Вентилятори для ванної кімнати: який кращий?

Автор запису
17 лют 2016
10 хв читання
2 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Що таке витяжний вентилятор?
 2. Осьовий і відцентровий вентилятор, у чому відмінність
  1. Осьовий вентилятор
  2. Відцентровий вентилятор
 3. Яку модель краще вибрати?
 4. Висновки
Кращий вентилятор для ванної

Напевно, кожен з нас хоч раз так зіштовхувався з такою серйозною проблемою як надлишкова волога в приміщенні.Усім відомо, що високий рівень вологості може призвести до утворення грибка і цвілі, що в свою чергу стає причиною поганої меблів, сантехніки, плитки, шпалер і т. д.

Коли приходить час ремонтувати приміщення, дуже часто, не замислюючись про наслідки, ми руйнуємо існуючу систему вентиляції.Однак, набагато розумніше і логічніше було б реконструювати вже існуючу систему.Сьогодні все більше людей під час ремонту у ванних кімнатах, стикаються з таким важливим питанням: для чого потрібен настінний витяжний вентилятор, як правильно його підібрати в залежності від типу приміщення?

У цій статті ми детально пояснимо необхідність встановлення вентилятора і як придбати оптимальне пристрій саме для Вашого приміщення.

Що таке витяжний вентилятор?

Настінний витяжний вентилятор – це механічний пристрій, що працює тільки на витяжку повітря з приміщення. Вентилятор для ванної - найбільш розповсюджене застосування даного обладнання.  Дані вентилятори поділяються на осьові і відцентрові. Давайте спробуємо детально розібратися в принципі дії та особливості кожного з них окремо.

Вентилятори для ванної

Осьовий і відцентровий вентилятор, у чому відмінність

Осьовий вентилятор

Осьовий вентилятор є найпоширенішим видом таких пристроїв. Він відрізняється досить простою конструкцією та працює за принципом пропеллера. Його лопаті забезпечують переміщення повітря вздовж осі, навколо якої вони обертаються. Вентилятор здатний видаляти великий об'єм повітря, якщо він не зустрічає опір.

Товари зі статті

Головною перевагою даних агрегатів можна назвати їх простоту, а також збіг потоків витяжного і поданого повітря.Використовують такий вид вентиляторів в різних системах, включаючи припливну і витяжну вентиляцію в житлових і адміністративних приміщеннях, де потрібна висока продуктивність при відносно низькому опорі системи. Також їх можна використовувати в холодильній техніці для охолодження компресорно-конденсаторних блоків.

Відцентровий вентилятор

Відцентровий вентилятор використовується для переміщення повітря, газу, пари, диму з температурою не вище 500°С, з вмістом липких, волокнистих, а також пилоподібних речовин у будь-яких концентраціях. Пристрій створює значний тиск, завдяки чому повітря здатне долати високі підйоми з незначними втратами. Відцентрові вентилятори характеризуються порівняно великими габаритами у зв'язку зі своєю досить складною конструкцією.

Вентилятори даного типу можуть використовуватися у всіх галузях промисловості. Слід зазначити, що їх вартість перевищує ціну на осьові вентилятори в 2-3 рази, але і якість їх відповідно вище.

Товари зі статті

Вивчивши та порівнявши осьові і відцентрові вентилятори, ми можемо зробити такі висновки:

 1. Для стандартного вертикального каналу кращим варіантом буде установка відцентрового вентилятора. Продуктивність даного пристрою буде близька до реальної.
 2. Канальний вентилятор демонструє не такі вражаючі результати. Його використання виправдане, коли вентилятор можна заховати в підшивній стелі. Якщо канальний вентилятор шумоізолювати, ми зможемо досягти ідеальної тиші у ванній кімнаті.
Потрібна допомога в підборі вентилятора?

Яку модель краще вибрати?

У наш час виробники випускають моделі в різних цінових категоріях, тому абсолютно кожен може підібрати оптимальний для себе варіант.

Пропонуємо Вашій увазі п'ятірку лідерів серед осьових і канальних вентиляторів. Це:

 1. Elicent ELEGANCE 100,
 2. Soler&Palau SILENT-100 CZ,
 3. Vortice VORT Quadro Micro 100 I,
 4. Maico ECA 100 ipro,
 5. Meltem Vario-II 60.

Давайте детальніше розберемося в особливостях даних моделей:

Elicent ELEGANCE 100 – витяжний настінний вентилятор, який призначений для експлуатації у невеликих за площею приміщеннях. Дана модель ідеально підійде для установки в побутових і офісних приміщеннях, завдяки своєму стильному і елегантного дизайну.

Головною особливістю вентилятора є збірка в Італії, з використанням високоякісних матеріалів. Також варто підкреслити, що завдяки боковому всмоктуванню повітря по периметру, модель можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Soler&Palau SILENT-100 CZ – настінний вентилятор, розроблений переважно для вирішення проблем вентиляції у ванних кімнатах, санвузлах та інших невеликих за площею приміщеннях.

Електродвигун закріплений на гумових "сайлент-блоках", що запобігає передачу вібрацій і шуму від двигуна до корпусу вентилятора (запатентована технологія S&P). Зворотний клапан запобігає зворотному потоку повітря в приміщення при вимиканні вентилятора. Термін служби вентиляторів SILENT становить понад 30000 годин.

Переваги даної моделі:

 • вентилятор оснащений зворотним клапаном;
 • тиха робота вентилятора в будь-який час;
 • може бути додатково оснащений регульованим таймером, датчиком вологості і/або руху.

Vortice VORT Quadro Micro 100 I – витяжний відцентровий вентилятор. Вентилятор обладнаний двошвидкісним двигуном з вбудованим тепловим захистом і вбудованим зворотним клапаном. Також в комплекті йдуть гнучкий поліуретановий фільтр, фланець для приєднання додаткового повітроводу і фурнітура. Повітря надходить у вентилятор через щілини, розташовані з 4 сторін за лицьовою панеллю.

Видалення повітря може здійснюватися через стіну або через мережу повітроводів і вентиляційних каналів. Настінний вентилятор підходить для установки у ванних кімнатах, санвузлах, туалетах, гардеробних і т. д.

Переваги даної моделі:

 • можливість прихованого монтажу безпосередньо в стіну;
 • корпус із міцного пластику;
 • стильний дизайн;
 • високий рівень захисту від вологи.

Meltem Vario-II 60 – центробіжний вентилятор, який ідеально підходить для експлуатації в офісних будівлях та житлових приміщеннях. Він призначений для монтажу в стіни і підвісні стелі. Пристрій виділяється досить широкою сферою застосування, він використовується для витяжної вентиляції у ванних кімнатах і санвузлах.

Вентилятор складається з двох частин:

 • вбудований корпус (Vario-II U);
 • вбудований вентиляторний вузол Vario-II 60.

Переваги даної моделі:

 • прихований монтаж;
 • гладка біла кришка з фільтром витяжки;
 • простий і зручний процес установки завдяки защелкивающемуся кріплення вентилятора в корпусі і штекерному з'єднанню;
 • низький рівень шуму.

Maico ECA 100 ipro – двоступінчастий побутовий вентилятор з інтелектуальним програмуванням, призначений для встановлення в житлових і офісних приміщеннях, ванних кімнатах, санвузлах, туалетах, коморах.

Переваги даної моделі:

 • сучасний, стильний дизайн, який гармонійно впишеться в будь-який інтер'єр;
 • безшумність роботи в будь-який час;
 • захист корпусу від води;
 • економне енергоспоживання.

Висновки

При виборі вентилятора для ванної кімнати і туалету, вам підійдуть витяжні моделі Elicent ELEGANCE 100 і Vortice VORT QuadroMicro 100 I.

У разі необхідності вентилятора обладнаного датчиком руху, гігростатом або таймером, краще зупинити свій вибір на Soler&Palau SILENT-100 CZ.

Якщо вам потрібна економічна модель з тихим рівнем звукового тиску, то вибір вентиляторів Maico ECA 100 ipro і Meltem Vario-II 60 буде ідеальним рішенням.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Ольга

  Спасибо за статью - такое разнообразие вентиляторов, что я теперь даже растерялась перед выбором, они практически все одинаковые, отличаются только некоторые характеристики.

 • Альтер Эйр

  Вы можете сравнить понравившиеся модели с помощью таблицы. Для этого вам необходимо воспользоваться иконкой весов в правом верхнем углу.