політика: вентилятори мають нижчі ціни, ніж аналогічні моделі у конкурентів. Широкий асортимент додаткового функціоналу і можливість налаштувати його максимально комфортно - важливий момент в Meltem Vario-II.

Рекомендуємо подивитися наш відеоогляд на цей витяжний вентилятор:

Maico (Німеччина)

Maico ECA Piano H. Вентилятори, які випускає фірма Maico, хоч і відрізняються досить високою ціною, проте виправдовують її за всіма пунктами: співвідношення "ціна/якість" є адекватним.

Їх можна встановлювати як в невеликих побутових приміщеннях (ванних, санвузлах тощо), так і в офісах, коморах, котеджах. Ці вентилятори мають надійний двигун з підшипниками, термическую захист від перевантажень і від утворення конденсату, а корпус їх виготовлений з ударостійкої пластмаси.

Висока якість даних пристроїв забезпечує їм надійну роботу протягом багатьох років без потреби в частому сервісі. Датчик вологості робить користування вентилятором ще зручнішим, оскільки він автоматично реагує на найменші зміни рівня відносної вологості у кімнаті. Купуючи вентилятори настінного типу Maico з гігростатом, ви робите правильний вибір на користь якості і комфорту.

Хочете замовити вентилятор?

Висновки

Сьогодні український ринок пропонує безліч різних рішень в області вентиляції ванних кімнат і санвузлів, зокрема – витяжні вентилятори з додатковими функціями. Широкого розповсюдження здобули пристрої з таймерами і датчиками вологості, які спрощують та полегшують користування вентилятором.

Компанія Альтер Ейр вже більше 8-ми років ефективно працює в даній області кліматичної техніки і з радістю допоможе вам у виборі, установці і сервісному обслуговуванні вентиляційного обладнання.

Система вентиляції для квартири від Альтер Ейр допомагає запобігти появі цвілі, псування побутової техніки та меблів від підвищеної вологості, що б ознайомитися докладніше з тим як це відбувається рекомендуємо прочитати статтю "Грибок у ванній кімнаті: вирішення проблеми".

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Алексей

  Не знали зачем брать вентилятор с датчиком влажности - теперь разобрались. Лучше конечно брать со всеми наворотами, но с другой стороны так ли это важно...

 • 5 / 5

  Наталья Гема

  Скажите,нужно ли вентилятор с датчиком влажности подключать к выключателю или достаточно просто подключить к сети без выключателя?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Наталья. Можно настроить и так, и так. Если вы не подключите вентилятор к сети, то он будет включаться исключительно из-за повышения уровня влажности в помещении. Если подключите, то вы можете либо включать сами с помощью выключателя, либо с помощью датчика.

 • 5 / 5

  Денис

  Познавательный материал, который подтолкнул меня к покупке вентилятора Elicent Elegance. Вентилятор хороший и не шумит совсем.