Як правильно користуватися кондиціонером

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Кондиціонери досить швидко стали незамінними помічниками в нашому будинку, офісі, квартирі. Але чи часто ми за ними доглядаємо? Ми завжди сподіваємося на те, що ці прилади будуть працювати вічно і без поломок, але це зовсім не так.

Хоч і не вимагають постійного обслуговування кондиціонерів, але раз на півроку потрібно проводити очищення кондиціонера від пилу і, по можливості, міняти фільтри.

Внутрішні блоки спліт-систем оснащені фільтрами дрібнокомірковими сітками. Вони захищають випарник від попадання в нього пилу, вовни та інших дрібних частинок.

Очищення фільтра здійснюється легко, достатньо промити його теплою водою та висушити. Витягуються фільтри так само просто, як і фільтри, наприклад, в пилососі. Крім того, в комплекті кондиціонера передбачена окрема інструкція з очищення та заміни фільтрів, що дозволить вам не помилитися.

Важливість регулярного чищення фільтрів кондиціонера

Що ж відбувається, якщо фільтри довго не чистилися й засмітилися?

Чим вищий ступінь засміченості кондиціонера, тим нижча буде швидкість проходження повітря через випарник внутрішнього блоку.

Внутренние блоки сплит-систем оснащены фильтрами с мелкоячейными сетками

Крім цього, може порушитися режим роботи охолоджувальної системи, теплообмінник буде погано вентилюється, а фреон всередині нього буде випаровуватися повільно, що може призвести до обмерзання трубок всередині приладу. Після вимкнення кондиціонера замерзлий фреон почне танути і утвориться вода, що буде просто випливати з внутрішнього блоку.

Ще однією проблемою, до якої призводять забруднені фільтри, є засмічення дренажної системи. У цьому випадку вода буде литися просто струмком. Також забруднені фільтри будуть місцем розмноження мікробів, оскільки у вологому запорошеному середовищі вірогідність їх розмноження набагато вища, ніж у будь-якому іншому.

Чистка фильтров кондиционера

Хотілося б підкреслити, що заміна і очищення фільтрів не є обов'язком компанії, яка надає гарантійне обслуговування, а виконується самим власником кондиціонера.

Необхідність заправки кондиціонера фреоном

Забруднені фільтри – не єдина причина виникнення поломок кондиціонера. Ще однією причиною може бути витік фреону. Дана проблема може виникнути в будь-якому кондиціонері і не є чимось особливим. Для запобігання поломок потрібно заправляти кондиціонер фреоном кожні півтора роки чи щороку.

Заправка кондиционера фреоном

Якщо ж не виконувати додаткову заправку фреоном, його рівень може впасти нижче допустимого. Внаслідок чого може відбуватися перегрів компресора, що розташовується в зовнішньому блоці, а так як вартість його заміни становить майже половину вартості кондиціонера, то поломка принесе достатні витрати.

Першими ознаками витоку фреону є утворення інею на з'єднаннях трубок зовнішнього блоку, а також повільне охолодження повітря в приміщенні. У випадку виникнення поломок, варто вимкнути прилад і звернутися в сервісну службу.

Висновки

Підведемо підсумки правил експлуатації кондиціонера:

  • регулярне очищення фільтрів внутрішнього блоку кондиціонера;
  • своєчасне звернення до сервісної служби при виникненні будь-яких ознак несправності;
  • проведення профілактичних робіт;
  • очищення зовнішнього блоку кондиціонера від пилу;
  • якщо кондиціонер не обладнаний всесезонним блоком, рекомендовано при температурі зовнішнього повітря нижче 0°С не використовувати пристрій;
  • не бажано використовувати прилад в цілодобовому режимі;
  • не знижувати температуру в приміщенні нижче 17 °С.

Обслуживание кондиционера (сплит-системы)

Компанія Альтер Ейр не тільки реалізує всі види кондиціонерів і спліт-систем, але і надає послуги сервісу цього обладнання. Ми зможемо якісно і оперативно заправити ваш кондиціонер фреоном, очистити фільтри, замінити пошкоджені елементи й ін. За відповідями на всі питання звертайтеся в офіс Альтер Ейр.

Відгуки