Джерела безперебійного живлення: склад системи, типи і особливості

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

До складу системи джерела безперебійного живлення входить два основних елементи – це сам перетворювач (в народі названий безперебійником) і блок акумуляторних батарей.
На практиці найчастіше використовуються перетворювачі двох типів: off-line і on-line, які дуже сильно відрізняються за алгоритмом роботи та сферою свого застосування.

Оff-line перетворювачі

Оff-line перетворювачі – це більшість з усіх, які представлені на ринку України. Вони представлені у найрізноманітніших варіантах і категоріях потужностей. Алгоритм роботи полягає в живленні навантаження, підключеного до системи, безпосередньо від мережі минаючи будь-які перетворення. Тобто, купуючи такий пристрій ви повинні розуміти, що отримуєте тільки резервування в чистому вигляді і ніяк не стабілізацію напруги.
Також апарат цього типу заряджає акумулятори в моменти наявності мережі.
Незаперечною перевагою таких пристроїв є можливість підключення до них навантаження більшою, ніж номінальна потужність в моменти наявності мережі. А недоліком є той факт, що в моменти перемикання живлення з акумуляторів на мережу відбувається короткострокове відключення навантажень від живлення на час ≈0,2 с, що може призвести до перезавантаження електронних блоків і мерехтіння світлодіодних і люмінесцентних ламп.

Принцип работы источника бесперебойного питания

Оп-line перетворювачі

Перетворювачі типу on-line працюють за трохи іншим алгоритмом, який полягає у вирівнюванні мережевої напруги до регламентного рівня. Тобто такі прилади перетворюють вхідну синусоїду, найчастіше неправильної форми, в постійний струм, який частково використовується для підтримки заряду аккумулятора або його заряду та частково перетворюється на змінний струм, який служить для живлення навантаження.
Недоліком такого апарату є неможливість підключення до нього навантажень, перевищуючих номінал, ні за яких обставин. Але перевагою є той факт, що при переході на живлення від акумуляторів не відбувається перерви в електропостачанні, що характерно для безперебійників типу off-line.
 

Блок акумуляторних батарей

Наступним елементом, який вимагає детального розгляду є акумулятор. При детальному розгляді характеристик всіх типів акумуляторів які представлені зараз на ринку можна зробити висновок, що для експлуатації в буферному режимі найкраще підходять два типи акумуляторів – це Gel і AGM. Обидва цих типи є умовно герметичними і мають відмінність тільки за методом реалізації активної маси. В акумуляторах типу Gel електроліт виконаний у вигляді гелеподібної речовини і в нього поміщені свинцеві пластини. В банках типу AGM використаний рідкий електроліт, який ввібраний в сепаратор (губку).
Буферний режим роботи характеризується тривалими паузами в експлуатації і невеликими зарядно-розрядными струмами. Оскільки дані типи АКБ є герметичними, втрата вологи в них неприпустима, а такий режим відмінно підходить саме для них. В окрему групу джерел безперебійного живлення варто виділити апарати з можливістю підключення до них сонячних батарей. Купуючи такий безперебійник людина автоматично отримує можливість встановлення сонячних батарей без переробки системи.

Відгуки