Блоки кондиціонерів: типи і особливості

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

При одному згадуванні слова «кондиціонер» ми одразу ж уявляємо свіже прохолодне повітря у приміщенні у спекотну пору року, комфорт та затишок від звичного потоку повітря. Однак далеко не всі з нас знають, як працює кондиціонер і з яких частин складається.

Ця інформація допоможе не тільки використовувати його правильно і з розумом, але і вбереже від можливих поломок і проблем при експлуатації.

Блоки, компресор, конденсатор та інші «органи» кондиціонера

З чого ж складається кондиціонер? Давайте детальніше розглянемо це питання. Головні складові частини кондиціонера – це зовнішній та внутрішній блок.

1. Зовнішній блок.

Зовнішній блок – це конструкція, яка розташовується поза приміщенням і за допомогою вбудованого вентилятора здійснює подачу повітря всередину кондиціонера. Холодоагентом в цьому процесі служить фреон, який стискається компресором і охолоджується конденсатором.

Комплектующие наружного блока кондиционера

2. Внутрішній блок.

Принцип роботи внутрішнього блоку: гаряче повітря, яке береться з приміщення, обдуває випарник, по якому проходить фреон. Він забирає тепло і в приміщення потрапляє вже охолоджене повітря, що викидається через жалюзі кондиціонера. Крім того, він має систему фільтрів, що забезпечують очищення повітря від мікрочастинок і шкідливих організмів.

Внутрішні блоки бувають різних типів та функціонального призначення.

Розглянемо їх детальніше:

  • Настінні. З назви стає зрозуміло, що такі блоки монтуються безпосередньо на стіну. Це найпоширеніший тип, беручи до уваги невеликі розміри, широкий функціонал, безшумність та інші переваги.
  • Підстелеві. Вони відносяться до класу напівпромислових і відмінно вирішують питання кондиціювання у закладах громадського харчування, торгових залах, великих офісних центрах. Вертикальні та горизонтальні жалюзі регулюють розподіл повітряних потоків по приміщенню.
  • Канальні. Даний тип блоків дуже добре підійде для тих приміщень, в яких існують підвищені вимоги до дизайну і зовнішнього виду обладнання: ці кондиціонери монтуються в стіну або стелю і практично непомітні для ока.
  • Касетні. Кондиціонери касетного типу так само, як і канальні, монтуються непомітно, але для них необхідна підвісна стеля. Повітря розподіляється по приміщенню через нижню частину блоку по чотирьох напрямах, що дозволяє використовувати його для ефективного кондиціонування великого приміщення.
  • Мобільні. Незамінний варіант для «пересувного» кондиціонування, так як вони не вимагають монтажу, а встановлюються на підлогу і для їх роботи слід лише вивести гнучкий шланг на вулицю з приміщення. Відмінний кондиціонер для дачі, заміського будинку і т. д.

Мобильный кондиционер в интерьере дома

  • Підлогово-стелеві. Ці кондиціонери встановлюються або вертикально на підлозі біля стіни, або на стелі. У першому варіанті повітря розподіляється вздовж стіни, у другому – горизонтально паралельно стелі.

Які бувають кондиціонери і як не помилитися з вибором?

Існує поділ кондиціонерів на типи в залежності від приміщення, для якого він призначений, його площі, кількості кімнат і т. д. Ми наведемо найпоширшу класифікацію, згідно з якою кондиціонери можна розділити на 3 групи: спліт-системи, мультиспліт системи і мультизональні системи.

Спліт-системи

Спліт-системиє найпоширенішими, оскільки відмінно підходять для охолодження та обігріву квартир, офісів та інших приміщень. Ці системи складаються з внутрішнього і зовнішнього блоку, які з'єднуються між собою за допомогою фреонової і дренажної магістралі. Внутрішній блок може розташовуватися на стіні, підселевій зоні або вбудовуватися у стелю. Це забезпечує зручність і варіативність при монтажі.

Мультиспліт системи

Іноді виникає необхідність кондиціонування відразу кількох суміжних приміщень. У такому разі незамінними будуть мультиспліт системи. Це такий тип обладнання для кондиціонування, який складається з одного зовнішнього і декількох внутрішніх блоків, які з ними сполучені. Це дозволяє не захаращувати фасад будівлі і при цьому ефективно здійснювати процес кондиціонування (в кожному з приміщень автономно). При цьому можна встановлювати до 4-5 внутрішніх блоків.

Мультизональні системи

Коли необхідно проводити кондиціонер великої кількості приміщень одночасно (до 20), на допомогу приходять мультизональні системи. Їх ще називають VRV і VRF системами. У даному випадку є можливість встановлювати різні типи внутрішніх блоків: від настінних до канальних. Використовуються такі системи у великих заміських котеджах, офісних будівлях і т. д.

Мультизональная система кондиционирования

Висновки

  1. Кондиціонер – це не просто пристрій для охолодження повітря у приміщенні, а складний агрегат, який допоможе створити комфорт і затишок у вашому будинку.
  2. Кондиціонер складається з внутрішнього і зовнішнього блоку, які, у свою чергу, бувають різних типів і різновидів.
  3. Фахівці компанії Альтер Ейр допоможуть не тільки підібрати для вас найбільш підходящу модель кондиціонера за вигідною ціною, але і зроблять якісний монтаж і сервісне обслуговування цієї техніки.

Відгуки

Никогда не обращала внимание на сложность кондиционеров и на множество различных типов. Теперь же, прочитав статью, можно выбирать себе подходящий. Спасибо автору.

а какой же тогда лучше установить внутренний блок в гостиную 30 квадратов, если ремонт уже сделан, но он настолько уникальный, что настенный блок не впишется.

Есть несколько вариантов для решения данной проблемы. Чтобы обсудить более подробно - прозвоните нашим специалистам, они ответят на все ваши вопросы.