Що краще тепла підлога або радіатори?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

  1. Що собою представляють радіатори і система «теплої підлоги»?
  2. Порівняння систем з технічної точки зору
  3. Зовнішній вигляд і можливість ремонту
  4. Що економніше: тепла підлога чи радіатори?
  5. Комбінація «теплої підлоги» і радіаторів – розумний компроміс
  6. Відео-матеріали
  7. Висновки
  8. ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА РОЗРАХУНОК ВАШОЇ СИСТЕМИ!
З кожним днем ​​питання «Що краще тепла підлога або батареї?» стає все більш актуальним. Це зовсім не дивно, адже це два найбільш ефективних варіанти системи опалення для сучасного будинку або квартири. Аби детальныше розібратися з цим питанням, ми проаналізуємо переваги та недоліки кожного типу і знайдемо альтернативний варіант для кожного.

Шукаєте професійний підхід? 
Запрошуємо на бескоштовну консультацію за вашим об'єктом!


Перед тим, як розібратися, що краще: тепла підлога або радіатори, необхідно освіжити в пам'яті визначення цих понять.

Що таке радіатор і тепла підлога?

Радіатори або як ми звикли їх називати батареї - це опалювальні теплорозподільні пристрої, які встановлюються на стіні або підлозі і працюють за принципом конвекції і лише частково - за принципом випромінювання.

Тепла підлога - опалювальна теплорозподільна система, яка прокладається під поверхнею підлоги, отже, подача тепла йде знизу. Якщо в радіаторах основний принцип розподілу тепла в приміщенні - конвекція і допоміжний - випромінювання, то у випадку з "теплою підлогою" все навпаки, основний - випромінювання і допоміжний - конвекція.


Порівняння систем з технічної точки зору

Комфорт

На вашу думку, що більш комфортно: коли ноги в теплі, а голова в прохолоді чи навпаки? Уже виходячи з цього, можна зробити для себе висновок: що краще: батареї або тепла підлога. Але це лише перший нюанс при виборі й покладатися винятково на нього буде неправильно.

Кліматичні умови

Якщо врахувати особливості клімату в нашій країні, то використання вонятково "теплої підлоги" для опалення при низькій температурі повітря буде не дуже комфортно. Аби повноцінно обігріти цілий будинок або квартиру під час суворої зими, потрібно забезпечити високу температуру подачі тепла в підлогу. Але у такому випадку можна забути про комфорт - ногам буде гаряче. 
Крім того, за нормами (ДБН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція й кондиціонування) показник максимально комфортної температури "теплої підлоги" = 26 °C.

Примітка. Це не стосується енергоефективного будинку, в якому тепловтрати максимально знижені. У такому будинку система теплої підлоги не потребує високої температури подачі, тому її вистачить для повноцінного обігріву будинку в найхолоднішу зиму.

Радіатори опалення позбавлені такого недоліку, але не варто робити поспішних висновків.

Компанія Альтер Ейр акцентує увагу на тому, що саме комбінація теплої підлоги і радіаторів може дати максимально ефективний результат в плані комфорту, зручності й економності.


Не хочеться читати? 

Клікайте на кнопку й інженери нададуть всю необхідну інформацію!


Зовнішній вигляд і можливість ремонту

Встановити теплу підлогу необхідно один раз і вона буде працювати протягом довгого часу. Крім того, варто розуміти, що тепла підлога реалізується тільки на початковій стадії будівництва. Дану систему не можна встановити після закінчення ремонту, тому до реалізації треба підходити особливо відповідально. Бальшо того, встановлюючи теплу підлогу, необхідно підбирати меблі на ніжках, аби відстань між ними і підлогою була не менше 10 см.

Радіатор же можна зняти, провести ремонт або замінити. Монтаж такого устаткування реалізувати набагато простіше і менш затратно.

Що стосується зовнішнього вигляду, то тут безперечно лідирує опалення теплою підлогою. Який би інтер'єр приміщення ви не підібрали, тепла підлога завжди буде доречною, адже її зовсім не видно. Радіатори завжди на виду, тому потрібно ретельно підбирати модель, аби вона гармонійно поєднувалася з дизайном кімнати. Крім того, радіатори візуально зменшують вільний простір, а в деяких випадках це може бути критично.

Тепла підлога чи батареї


Що економніше тепла підлога або радіатори?

Одне з найактуальніших питань: що дешевше тепла підлога або радіатори? Спочатку порахуємо, що економніше тепла підлога або батареї в розрізі початкових витрат.

Якщо взяти однакову площу будинку з однаковими тепловтратами, наприклад, площа 20 м2 і тепловтрати з цієї площі - 60 Вт/м2, то радіатори обійдуться приблизно в 150-200 євро, в той час як тепла підлога - близько 400 євро (1 м2 теплої підлоги = 25 євро). Отже, тепла підлога по початковій вартості обладнання обходиться приблизно в два рази дорожче.

Тепер з'ясуємо, яке опалення дешевше у довготривалій перспективі - водяною теплою підлогою чи радіатором.

Тепла підлога використовується у якості низькотемпературної системи опалення, а у радіаторах температурний графік вище. Це впливає на джерело енергії і на економічність системи в цілому.

Для прикладу візьмемо систему опалення з конденсаційним котлом. Чим нижча температура надходить в конденсаційний котел, тим більше конденсату осідає на теплообміннику, а отже - менше води випаровується і менше витрачається енергії.
Із цього робимо наступні висновки: обігрів підлоги є більш економним в процесі експлуатації.

Аналізуючи що дешевше - тепла підлога або батареї, потрібно визначитися що важливіше: економність зараз або в перспективі?

 

 

Радіатор

Тепла підлога

Початкова вартість

 ✓

 ×

Ефективність роботи

 ×

 ✓

Затрати на експлуатацію

 ×

 ✓

Естетичність в інтер’єрі

 ×

 ✓

Можливість заміни при несправності

 ✓

 × 

 

Комбінація теплої підлоги і радіаторів опалення – розумний компроміс

Теплої підлоги зазвичай вистачає до -7 - 10 °C за вікном, а при нижчих температурах вона не зможе компенсувати всіх тепловтрат приміщення. І це ще за умови добре утепленого будинку. Якщо ж будинок утеплений погано і тепловтрати високі, то ці значення ще нижчі - 0 - -5 °C.
А що ж робити при низьких температурах? Ось вам і відповідь на питання: чи потрібні радіатори разом з теплою підлогою. Так, радіатори в поєднанні з теплою підлогою - найбільш ефективний спосіб опалення будинку. Ми рекомендуємо використовувати систему теплої підлоги для комфорту (тобто, з температурою подачі 15-25 °C) в якості основного опалювального обладнання, а радіаторне опалення - як додаткове.
Теплі підлоги або радіатори - розумний компроміс

У такому випадку ви отримаєте ефективну та економну у використанні систему опалення, при якій ви не будете відчувати дискомфорт через  гарячу поверхню підлоги. Саме комбінація теплої підлоги й радіаторів - лідер серед клієнтів Альтер Ейр, адже вона є оптимальним варіантом з точки зору раціональності й комфорту.

Відео-матеріали


Висновок

У команді Альтер Ейр працюють кваліфіковані фахівці із систем опалення, які знають всі тонкощі роботи, можуть підібрати для вас оптимальний варіант і оптимізувати все під ваші бажання і бюджет.
Ви повинні розуміти, що проект системи опалення - справа дуже індивідуальна і єдиного рішення для всіх виділити не можна. Якщо в одному випадку раціональним буде опалення підлогою, то в іншому - радіаторами. Завдяки 11-річному досвіду роботи, можна сміливо заявити, що компанія Альтер Ейр може реалізувати опалення на об'єкті будь-якої складності!

Наші останні проектиДля визначення доцільності використання тієї чи іншої системи, потрібно проаналізувати характеристики об'єкта і вже потім вирішувати, що підійде: водяна тепла підлога або радіатори, або ж їх комбінація. Опалення в підлозі буде менш помітним, але варто зауважити, що тепла підлога як основне опалення використовується рідко. Вона частіше реалізується в якості додаткового джерела тепла.

Ми можемо вам допомогти, дзвоніть нам або залишайте заявку на сайті і ми з вами зв'яжемося найближчим часом! 
Альтер Ейр надає кожному клієнту безкоштовну консультацію за об'єктом!

Відгуки

спасибо огромное за материал, все доступно и просто написано, вот теперь сомнений нет,ч то выбирать!

Узнал много интересной информации! Спасибо большое за такой материал!