Кондиціонер для квартири. Як правильно реалізувати?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

 1. Типи кондиціонерів для квартири
 2. Критерії вибору кондиціонера для квартири
 3. Спліт- та мульти-спліт системи кондиціонування
 4. Типи внутрішніх блоків кондиціонерів для квартири
 5. Висновки

Система кондиціонування квартири має велике значення в організації комфортного мікроклімату приміщення. При виборі кондиціонера, насамперед, потрібно визначитися з поставленими перед ним завданнями.

В залежності від типу приміщень, їх кількості і вільного місця для монтажу, можна використовувати настінні, касетні, канальні, підлогові спліт-і мультиспліт системи кондиціонування.

НЕ ХОЧЕТЬСЯ ЧИТАТИ? 
КЛІКАЙТЕ НА КНОПКУ Й ІНЖЕНЕРИ НАДАДУТЬ ВСЮ НЕОБХІДНУ ІНФОРМАЦІЮ ПО ВАШІЙ КВАРТИРІ.

Типи кондиціонерів для квартири

Ціна кондиціонера варіюється в залежності від кількості блоків і необхідності припливу зовнішнього повітря в приміщенні.

По вартості можна умовно поділити кондиціонери на наступні класи:

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР ЯКІСНО РЕАЛІЗУЄ СИСТЕМУ КОНДИЦІОНУВАННЯ

Преміум-клас

Традиційно до цього класу відносять кліматичні системи від компаній Daikin, Mitsubishi Electric і Panasonic. Ці виробники володіють власними виробничими потужностями (повний цикл виробництва) і власними інженерно-дослідними відділами, велика частина інновацій в кліматичній техніці так чи інакше пов'язана з ними. Якщо в даній сфері з'являється нова технологія, то, як правило, вона розробляється і вперше впроваджується одним з цих виробників. Як приклад компанія Daikin створила у 80-тих перші VRV системи у світі.

Кваліфікований монтаж і експлуатація кондиціонера гарантовано забезпечать термін служби як мінімум на 10 років. Також не варто забувати про те, що всі кондиціонери потребують очищення, що є не менш важливим для забезпечення тривалого терміну роботи.

Рекомендуемое оборудование раздела

Крім якості складання, дані агрегати характеризуються низьким рівнем шуму, енергоефективністю, широким діапазоном робочих температур зовнішнього повітря і спеціальними функціями – очищення повітря, підмішування свіжого зовнішнього повітря, тепловий насос, зволоження повітря.

Вишукана і сучасна серія кондиціонерів Mitsubishi Electric

Середній сегмент

Ці кондиціонери мають більш високий рівень шуму, вужчий діапазон робочих температур зовнішнього повітря, але при цьому у них досить висока продуктивність і надійність. З нашого досвіду, вибір таких кондиціонерів, як Cooper&Hunter, NeoclimaFujitsu, McQuay, Mitsubishi Heavy, є наоптимальнішим варіантом у співвідношенні ціна-якість. У них також є функції обігріву, осушення, очищення повітря і вентиляції (без притоку свіжого повітря).

Бюджетний рівень

Їх відмітні риси - більш вузький набір функцій, недосконала система очищення повітря, нижча якість матеріалів виготовлення і збірки

Не варто очікувати від бюджетного рішення багато, проте при регулярному сервісному обслуговуванні й дбайливому ставленні - з побутовими завданнями він впорається. Що стосується додаткових функцій, властивих старшим моделям, то в них вони так само присутні, але рівень їх реалізації та ефективності набагато нижчий, служать здебільшого для реклами. Сюди відносимо таких виробників, як Lessar і Sakata.

Критерії вибору кондиціонера для квартири

Вирішуючи які найкращі кондиціонери для квартири, необхідно враховувати ряд важливих аспектів.

Тип системи кондиціонування

Спліт-система комплект з одного внутрішнього і зовнішнього блоків. Якщо потрібен кондиціонер тільки для одного приміщення або двох на значній відстані між ними, то спліт-система вважається найбільш підходящим варіантом.

Мультиспліт система — до одного зовнішнього блоку можна підключити декілька внутрішніх. Залежно від моделі зовнішнього блоку і виробника, можуть відрізнятися максимально допустимі відстані від зовнішнього до внутрішніх блоків і перепади висоти (внутрішні блоки можуть ставитися на різних рівнях). Якщо це VRV система, то кожен внутрішній блок при цьому керується індивідуально, тобто можливість в одному приміщенні здійснювати обігрів, а в іншому - охолодження. Крім того, фасад будівлі не «перевантажується» великою кількістю зовнішніх блоків.

Тип внутрішніх блоків

Тип внутрішнього блоку вибирається, виходячи з передбачуваного місця його монтажу. Якщо вам потрібно встановити кондиціонер в приміщенні великої площі з підвісними стелями, краще використовувати касетний внутрішній блок. Його розміри відповідають стандартній клітинці. Якщо ви не хочете, щоб у вашому інтер'єрі були присутні сторонні елементи, можна використовувати канальний внутрішній блок. В приміщенні будуть помітні тільки вентиляційні решітки, від яких до нього будуть йти повітроводи. Якщо є обмеження на стелі і настінний монтаж — колонні кондиціонери. Якщо вас влаштовує стандартне рішення з видимим зовнішнім блоком, настінні і підстелеві кондиціонери  ваш вибір.

Типы внутренних блоков мультизональной системы кондиционирования

Потужність кондиціонера

Один з найважливіших параметрів, для правильного вибору якого краще звертатися до фахівця. Він виконає розрахунок відповідно до об'єму приміщення і кількості людей, що перебувають у ньому, щоб ви не виявилися в одній з двох ситуацій — переплата за незатребувану потужність або постійний брак потужності з неможливістю досягти оптимальних параметрів мікроклімату.

Наявність додаткових функцій

Крім охолодження та обігріву кондиціонери володіють і іншими корисними функціями:

 • очищення повітря різного ступеня,
 • осушення,
 • зволоження,
 • іонізація,
 • дезодорація.

Дизайн і зовнішній вигляд

У кожного з виробників в асортименті присутні не тільки стандартні внутрішні блоки з білого матового пластика. На сьогодні, різні колірні рішення доступні навіть для звичайних серій. Що стосується дизайнерських, то крім великого вибору кольорів, в них реалізовані різні бачення на нестандартні геометричні форми.

Спліт-системи кондиціонування

Приблизна схема монтажу настінних спліт-систем в приміщенні.
Найпопулярніші компанії, які постачають на ринок мульти-спліт системи: Daikin, Mitsubishi Electric.

Схема спліт системи кондиціонування

Мультиспліт системи кондиціонування

Приблизна схема монтажу мульти-спліт систем у приміщенні з зовнішніми блоками.

Схема мульти спліт системи кондиціонування

Канальний кондиціонер

Приклад встановлення канального кондиціонера з підмішуванням свіжого повітря в квартирі.


Відео - приклад реалізації систем кондиціонування та вентиляції у 3-кімнатній квартирі:


Типи внутрішніх блоків кондиціонерів для квартири

Розглянемо детальніше, які переваги дають ті чи інші типи внутрішніх блоків спліт-систем.

Настінні кондиціонери

Настінні кондиціонери – найбільший вибір моделей, різноманітність кольорів і форм, широко представлені у всіх цінових категоріях.

Крім стандартний можливостей, кондиціонери можуть осушувати повітря і оснащуватися додатковими фільтрами для очищення і дезодорації повітря, іонізаторами, фотокаталітичними фільтрами.

Моделі преміум-класу можуть виконувати функцію теплового насосу для опалення будинку в холодну пору року, а також функцію припливної вентиляції та зволоження повітря.

На нашому Youtube-каналі є цікаве відео про шалено популярний на сьогоднішній день настінний кондиціонер Daikin Emura. Ви можете подивитися його тут:

Канальні кондиціонери

Канальні кондиціонери надзвичайно тихо працюють, адже вони приховані у просторі підвісної стелі:

 • можуть рівномірно розподіляти повітряні потоки — залежить від того, наскільки грамотно був зроблений проект і розведені повітроводи;
 • можуть підмішувати до рециркуляційного свіже повітря з вулиці — функція припливної вентиляції;
 • можуть інтегруватися в систему припливно-витяжної вентиляції — комплектуватися канальними калориферами і повітряними фільтрами.

Стельові спліт-системи

Стельові спліт-системи — внутрішній блок монтується на стелі. Це розумне рішення, якщо простір стін зайнято, а встановлення підвісної стелі забере надто великий обсяг приміщення (актуально для квартир і офісних будівель з низькими стелями).

Крім того, холодний повітряний потік спрямований не на людей у приміщенні, а рівномірно розподіляється по горизонтальній площі, не створюючи протягів (осідаючи на підлозі). При роботі на обігрів, потік направлений до підлоги (і піднімається до стелі). Так, завдяки конвекції, ви отримуєте комфортну температуру в будинку або офісі без будь-якого дискомфорту.

Підлогові кондиціонери

Підлогові кондиціонери — можуть використовуватися у випадках, коли жоден з перерахованих вище варіантів встановлення не підходить і вільний простір є тільки в районі батарей опалення.

Ззовні такий кондиціонер схожий з електричним конвектором і не буде псувати загальний стиль приміщення.

Наші останні проекти

 
Підводимо підсумок

Перед купівлею кондиціонера в квартиру, потрібно правильно його підібрати. Щоб розрахувати необхідну потужність, треба враховувати висоту стель в приміщенні, його площу, а також кількість вікон. Вплив має та сторона світу, на якій ці вікна розташовані, середня кількість людей у приміщенні, наявність техніки, що виділяє тепло.

Інженери та менеджери компанії Альтер Ейр пропонують вам розрахунок, підбір, проектування, монтаж і сервісне обслуговування систем кондиціонування.

ЗАПОВНЮЙТЕ ФОРМУ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Відгуки

Добрый день! Подскажите пожалуйста, как правильно выбрать между настенной и канальной системами кондиционирования, в чем между ними разница по цене и исполнению? Спасибо!

Здравствуйте, Егор. В первую очередь на правильность выбора влияют: тип помещения, стоимость той или иной системы кондиционирования, дизайн интерьера. Если вы категорически не хотите видеть в интерьере помещения пластиковый корпус кондиционера, то канальная система - ваш выбор. С помощью канальной системы кондиционирования можно добиться более комфортного и равномерного распределения охлажденного воздуха по площади помещения. Настенные же кондиционеры "дуют" с одной точки. По стоимости - канальная система дороже, приблизительно, на стоимость воздуховодов, решеток и комплектующих для их монтажа.

Не могу определиться с моделью кондиционера. Ваши менеджеры мне помогут определиться?

Здравствуйте, Игорь! Конечно, звоните нам по номеру (044) 223-7-223 и наши менеджеры помогут вам выбрать нужную модель!