Аксесуари для геліосистем

Хіти продажу
Теплоізолятор Armacell ARMAFLEX AC
Индивидуальный расчет стоимости
Нові товари
Рекомендовані матеріалиНові статті
Специфіка роботи гелиотермальной системи вимагає використання спеціальних комплектуючих відповідають більш високим вимогам, ніж для систем з газовими котлами. Розглянемо кожен елемент і вимоги до нього окремо.

Якіможутьбутикомплектуючідлягеліосистем

  • Теплоносій.
  • Автоматика.
  • Насосиінасоснігрупи.
  • Розширювальнібаки.
  • Бакинепрямого нагріву.

Автоматика

Контролери, які використовуються для котлів сюди не підходять апріорі, оскільки, як правило, кожен контролер орієнтований на свій тип котла і виробника (якщо ми говоримо про окремі рішення, які не йдуть в комплекті). Для автоматизації роботи геліотермальної системи опалення та нагріву води випускаються спеціальні solar контролери, в прошивці яких передбачена робота різних конфігурацій сонячних систем, є всі необхідні роз'єми і можливість тонкого налаштування роботи. По суті без автоматики така система працювати не може, оскільки потрібне гнучке реагування на що змінюється протягом дня рівень теплової потужності (робота клапанів насосів). Альтер Ейр пропонує використовувати контролери Shuangri, асортимент яких дозволяє створити геліотермальную систему від бюджетного до класу бізнес рішень. Крім усього перерахованого вище, виробник комплектує їх спеціальними термометрами, стійкими до корозії і високих температур.

Теплоносій

У сонячних групах в якості теплоносія не використовується звичайна вода, оскільки сонячні колектори здатні ефективно працювати в тому числі і при мінусових температурах. Потрібна незамерзаюча рідина з досить високою точкою кипіння, в зв'язку з тим, що максимальна температура може доходити до 200 градусів. В якості теплоносія використовуються в основному два види рідин на основі етиленгліколю та пропіленгліколю. Ми рекомендуємо використовувати теплоносій на основі пропіленгліколю, адже він не токсичний і в разі витоку не заподіє шкоди вам і вашим близьким. Також теплоносій в геліосистемі не повинен замерзати при низьких температурах.

Насоси і насосні групи

Виходячи з того, що сонячна система для опалення та нагріву води працює з високим тиском, температурою і спеціальним теплоносієм, замість води для неї використовуються спеціально розроблені циркуляційні насоси. Кращими на сьогоднішній день є датські насоси Grundfos Solar і німецькі насоси Wilo STAR-RSG і STAR-ST. В якості готового рішення вони можуть використовуватися в складі насосної групи, де крім насоса вже включені манометри, вентилі і крани з зворотними клапанами, витратомір і фітинги для підключення. До кожного з цих компонентів так само пред'являються підвищені вимоги. У якості еталонної реалізації насосної групи можна назвати серію Solar італійської компанії B.R.V., оскільки дана продукція пройшла сертифікацію трьох провідних інститутів в ЄС.

Розширювальні баки

Ці баки потрібні для компенсації надлишкового тиску, що виникає при тепловому розширенні теплоносія. В деяких випадках рекомендується встановлювати проміжні розширювальні баки, вони набагато дешевші за основні і допомагають зменшити знос основного бака. Максимальний тиск у таких баків може досягати 10 бар, що значно вище, ніж в баків для холодного і гарячого водопостачання, допустимі робочі температури так само вищі, нижня межа становить -10 градусів, верхня — 100 — 110 градусів за Цельсієм. Лідерами в цій галузі по праву вважаються італійські компанії Zilmet і Elbi, саме їх баки використовуються в більшості опалювальних систем на сонячних колекторах.

Баки непрямого нагріву

Ці агрегати можуть використовуватися як для систем опалення, так і для гарячого водопостачання. У них може бути вбудований один теплообмінник або два (бівалентний), а в деяких моделях можлива установка допоміжних Тенів для додаткового нагріву води електрикою.
Бівалентні баки можуть використовувати кілька джерел тепла. Крім опалювального котла це може бути сонячний колектор або тепловий насос.

Підводячи підсумки

Сподіваємося, що дана інформація допомогла вам краще зрозуміти принцип роботи геліотермальної системи опалення та гарячого водопостачання, а так само визначити значущість кожного з компонентів. Альтернативна енергетика має свою специфіку і застосовування в ній стандартних для звичайних опалювальних систем рішень часто призводить до неефективності роботи, поломки дорогого обладнання. Звертаючись до Альтер Ейр, ви можете бути впевнені в тому, що для вашої системи опалення будуть обрані оптимальні комплектуючі, які забезпечать тривалий безаварійний термін служби.