Кондиціонери для дому. Як зробити вибір? Поради від Альтер Ейр

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Кондиціонер для приватного будинку або котеджу підбирають, виходячи із необхідності забезпечення комфортних мікрокліматичних умов у приміщеннях.

Основне завдання системи кондиціювання – створення та підтримання оптимальних значень температури, вологості та чистоти повітря.
Процес кондиціювання будинку чи квартири – складний процес, оскільки необхідно врахувати особливості планування приміщень, естетичні вимоги та технічні можливості.
Найкраще рішення, яке може прийняти власник в такій ситуації звернутися до спеціалістів в області вентиляції та кондиціювання, котрі на основі необхідних знань та виходячи з практичного досвіду розроблять принципову схему, підберуть оптимальне обладнання, змонтують та налагодять систему.
Місце встановлення внутрішнього блоку кондиціонера або вентиляційних решіток подачі повітря повинно обиратися так, щоб холодний потік повітря, що видувається кондиціонером або через решітки, не потрапляв на місце відпочинку або роботи людини (ліжко, крісло, робочий стіл).
Ви повинні відчувати прохолоду в приміщенні, а не потоки холодного повітря, що потрапляють на вас.

Щоб вибрати хороший кондиціонер, необхідно розрахувати оптимальну потужність охолодження з урахуванням параметрів площі приміщення, де буде встановлена техніка. На кожні 10 м² кімнати має припадати близько 1 кВт потужності обладнання. Важливо знати, як правильно вибрати кондиціонер для квартири.

Розрахунок потужності кондиціонера

При розрахунку потужності необхідно врахувати такі параметри, як:

 • географічне місцерозташування об'єкта кондиціювання;
 • орієнтація приміщення по сторонах світу;
 • наявність жалюзі на вікнах;
 • кількість людей, що знаходяться в приміщенні;
 • сумарну площу вікон;
 • кількість і потужність побутової техніки, що виділяє тепло (чайник, монітор, телевізор, холодильник) та інші важливі характеристики.

Коректний розрахунок даних параметрів впливає на умови експлуатації пристрою, так як кондиціонери для будинку, котрі не володіють достатнім запасом потужності, в періоди пікових навантажень можуть не впоратися з охолодженням повітря або вийти з ладу.

ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ПІДБОРУ ОБЛАДНАННЯ ТИСНІТЬ КНОПКУ

Типи кондиціонерів

За конструктивним виконанням кондиціонери можна розділити на наступні класи:

Моноблочні кондиціонери

Моноблочні кондиціонери складаються з одного блоку (віконні, мобільні і дахові кондиціонери). У таких кондиціонерах всі елементи розміщуються в єдиному корпусі, що дозволяє спростити конструкцію кондиціонера і знизити його вартість.

Спліт-системи

Спліт-системи складаються з двох блоків (настінні, канальні, касетні та інші типи кондиціонерів). Кондиціонер типу спліт-система розділений на два блоки – зовнішній і внутрішній, які з'єднані між собою електричним кабелем і мідними трубами, по яких циркулює фреон. Завдяки такій конструкції найгучніша і громіздка частина кондиціонера, що містить компресор, винесена назовні. Внутрішній блок можна розмістити практично в будь-якому зручному місці квартири або офісу.

Всі сучасні спліт-системи забезпечені пультом дистанційного керування з рідкокристалічним дисплеєм. З його допомогою можна задавати бажану температуру з точністю до 1 градуса, встановлювати таймер для автоматичного ввімкнення і вимкнення кондиціонера в заданий час, регулювати напрям повітряного потоку і багато іншого.
Ще однією перевагою спліт-систем є великий вибір різних типів внутрішніх блоків.
Серед них виділяють наступні модифікації:
 • настінний,
 • канальний,
 • стелевий,
 • колонний,
 • касетний кондиціонер.
При цьому побутові спліт-системи бувають лише настінного типу, всі інші кондиціонери - напівпромислові.
Мультиспліт-системи є різновидом спліт-систем. Їх відмінність тому, що до одного зовнішнього блоку підключається не один, а декілька внутрішніх блоків - зазвичай від 2 до 4 - 5 штук. При цьому внутрішні блоки можуть бути не тільки різної потужності (зазвичай від 2 до 5 кВт), але й різних типів. Таке конструктивне рішення дозволяє економити місце на зовнішній стіні будівлі і не псувати зовнішній вигляд зовнішніми блоками. При цьому, всупереч поширеній думці, заміна декількох спліт-систем на одну мультиспліт-систему не приводить до виграшу в ціні, оскільки вартість устаткування приблизно така ж, а трудомісткість і вартість монтажу в 1,5 - 2 рази вища через більшу довжину комунікацій. Крім цього, при виході з ладу зовнішнього блоку мультиспліт-системи перестають працювати всі внутрішні блоки. Тому мультиспліт-системи зазвичай використовують лише тоді, коли неможливо розмістити декілька зовнішніх блоків на зовнішній стіні будівлі.
Схема оборудования в системе кондиционирования типа мультисплит.
Мультиспліт системи прийнято ділити на «фіксовані» і «набірні».

"Фіксовані" мультиспліт-системи продаються готовими комплектами, в які, окрім одного зовнішнього блоку, входить певна кількість внутрішніх. Змінювати кількість або типи внутрішніх блоків можна. Такі системи відносяться до побутового обладнання і зазвичай мають 2 або 3 внутрішніх блоки.

У "набірних" мультиспліт-системах до одного зовнішнього блоку з широкого модельного ряду підбирається кілька внутрішніх, зазвичай до 4 - 5 штук. При цьому обмежена тільки максимальна кількість блоків та їх сумарна потужність. Внутрішні блоки можуть бути різних типів. Такі мультиспліт-системи відносяться до напівпромислового обладнання. Якщо ж кількість внутрішніх блоків перевищує 5 - 6 штук, то це вже промислова мультизональна система.

Найпоширеніший і найдоступніший за ціною настінний кондиціонер або спліт-система настінного типу. Іноді його ще називають просто: "побутовий кондиціонер", оскільки у квартирах найчастіше застосовуються саме вони. Настінний кондиціонер можна встановити в будь-якому невеликому приміщенні - офісі, квартирі, магазині. Їх потужність (2 - 7 кВт) дозволяє охолоджувати від 15 до 70 кв.м. Внутрішній блок настінних кондиціонерів зазвичай встановлюють у верхній частині стіни, неподалік від вікна, а зовнішній - під вікном. Таке розміщення дозволяє скоротити відстань між блоками і довжину міжблочних комунікацій, яка зазвичай не перевищує 5 - 7 метрів.

Канальний кондиціонер

Канальний кондиціонер (його іноді не зовсім правильно називають центральним кондиціонером) встановлюється за підвісною стелею, яка повністю приховує внутрішній блок. Розподіл охолодженого повітря здійснюється за системою теплоізольованих повітроводів, які також розміщуються в міжстелевому просторі. Завдяки такій конструкції, канальний кондиціонер може охолоджувати відразу декілька приміщень. Типова потужність цих кондиціонерів складає 3,5 – 25 кВт, що достатньо для охолодження невеликого офісу або 4 – 5 кімнатної квартири. Принципова відмінність канального кондиціонера від решти спліт-систем – в можливості подачі свіжого повітря в обсягах, необхідних для повноцінної вентиляції приміщень.

Так, використання одного канального кондиціонера дозволяє вирішити завдання як вентиляції, так і кондиціювання цілого офісу, квартири або котеджу. Потрібно тільки подбати про правильний розрахунок повітрообміну, підбір кондиціонера по потужності охолоджування і по статичному тиску, передбачити встановлення електричного або водяного калорифера для підігріву зовнішнього повітря в зимовий час.
Недоліком канального кондиціонера є складність роздільного регулювання температури в різних приміщеннях. Для цих цілей в повітроводи необхідно встановлювати клапани з електроприводами, а в усі приміщення, де потрібна автономне регулювання температури – термостати. Якщо ж у всіх приміщеннях планується підтримування однакової температури, то цей недолік несуттєвий.

Основні функції сучасних моделей кондиціонерів

Вентиляція приміщення

Сьогодні багато покупців вважають, що побутовий кондиціонер обов'язково повинен брати повітря з вулиці, охолоджувати і подавати в кімнату. Насправді це не так, всі спліт-системи охолоджують лише те повітря, яке циркулює в охолоджувальній кімнаті.

Элитные настенные кондиционеры Mitsubishi Electric демонстрируют максимальную эффективность и надежность.

Обігрів приміщення

Багато моделей сучасних кондиціонерів здатні обігрівати приміщення, чим рятують жителів кімнати від холоду ранньою весною і пізньою осінню, коли опалення вже чи ще відключено. Пам'ятайте, що кондиціонер для нагрівання не використовує сторонні нагрівальні елементи, як то ТЕН або електроспіраль. Для обігріву використовується тепло з вулиці, яке переноситися системою. Споживання електроенергії в цьому випадку мінімальне, так як кондиціонер виділяє в три рази більше тепла, ніж споживає.

Осушення повітря кондиціонером

Дана функція виконує роль осушувача і в охолоджуваному приміщенні падає рівень вологості до заданого показника. Особливо доречна дана функція людям, які проживають в районах з підвищеною вологістю. У процесі роботи волога теплого повітря конденсується в кондиціонері і відкачується через дренажний шланг, а повітря , що втратило вологу подається в приміщення.

Очищення повітря у приміщенні

Для якісного очищення повітря, що циркулює в кімнаті перед теплообмінником в кондиціонері встановлюють один або кілька спеціальних фільтрів. Перший фільтр проводить «грубу» очистку - захоплює великі частки пилу, без цього фільтру внутрішні частини кондиціонера засмічувалися б досить швидко і він виходив би з ладу. Далі починають працювати фільтри, які очищають повітря від дрібніших частинок: пилу, пилку квітів, диму, гару, різних запахів.

Швидкість обертання вентилятора

Від швидкості обертання вентилятора безпосередньо залежить швидкість поширення охолодженого повітря по квартирі. Кожен вентилятор має кілька швидкостей, які дозволяють створити максимально комфортний режим роботи. Так само присутній автоматичний режим, коли кондиціонер сам вибирає швидкість обертання для досягнення заданої температури в приміщенні.

Таймер кондиціонера

Таймер кондиціонера дозволяє задати точний час ввімкнення і вимкнення кондиціонера. Наприклад, коли Вас немає вдома, кондиціонер може бути вимкнений або підтримувати певну температуру, а за годину або два до Вашого приходу він вмикається і охолоджує кімнату.

Кондиционеры Mitsubishi Electric отличаются стильным дизайном, что позволяет интегрировать их в любой интерьер.

Управління повітряним потоком

Кожна модель сучасного кондиціонера має в своїй конструкції спеціальні горизонтальні жалюзі, керуючи якими користувач може задати необхідний напрямок повітряного потоку. Дуже важливо, щоб під час охолодження приміщення потік не потрапляв на людей, які знаходяться в кімнаті, інакше можна досить легко застудитися, перебуваючи «на протязі».

Нічний режим роботи

Під час сну повинні бути відсутніми будь-які сторонні шуми і звуки, тому кондиціонер знижує швидкість обертання вентилятора до мінімуму і знижує або підвищує температуру дуже плавно, як правило, на це йде кілька годин.

Кондиціонери в будинку виконують кілька функцій. Вони створюють оптимальний температурний режим і очищають повітря в приміщенні.

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ ДЛЯ БЕЗКОШТОВНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Відгуки

Познавательная статья, спасибо автору. Теперь можно с уверенностью сказать, что раньше кондиционер был оборудования только для охлаждения комнаты, а сейчас это целая система с множеством дополнительных функций. Думаю, после прочтения, многие задумаются о том, что это уже не роскошь, а необходимость.

Очень информативно, спасибо. Думаю, теперь каждый сможет разобраться и выбрать себе подходящий кондиционер или даже мультисплит систему.

Отличный и понятный материал, спасибо

Добрый день, Никита! Спасибо за ваш отзыв.