Кондиціонери для дому. Як зробити вибір?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Як вибрати кондиціонер для будинку.
 2. Теплотехнічний розрахунок для вибору кондиціонера.
 3. Види кондиціонерів для дому.          
      3.1. Настінні.
      3.2. Канальні.
      3.3. Інші.

4. Ефективні рішення з реалізації кондиціонування в приватному будинку.

      4.1. Спліт-системи.
      4.2. Мультиспліт-системи.
      4.3. Мультизональні VRV-системи.
      4.4. Комбінована система кондиціонування (канальні та настінні кондиціонери).
      4.5. Канальна система кондиціонування.
      4.6. Система кондиціонування на базі фанкойлів.
      

Перед тим як розповісти, як підібрати кондиціонер для будинку, давайте визначимося з основними поняттями.

Клієнти не завжди відчувають різницю між кондиціонуванням і вентиляцією, ми б хотіли це виправити.

Система кондиціонування – це система охолодження повітря, яка працює в режимі рециркуляції. Кондиціонери знижують його температуру, підтримуючи задане вами значення, але не впливають на повітрообмін. Деякі моделі мають функцію підмішування свіжого повітря, проте вони не здатні забезпечити достатню його кількість для повного комфорту мешканців.

Тоді як система вентиляції забезпечує регульований повітрообмін в приміщеннях, створюючи комфортний і здоровий мікроклімат. Вона відповідає за якість повітря: утилізує вуглекислий газ (СО2), що виділяється людиною, подає з вулиці свіже, попередньо очищене повітря комфортної температури (у випадку з системою вентиляції з рекуперацією тепла).

Повернемося до підбору кондиціонера для приватного будинку або котеджу. Вибрати його не так просто, як здається на перший погляд.

Як вибрати кондиціонер для будинку

Всупереч розповсюдженій думці, кондиціонери вибирають не тільки за квадратурою приміщення.

Оптимальний вид і модель підбираються виходячи з 2 основних параметрів:

 • теплотехнічний розрахунок;
 • статичний тиск (сила, з якою вентилятор внутрішнього блоку буде забезпечувати витрати повітря) – для канальних кондиціонерів.

Давайте розглянемо основні критерії вибору докладніше.

Теплотехнічний розрахунок для вибору кондиціонера

В рамках проведення теплотехнічного розрахунку оцінюється безліч факторів:

 • орієнтація будівлі по сторонах світу;
 • енергоефективність конструкції будинку;
 • матеріал зовнішніх стін;
 • якість склопакетів;
 • матеріал покрівлі;
 • розмір вікон і їх сумарна площа;
 • висота стель;
 • кількість свіжого повітря, що надходить з вулиці;
 • кількість людей, які регулярно знаходяться в кімнатах;
 • рівень тепловипромінювання від побутових приладів.

Ці параметри є вкрай важливими, так як впливають на систему охолодження, на споживану потужність, а відповідно і на вибір потужності самого кондиціонера.

При підборі канальних кондиціонерів окрема увага приділяється параметрам статичного тиску. Тобто співвідношенню тиску кондиціонера аеродинаміці повітропроводів – чим більше протяжність повітропроводу, тим більшим має бути тиск.

Відповідно, спочатку необхідно вивчити систему повітропроводів, їх довжину і систему розгалужень, і на основі цих даних розраховувати необхідний статичний тиск канального кондиціонера. Саме тому важливо з усією серйозністю поставитися до вибору проектуючої компанії – на її плечі лягає відповідальність за коректну роботу і потужність системи.

ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ПІДБОРУ ОБЛАДНАННЯ ТИСНІТЬ КНОПКУ

Види кондиціонерів для дому

Побутові кондиціонери діляться на:

Настінні

Найпопулярніший і затребуваний вид. Являє собою спліт- або мультиспліт-систему: з одним зовнішнім і одним або декількома внутрішніми блоками відповідно. Останні монтуються всередині приміщення, під стелею, часто біля вікна. Настінні кондиціонери ефективні в невеликих кімнатах. Вони споживають не багато електроенергії і в залежності від моделі мають додаткові опції: зволоження повітря, очищення та знезараження, нічний режим, таймер, управління зі смартфона, режим "розумне око", режим зниження шуму зовнішнього блоку і т. п.

Важлива перевага настінних кондиціонерів – широкий ціновий діапазон. Ви можете підібрати варіант для приватного будинку під будь-який бюджет.

З недоліків можна виділити спрямованість потоків повітря тільки в одну сторону, тобто повітря не розсіюється рівномірно, а значить, можуть утворюватися протяги.

Ще один мінус – габаритність: внутрішній блок буде помітний в інтер'єрі незалежно від ціни і дизайнерського втілення.

 

Рис. 1. Система кондиціонування на 2 поверсі приватного будинку на базі настінних кондиціонерів Daikin FTXS 25 K і Daikin FTXS 35 K

Канальні

Канальні кондиціонери також являють собою спліт- або мультиспліт-системи, так як складаються із зовнішнього і внутрішнього/внутрішніх блоків. Але мають важливу особливість: внутрішні блоки монтуються не на стіну, а в стельовий простір, тобто передбачають обв'язку системою повітропроводів.

Найчастіше вони встановлюються в технічному приміщенні – вбиральні або коморі, а в житлових зонах залишаються тільки вентиляційні решітки або дифузори, щоб заощадити висоту стель.

Канальні кондиціонери мають важливі переваги:

 • високу продуктивність
 • максимально комфортне розсіювання повітряного потоку (в комбінації з дифузором)
 • непомітність в інтер'єрі, видимою залишається тільки повітророзподільна решітка або дифузор.

Але мають і недоліки:

 • необхідність проєктування системи
 • необхідність опускати стелю в середньому на 17-23 см
 • висока вартість реалізації.

Вирішивши встановлювати канальний кондиціонер, важливо правильно розрахувати систему повітропроводів, повітророзподільних решіток або дифузорів, правильно розмістити внутрішній блок і налаштувати роботу обладнання. Фахівці "Альтер Ейр" допоможуть вам спроектувати і реалізувати все найкращим чином, 12-річний досвід роботи дозволяє нам бути впевненими у впровадженні систем на об'єктах будь-якої складності.


Рис. 2. Система кондиціонування на 1 поверсі приватного будинку на базі канальних кондиціонерів Daikin FBA60D і Daikin FDXM25 F3

Стельові

Вже знайомі нам спліт- або мультиспліт-системи, які складаються із зовнішнього і внутрішніх блоків, тільки останні встановлюються під стелею. Завдяки такому способу монтажу стельові кондиціонери розподіляють повітря широким потоком на велику відстань, горизонтально вздовж всієї стелі. Повітря, що подається, плавно опускається вниз і рівномірно охолоджує приміщення. В режимі обігріву потік подається вниз, опускаючись уздовж стіни.

Відрізняються високим ККД – здатні швидко охолодити або нагріти повітря, а потім підтримувати задану температуру, використовуючи 10-15% своєї потужності. Крім охолодження і обігріву, в залежності від моделі, можуть мати додаткові функції зволоження, очищення, іонізації повітря.

Стельові кондиціонери ефективні у великих приміщеннях, тому часто використовуються не в побутовій сфері, а в комерційній і промисловій: магазинах, спортзалах, офісах.

Підлогові

Являють собою спліт- або мультиспліт-систему, внутрішній/внутрішні блоки якої монтуються на висоті 0,5 м від підлоги на стіні або ж на підлозі. При такому способі монтажу повітря піднімається вгору вздовж стіни, рівномірно розподіляючись по приміщенню. Це потужні пристрої, які ефективно охолоджують та обігрівають кімнати метражем 30-45 м2. Підходять для приватного будинку, але більш широко використовуються в комерційному секторі: магазинах, офісах, готелях і т. д.

Серед їхніх недоліків можна виділити те, що вони займають частину корисної площі. В інтер'єрі навіть більш помітні, ніж настінні установки.

Залежно від моделі можуть мати різні режими (нічний, економічний) і додаткові функції: очищення, зволоження повітря, таймер відключення і т. д.

Касетні

Касетний кондиціонер традиційно складається із зовнішнього і внутрішнього/внутрішніх блоків, з'єднаних фреонової трасою. Внутрішні модулі кріпляться в просторі за підвісною стелею: видимою залишається тільки лицьова панель, за допомогою якої повітря розподіляється по приміщенню. Їх монтаж передбачається ще на стадії проектування або до ремонту приміщення.

Чим відрізняються від стельових кондиціонерів? В першу чергу, способом установки: касетний практично "захований" і непомітний в інтер'єрі, тоді як внутрішній блок стельового залишається видимим. По-друге, більш ефективним розподілом повітря --  потоки подаються відразу в декількох напрямках.

Касетні кондиціонери встановлюються в приміщеннях з великим метражем і високими стелями. Вони продуктивні та економічні, але через особливості установки рідко застосовуються в будинках, так як господарі не хочуть "урізати" висоту стель. Однак, при грамотному проектуванні і достатній висоті стель, касетні кондиціонери можна реалізувати в приватному будинку. І тоді вони будуть швидко і рівномірно охолоджувати/нагрівати повітря, споживаючи при цьому мінімум електроенергії і залишаючись практично непомітними.


Віконні

Невеликі кондиціонери, що представляють собою моноблок. Легко монтуються всередині (у вікно або в стіну) і майже не помітні зовні. Можуть обслуговувати невеликі приміщення і встановлюються в тих випадках, коли монтаж спліт-систем з якихось причин неможливий або небажаний.

Через невисоку продуктивність наші фахівці не рекомендують використовувати віконні кондиціонери в приватних будинках і тим більше, у великих котеджах.

Колонні

Колонні кондиціонери також складаються з 2 блоків, внутрішній нагадує колону і розміщується на підлозі або на невеликій підставці.

Мають велику потужність і такі ж габарити, тому використовуються в великих приміщеннях, переважно готельних холах, фойє театрів і кінотеатрів, в торгових центрах.

Ми не розглядаємо їх для установки в приватних будинках.

Мобільні

Являють собою моноблок, що розташовується на підлозі. З зовнішнім середовищем зв'язуються за допомогою шланга, який необхідно виставити в кватирку або за двері.

Їх легко переміщати з приміщення в приміщення, перевозити на дачу, орендовану квартиру або в офіс. Мобільні кондиціонери можуть використовуватися у випадках, коли прокладка траси спліт-системи пов'язана з великими труднощами і фінансовими витратами. Однак якщо говорити про необхідність ефективного охолодження повітря і створення комфортного мікроклімату для всіх мешканців будинку, цей варіант не підходить.


Виходячи з різноманітності видів і ще більшого різноманіття архітектурних рішень, що застосовуються в приватних будинках, складно назвати найкращий кондиціонер для будинку.

Однак можна назвати передові бренди, які прийнято використовувати при реалізації проєктів з кондиціонування – це Daikin, Mitsubishi Electric, Cooper&Hunter, Fujitsu, Panasonic, Electrolux, Neoclima, Hyundai та інші. Фахівці компанії "Альтер Ейр" воліють працювати з системами Daikin. Відповідні моделі підбираються індивідуально під бюджет клієнта.

Ефективні рішення з реалізації кондиціонування в приватному будинку

Тут ми розглядаємо не просто установку окремого кондиціонера в 1 або 2 кімнатах, ми говоримо про варіанти реалізації системи: щоб усім мешканцям було комфортно, щоб не виникало ситуацій, коли комусь холодно, а комусь занадто спекотно. Для цього розробляється індивідуальний підхід до підбору системи кондиціонування для конкретного приватного будинку.

Спліт-системи

Базове рішення для реалізації системи кондиціонування в приватному будинку. В кожну кімнату ставляться окремі зовнішній і внутрішній блок кондиціонера. Скільки кімнат – стільки й спліт-систем.

Явний недолік криється в декількох зовнішніх блоках кондиціонерів на фасаді будинку. Це виглядає неестетично і псує екстер'єр. Тому за наявності великої кількості кімнат часто вигідніше встановити один зовнішній блок і два, три або навіть чотири внутрішніх (тобто мультиспліт-систему). Це вийде дешевше, і вже точно доцільніше, аніж купувати окремі спліт-системи для кожної кімнати.

Мультиспліт-системи

Широко застосовуються тоді, коли в будинку є багато кімнат, які потрібно охолоджувати, але при цьому не хочеться встановлювати кілька зовнішніх блоків на фасад. В такому випадку розглядається установка однієї або декількох мультиспліт-систем або 1 VRV-системи (мультизональні системи).

Мультиспліт-системи дозволяють встановити внутрішні блоки кондиціонерів в ключових приміщеннях, де мешканці проводять найбільше часу: спальнях, вітальні, дитячій та їдальні. При цьому один зовнішній блок в змозі забезпечувати 5-6 внутрішніх.

Якщо цього недостатньо або площа будинку досить велика, коли нам не вистачає довжини траси від зовнішнього до внутрішнього блоку, виходом стане застосування VRV-системи. Це пояснюється тим, що у мультиспліт-систем є обмеження по довжині фреонової магістралі, тоді як у VRV-систем є можливість максимально віддаляти траси.


Рис. 3. Система кондиціонування на 1 поверсі приватного будинку на базі настінних кондиціонерів Daikin FTXA25AT 

Мультизональні VRV-системи

Оптимальні для кондиціонування великої кількості приміщень. До одного зовнішнього блоку VRV-системи можна підключити до 100 внутрішніх. На відміну від мультиспліт-систем, в них використовується загальна система трубопроводів з розгалуженням в необхідних вузлах, що здешевлює установку і дозволяє нарощувати кількість внутрішніх блоків кондиціонерів без прокладання додаткових фреонових магістралей.

Ще одна перевага – можливість розміщення зовнішнього модуля на даху, в підсобному приміщенні або навіть на відстані від житла.

VRV-системи досить дорогі, але вкрай ефективні.

Комбінована канальна система кондиціонування

Фахівці "Альтер Ейр" найчастіше рекомендують саме це інженерне рішення.

При його реалізації ми робимо акцент на вітальню, де впроваджуємо канальну систему кондиціонування, прив'язану до лінійних дифузорів через розподільник повітря. Чому вітальня? Там збирається вся родина, а значить, вимоги до температури і якості повітря вкрай високі.

Друга важлива зона для впровадження канальної системи кондиціонування – хазяйська спальня. Там також підвищені вимоги до комфорту.

Всі інші кімнати обладнуються настінними кондиціонерами.

В результаті ми отримуємо ідеальне візуальне сприйняття – системи в ключових приміщеннях заховані в підстельовий простір, а повітрообмін оптимальний для всіх мешканців. За такої реалізації протяги повністю відсутні, так як повітря подається максимально рівномірно в одному, двох або трьох напрямках.

Негативні моменти реалізації:

 • значні фінансові витрати
 • необхідність проєктування – систему треба впроваджувати в стельовий простір, поєднати зі світлом і технічними можливостями будівлі
 • необхідність опускати стелю на 230 мм.

Зазвичай цей підхід продумується ще на етапі будівництва будинку.

Комплексна канальна система кондиціонування

Це преміум варіант, при якому в усіх кімнатах приватного будинку встановлюються канальні кондиціонери.

Для цього в цільових приміщеннях треба спроєктувати інженерну систему, розрахувати повітроводи, опустити стелі, підібрати лінійні дифузори і комплектуючі матеріали. Все це вимагає часу і великих фінансових витрат.

Зате така система дасть вам масу переваг:

 • візуально вільний інтер'єр
 • рівномірне охолодження повітря в будинку
 • функціонування в автоматичному режимі (опціонально).

Комплексна канальна система реалізується ще на етапі будівництва або ремонту приватного будинку, так як її впровадження вимагає складання інженерного проєкту і опуску стель.

Рис. 4. Система кондиціонування на 1 поверсі приватного будинку на базі канальних кондиціонерів Daikin FDXS 60 F

Система кондиціонування на базі фанкойлів

Система працює від теплового насоса або чилера, які виступають в ролі джерела холоду.

При реалізації першого варіанта зовнішній блок теплового насоса розміщується на фасаді, як і у кондиціонера, а внутрішній – в будинку, в котельні. Чилер може встановлюватися на даху або за межами будинку.

Фанкойли встановлюються в кімнатах: є підлогові, настінні і стельові типи. Головна їхня відмінність від кондиціонерів – в якості транспортувального елементу (холодоагенту) виступає не фреон, а холодна вода.

При цьому фанкойли працюють не тільки на охолодження, вони здатні повноцінно опалювати приміщення в холодну пору року.

Система тепловий насос/чиллер + фанкойли ефективна для будинків з великою площею – понад 200м2, і великою кількістю кімнат. Реалізується на етапі будівництва або ремонту. Вона економічна в експлуатації, так як споживає небагато електричної енергії, але проєктування і впровадження потребує витрат.

 


Ми назвали найефективніші системи кондиціонування для приватних будинків. Однак вони не універсальні. Щоб система працювала якісно і справно, її треба підбирати, ґрунтуючись на безлічі факторів. Фахівці "Альтер Ейр" враховують їх всі та підбирають для своїх клієнтів найбільш вдалі та доцільні варіанти.

Зателефонуйте нам за тел. 0800335947 і ми допоможемо вам не тільки підібрати кондиціонер в приватний будинок, але і запропонуємо найкращі індивідуальні рішення для вашого житла.ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ ДЛЯ БЕЗКОШТОВНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Відгуки

Познавательная статья, спасибо автору. Теперь можно с уверенностью сказать, что раньше кондиционер был оборудования только для охлаждения комнаты, а сейчас это целая система с множеством дополнительных функций. Думаю, после прочтения, многие задумаются о том, что это уже не роскошь, а необходимость.

Очень информативно, спасибо. Думаю, теперь каждый сможет разобраться и выбрать себе подходящий кондиционер или даже мультисплит систему.

Отличный и понятный материал, спасибо

Добрый день, Никита! Спасибо за ваш отзыв.