Кондиціонери на тепло: особливості й доцільність застосування

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Сьогодні технічний прогрес йде такими швидкими темпами, що те, що здавалося ще недавно неможливим тепер стає реальністю. Тридцять років тому було складно уявити масовий побутовий кондиціонер, який працює для обігріву повітря при плюсових температурах, п'ятнадцять років тому здавалося нереальним, що масові побутові спліт-системи зможуть працювати в цілорічному режимі, навіть у сильні морози. Сьогодні все це стало можливим завдяки жорсткій ринкової конкуренції між великою кількістю виробників по всьому світу. Отже, мова піде про функції обігріву для кондиціонера, яка сьогоднішні не додатковою опцією, а де-факто однією з основних.

Чи можливо кондиціонером обігріти приміщення?

Якщо старі кондиціонери і деякі рідкісні, але такі, що ще випускаються сьогодні, бюджетні моделі китайських виробників навряд чи могли працювати на обігрів при температурі на вулиці в районі нуля, то окремі сучасні флагмани можуть комфортно себе почувати і при -15ºС.

Обогрев кондиционером зимой

Схема роботи кондиціонера на обігрів

Якщо брати "загальну температуру по палаті", то кондиціонер середнього цінового сегмента сьогодні може працювати на обігрів при температурах зовнішнього повітря до 7ºС. Але це не можна назвати ефективною заміною обігрівача, як правило, ефективність (тобто ККД) при цьому сильно страждає. Такі визнані лідери як Daikin і Mitsubishi Electric заявляють робочу зовнішню температуру для своїх спліт-систем до 15ºС, що вже є серйозним показником.

По суті, це дозволяє протягом більшої частини зими періодично використовувати кондиціонер для додаткового опалення, адже в середньому температура не так часто опускається нижче -10°С. Але, як завжди, є одне "але" періодично бувають дійсно холодні зими, коли температура оуускається нижче цього показника на півмісяця і довше.

Кондиціонери на обігрів Mitsubishi Electric

Вихід з подібної ситуації нам пропонує концерн Mitsubishi Electric зі своїми побутовими спліт-системами з вбудованими тепловими насосами із серії Zubadan. Це кліматичне обладнання здатне працювати на обігрів при температурах зовнішнього повітря до 25ºС.

Mitsubishi Electric Zubadan – революція в кліматичній техніці.

МИ ДАМО ВІДПОВІДЬ НА ВСІ ВАШІ ПИТАННЯ. ТИСНІТЬ КНОПКУ


Ця розробка Міцубіші Електрик серйозно змінила підхід до виробництва кондиціонерів по всьому світу і на сьогоднішній день все більше виробників використовують системи з тепловими насосами і інверторним управлінням. Так, подібне рішення коштує на порядок дорожче звичайного кондиціонера, але важливо розуміти, що купуючи їх ви отримуєте устаткування абсолютно іншого рівня.
Во-перше, це можливість цілорічної роботи кліматичного обладнання Mitsubishi Electric Zubadan, влітку на охолодження і взимку на обігрів.
По-друге, це економія електроенергії, інверторне управління компресором, яке дозволяє споживати спліт-системі рівно ту потужність, яка потрібна в конкретний момент. Це так само можна назвати і кроком на користь "зелених" технологій, адже технологія теплового насосу як така теж є елементом систем альтернативної енергетики та опалення.

Кондиціонери на обігрів Daikin

Серед лінійки спліт-систем Daikinякі можуть працювати як на охолодження, так і на обігрів, варто виділити пристрої настінного типу серії FTXR. Вони можуть працювати при низькый температурі зовнішнього повітря – до -20 ºС. Серед підлогових пристроїв функцію обігріву приміщення ефективно виконують кондиціонери серії FVXG, а також на окрему увагу заслуговують канальні спліт-системи серій:

Блоки зимнего кондиционера Daikin Altherma

 • Daikin FDX (-15 ºС),
 • Daikin FBQ (-15 ºС),
 • Daikin FDQ (-20 ºС).

Лідер з сфері кондиціонування Daikin представляє гібридні теплові насоси Alterma. Вони характеризується низькими експлуатаційними витратами на опалення і гаряче водопостачання (ГВП), якщо порівнювати з котлами. Зовнішній блок теплового насоса типу "повітря-вода" Daikin Alterma може витягувати тепло з атмосферного повітря при мінусовій температурі до -25ºС. Конкуренцію такому зимового агрегату може скласти лише тепловий насос "повітря-повітря" Mitsubishi Electric Zubadan.

Інші відомі виробники також йдуть в ногу з часом, дихаючи в спину лідерам ринку Дайкін і Міцубісі Електрик в розробці агрегатів, які зможуть працювати на обігрів взимку. І вже зараз практично більшість побутових кондиціонерів оснащені функцією обігріву приміщення. Ці кондиціонери при мінусовій температурі зовнішнього повітря до -7 °С можуть ефективно працювати "на тепло" в будинку і представлені таким марками: Panasonic, Toshiba,Cooper&Hunter.

Додаткову інформацію про те як включати кондиціонер на обігрів читайте у статті «Робота кондиціонера взимку у мороз».

Критика використання кондиціонерів для обігріву взимку

Так все більшу кількість пропозицій на ринку кліматичної техніки можна використовуватися для обігріву в зимовий час, але перед тим як ви визначитися ми хотіли б надати трохи здорової критики.

Основні проблеми та переваги використання кондиціонера взимку:

 • Висока вартість обладнання, здатного працювати при сильних морозах, але вона в повній мірі компенсується високою продуктивністю роботи, багатофункціональністю та довговічністю роботи;
 • Існує ризик обмерзання зовнішнього блоку, але цього можна уникнути за допомогою зимового комплекту (зверніть увагу, що таке доповнення тільки захищає блок і сприяє прискоренню запуску пристрою, але ніяк не впливає на ефективність його роботи).
 • Звичайні спліт-системи мають високу ефективність, якщо температура повітря на вулиці не опускається нижче -7°С. Річ у тому, що під час звичайного режиму роботи кондиціонери споживають 1 кВт енергії і віддають 2 кВт тепла. Якщо температура за вікном нижче -7ºС, то вони, звичайно, можуть і далі працювати на обігрів, але їх ККД знизиться вдвічі – 1 кВт енергії = 1 кВт тепла.
 • Не може замінити повноцінну систему опалення, але ці повітряні насоси можна комбінувати з котельним обладнанням для повноцінного опалення будинку. Як це здійснити описано в типових рішеннях від Альтер Ейр: «Тепловий насос + твердопаливний котел (для опалення будинків без газу)» і «Використання теплового насоса разом з газовим котлом для опалення будинку».
 • І, хоча кондиціонери на обігрів взимку не можуть повноцінно опалювати будинок, але в період міжсезоння це найбільш оптимальне джерело тепла.

Підсумки:

 • Рекомендуємо вмикати кондиціонери на "тепло" в міжсезоння, коли вже похолодало, але ще не доцільно включати повноцінне опалення.
 • Mitsubishi Electric Zubadan і Daikin Alterma – кондиціонери, які спеціально призначені для роботи взимку при низьких температурах (до -25 º С).
 • Підводячи підсумок хочеться відзначити той факт, що інженери Альтер Ейр рекомендують комплексний підхід до організації клімату в будинку і пропонують спершу розглянути ваші умови з пред'явленими вимогами до опалення. Після цього можна буде сказати раціонально для вас встановлювати подібну техніку чи ні.
 • У кінцевому рахунку перед прийняттям відповідального рішення завжди краще володіти повною інформацією від фахівців у своїй галузі.

ЗАПОВНЮЙТЕ ФОРМУ БЕЗКОШТОВНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Відгуки

Если честно ранее даже и подумать не могла, что существуют кондиционеры, которые можно использовать в зимний период времени! Очень интересно и познавательно.

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, данный кондиционеры можно использовать всю зиму?

Добрый день, Марина! Кондиционеры на обогрев можно использовать в зимний период только при температуре наружного воздуха до - 25ºС. В Украине климатические условия в зимнее время зачастую имеют невысокие температурные показатели, поэтому скорее всего вы можете использовать данный кондиционер всю зиму. Но при этом полноценной заменой обогревателя его считать нельзя.

Всю осінь працює кондиціонер на обігрів Sharp 12ка гріє 70кв.м. Да, сам в шоке) Працює 4-6 годин на добу. Бере 1,1квт (разом з внутрішнім блоком) з розетки. От і рахуйте. Я задоволений, газ\дрова не тронуті ще! Ну правда і осінь тепла (Черкащина)