Витяжна вентиляція в квартирі і приватному будинку: особливості і специфіка

Автор запису
18 лип 2016
12 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Що таке витяжна вентиляція?
 2. Для чого потрібні канальні вентилятори?
 3. Кухонні і камінні вентилятори: основні функції
 4. В чому особливості промислової витяжної вентиляції?
Вентиляція в ванній кімнаті

Витяжна вентиляція є важливою складовою комфорту приміщення. Від правильності її організації залежить якість повітря, яким будуть дихати мешканці приміщення. Тому підходити до цього питання потрібно якомога відповідальніше.

Примітка Альтер Ейр: на нашому сайті також можна дізнатися про взаємодію і особливості підбору систем вентиляції для квартири і вентиляції будинку.

Часто людина стикається з безліччю труднощів при організації системи вентиляції в будинку. Інженерам компанії Альтер Ейр надходить велика кількість питань щодо витяжної вентиляції: що це таке, для чого використовується, скільки коштує і т. д. Дана стаття допоможе розібратися в особливостях і сферах застосування систем витяжної вентиляції.

Що таке витяжна вентиляція?

Приклад вентиляційної установки

Під витяжною системою в житлових приміщеннях більшість людей мають на увазі банальні вентилятори (канальні або настінні). Але це зовсім не так. У побуті витяжна вентиляція потрібна для видалення запахів, вологи або просто циркуляції повітря. Яке обладнання застосовується в системах витяжної вентиляції? У побутовому секторі дуже часто використовуються настінні вентилятори. Приміром, найтихіші у світі вентилятори Maico, Soler&Palau, Elicent найчастіше встановлюють у санвузлах, гардеробах, ванних кімнатах на інколи в кухнях.
Зверніть увагу на наступні серії: Soler&Palau Silent, Soler&Palau Silent DesignMaico AWB.

Товари зі статті

В залежності від дизайн-проєкту для ванної, санвузла, кухні чи гардеробної можна вибрати різні варіанти від іспанського виробника Soler&Pala

Високонапірні вентилятори Maico

Вентилятор Maico

Всі представлені варіанти вентиляторів – моделі низького напору, відповідно, у них немає можливості протиснути повітря по повітроводу і вони повинні монтуватися на стіні. Також салон кліматичної техніки Альтер Ейр пропонує витяжні високонапірні вентилятори Maico серії ER. Дані вентилятори складаються з двох частин: це корпус і сам вентилятор. Ця модель може монтуватися на певній відстані від каналу у стелі або в стіні.

Витяжна вентиляція Maico серії ER ефективна і найголовніше – безшумна. Витяжні вентилятори мають ефектну форму і виконані з високоміцного пластику. Гарантія на витяжні вентилятори від компанії Альтер Ейр – 3 роки. Термін служби німецьких вентиляторів Maico – не менше 10 років. Вся витяжна вентиляція або вентилятори для туалетів і ванних кімнат комплектуються таймерами (після вимикання світла вентилятор працює протягом 0-30 хвилин, Maico ER 60 VZC), датчиком вологості (Maico ER 60 H) для управління цим показником, двошвидкісними двигунами, а також датчиком присутності.

Витяжні вентилятори Soler&Palau

Вентилятор Soler&Palau

Крім настінних вентиляторів Maico, популярністю серед покупців користуються витяжні вентилятори Soler&Palau. Найчастіше їх використовують для локальної витяжки поганого повітря з приміщень ванних кімнат і санвузлів. Вони відрізняються більш демократичною ціною, але при цьому ефективно справляються зі своїми функціями. Серія Silent розроблена за спеціальною технологією, яка зводить до мінімуму шумові характеристики вентилятора. Завдяки цьому, настінні вентилятори Soler&Palau такі затребувані на вітчизняному ринку. Також заслуговує окремої уваги дизайнерська серія цього бренду: вентилятори спереду мають гладку панель, колір якою покупець може вибрати на свій смак. Вона не тільки прикрашає інтер'єр, але і закриває від сторонніх очей механізм вентилятора, що в додаток до всього ще і захищає його.

Настінні вентилятори Vortice

Італійська торгова марка Vortice пропонує різноманітні варіанти витяжних вентиляторів для невеликих кімнат. Маючи високу ступінь захисту від постійного впливу вологи, настінні вентилятори Vortice можна сміливо використовувати в приміщеннях з підвищеною концентрацією вологи в повітрі без шкоди для пристрою. Монтаж таких агрегатів не викликає особливих труднощів, тому може бути зроблений навіть без залучення фахівця.

Підберемо для вас витяжну вентиляцію

Витяжні вентиляційні установки

У великих за площею приміщеннях, де виникає необхідність постійного видалення поганого повітря, рекомендується використовувати так звані витяжні вентиляційні установки. Ці пристрої мають велику продуктивність і помірну енерговитратність, тому навіть використовуючи їх цілодобово, не потрібно витрачати величезні кошти. Корпус таких установок покритий ударо- і протипожежними матеріалами, а також захищений від корозії. Деякі моделі оснащені шумопоглинаючим корпусом, який в рази знижує рівень звукового тиску при роботі пристрою. Компанія Альтер Ейр рекомендує витяжні вентиляційні установки торгової марки Maico: компактні агрегати для побутових і напівпромислових приміщень.

Для чого потрібні канальні вентилятори?

В системі витяжної вентиляції також ефективно використовуються канальні вентилятори:

 • круглі,
 • прямокутні,
 • квадратні.

Ця система називається витяжною вентиляцією прихованого монтажу канального типу. Система застосовується в санвузлах, ванних кімнатах, підсобних приміщеннях, у підвалах, житлових або адміністративних будівлях.

Дивитися ціни на канальні вентилятори від компанії Альтер Ейр

У житлових приміщеннях в основному застосовується канальні вентилятори в шумопоглинаючому виконанні. Канальна витяжна вентиляція комплектується регуляторами швидкості для зміни частоти обертання вентилятора, для регулювання забору витяжного повітря. Витяжна вентиляція комплектується повітроводами для забору відпрацьованого повітря і видалення його з приміщення. Процес видалення повітря з приміщення здійснюється через анемостати або вентиляційні решітки.

Вентиляція канального типу може бути задіяна в кількох приміщеннях одночасно, найголовніша вимога в системі – це правильний добір устаткування за кількістю повітря. Цей підбір може бути як по короткості, так і за кількістю людей, які постійно перебувають у приміщенні. Канальна витяжна вентиляція розглядається також в промислових і побутових кухнях.

Незаперечним лідером серед круглих канальних вентиляторів по праву залишається бренд Soler&Palau. Серія вентиляторів TD Silent вважається "найтихішою" у світі, оскільки рівень шуму при експлуатації таких вентиляторів зводиться до мінімуму. Отже, Ви не будете чути набридливого звуку при роботі пристрою, а повітря в приміщенні буде очищеним і свіжим.

Шведські канальні вентилятори Systemair також широко використовуються в побутовому і промисловому сегменті в системах витяжної вентиляції. Корпус з оцинкованої сталі запобігає негативному зовнішньому впливу і захищає двигун. Європейська якість даних витяжних вентиляторів для круглих повітроводів підтверджена безліччю покупців і саме тому споживачі довіряють цьому бренду. Незважаючи на відносно високу вартість, вентилятори Systemair значно перевершують вітчизняні моделі за технічними характеристиками, довговічності і надійності.

Кухонні і камінні вентилятори: основні функції

У певних зонах побутових приміщень існує потреба витяжки поганого повітря, диму або неприємних запахів. Крім ванних кімнат та санвузлів, де сконцентрована висока вологість, на кухні постійно присутні запахи після приготування їжі, від яких необхідно позбавлятися. У таких випадках можуть використовуватися як вже описані канальні вентилятори, так і спеціально розроблені кухонні. Вони призначені для роботи в таких умовах, де в повітрі присутні частинки жиру, кіптява, та інші сторонні домішки. Якщо не боротися з цим, неприємний запах в'їдатиметься в шпалери, меблі та інші предмети в приміщенні, і потім вже від нього буде вкрай складно позбутися. Тому рекомендуємо заздалегідь подбати про встановлення кухонного вентилятора.

Камінні вентилятори – це спеціальні пристрої, головне призначення яких – витяжка диму, що утворюється при роботі каміну. Вони можуть використовуватися як звичайні витяжні вентилятори тоді, коли камін вимкнений. Особливістю таких пристроїв є те, що вони призначені для роботи в умовах екстремальних температур: деякі моделі можуть переміщувати повітря, температура якого досягає 400 градусів.

В чому особливості промислової витяжної вентиляції?

Вентиляційні установки, що використовуються в промисловості, виготовляються в шумопоглинаючому корпусі, де змонтований сам вентилятор з електродвигуном і з'єднаний через привід. Також присутні заслінки для відкриття або закриття системи, а для регулювання подачі повітря передбачений частотний перетворювач. Якщо розглянути побутову вентиляцію в порівнянні з промисловою, то вона нічим не відрізнятиметься, хіба що тільки розмірами і витратами повітря.

Даховий вентилятор

Існує витяжна вентиляція дахового виконання, представлена такими агрегатами, як дахові вентилятори. Всі ці вентилятори монтуються безпосередньо на даху будівлі на вентиляційних каналах. Після того, як повітря збирається по всіх приміщеннях, його викид назовні здійснюється через повітроводи за допомогою дахових вентиляторів.

Хочемо звернути вашу увагу на те, що витяжна вентиляція не може працювати без припливу повітря. Припливна вентиляція потрібна для повноцінного повітрообміну в будь-якій будівлі. Недоліком цієї системи є її неекономічність, оскільки в ній відсутня функція рекуперації тепла, що дозволяє зменшувати витрати електроенергії. Організація витяжної системи вентиляції буде найбільш ефективною, якщо почати її з якісного інженерного проєкту. Він допоможе врахувати всі параметри й особливості вашого приміщення й запобігатиме зайвим фінансовим витратам.

З будь-яких питань щодо організації витяжних систем вентиляції приміщень звертайтеся в салон кліматичної техніки Альтер Ейр за контактними номерами телефонів. Наші фахівці зможуть розробити грамотний проєкт витяжної системи і підібрати оптимальний варіант вентиляційного обладнання за доступною ціною.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Татьяна

  Спасибо за информацию - очень подробно расписано. Теперь не нужно перечитывать статьи про каждый вентилятор. Здесь все есть - коротко и по существу.

 • 5 / 5

  Раиса

  А можно ли приобрести только вытяжные вентиляторы? Или обязательно нужно ставить и приточные. Как лучше сделать вентиляцию? Спасибо.

 • Альтер Эйр

  Правильным решением является организация приточно-вытяжной вентиляции. Чтобы узнать о ней более подробно, обратитесь к нашим консультантам по телефону или оставьте заявку на сайте.