Котел – універсальний спосіб опалення

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

 
Котел – це пристрій, мета якого – передати теплову енергію теплоносія і, таким чином, забезпечити опалення всього будинку. В ролі теплоносія виступає вода, пара, повітря, масло або ртуть. Процес передачі тепла відбувається за рахунок спалювання палива, при використанні спеціальної технології або перетворення електричної енергії в теплову.
Котельні агрегати застосовують для перетворення рідини і пари, щоб забезпечити опалення в будівлі і забезпечувати споживачів гарячою водою.

Зміст:

 1. Твердопаливний котел
 2. Конденсаційний котел
 3. Газовий котел
 4. Електричний котел
 5. Теплові насоси

Види котельних агрегатів

Котли можуть відрізнятися в залежності від використовуваного теплоносія і, безпосередньо, від споживаного ними палива.

Твердопаливний котел

Твердопаливні котли – це опалювальні побутові пристрої, які сприяють виробленню теплової енергії і нагрівають воду, спалюючи тверду біомасу. Паливом можуть бути: дрова, тирса, вугілля, солома, тріска, кора, пелети (паливні гранули), обрізки ДСП. Можлива також утилізація опалого листя, кукурудзяних качанів, лушпиння соняшника та інших відходів сільськогосподарської продукції.
 

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР ЯКІСНО РЕАЛІЗУЄ ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ

У зв'язку з використанням різного палива, котли можуть бути:

   • на дровах (сухих);
   • на викопному вугіллі;
   • на пелетах (біопаливо, яке виробляють з торфу, деревних і сільськогосподарських відходів). Поставка палива, розпал, підтримання горіння в котлі даної моделі здійснюється автоматично. Чим більше розмір бункера, тим довше горить паливо. Важливо пам'ятати що, крім пелетів, в ньому нічого не можна спалювати.
   • на змішаному паливі (спалюють різні види палива).
Схема работы твердотопливного котла 

Залежно від згоряння цього ж палива котли бувають:

  • тривалого горіння до 12 годин, яке забезпечується за допомогою верхньо-нижнього спалювання будь-якого палива і камери великого об'єму.
  • з природною тягою (термостат регулює згоряння палива, додаткова подача повітря відсутня)
  • з додатковою тягою (у цій моделі додаткову подачу повітря в топку забезпечує вбудований вентилятор)
  • піролізні (газогенераторні) – при нестачі кисню і високої температури відбувається обвуглювання дров, в результаті чого виділяється деревний газ . Відбувається роздільне згоряння, так як горючий піролізний газ потрапляє у вторинну камеру і там запалюється. Перша камера горіння призначена для спалювання дров та вугілля, а друга – газу. Час горіння в такому котлі може тривати до 10 годин, а ККД досягає 90%.
    

   БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЙНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ

   До числа твердопаливних котлів також відносяться повітряні агрегати. Від попередніх моделей вони відрізняються відсутністю теплоносія. Принцип обігріву приміщення в даному випадку досить простий: гаряче повітря, що виходить від котла, замінює холодне. Тепло в кімнату випромінюють, безпосередньо, нагріті стінки пристрою. Дані котли дуже зручні і прості в використанні, спалюють будь-яке паливо і, найчастіше, використовуються в невеликих приміщеннях.
    
                     Схема подключения твердотопливного котла         
    
   Опалювальна конструкція твердопаливних котлів виконана, як правило, з чавуну або сталі.
   Твердопаливні котли доступні за ціною, прості в експлуатації і менш затратні, порівняно з аналогами. Така установка може бути повністю автономною системою опалення як у великих будинках, так і малих будинках.

   Конденсаційний котел

   Найбільш економним і високоефективним (100% ККД) варіантом є конденсаційний котел. Цей тип опалювального пристрою в процесі горіння спалює паливо й утилізує його відходи, таким чином, економиться 20% газу. Враховуйте, що такі котли не нагріваються до високої температури (50-30°С), це дозволяє використовувати їх навіть у встановленні систем теплої підлоги.
    
   Процес роботи котла відбувається наступним чином: продукти згорання повинні охолонути до температури менше, ніж 40°С, пара від диму перетворюється в рідину і поступово виділяє тепло.

   Конденсаційний котел є універсальною системою для опалення приватних будинків і дач. Вони зручні і прості в експлуатації, а головне якісні й довговічні. Серед великої кількості переваг даного пристрою виділяють також економічність, екологічність та високу продуктивність.

   Газовий котел

   Газові котли – популярний пристрій для обігріву різних приміщень, підігріву води, за рахунок згоряння природного газу (пропан-бутан, метан). Таким чином, газове опалення можна встановлювати тільки там, де є доступ до магістрального газопроводу. Ефективність таких котлів може досягати 94%, а якщо вони конденсаційні, то і понад 100%.
    
   Газові котли можна кріпити на стіни (настінний або навісний), а також просто розташовувати на підлозі (підлоговий).
    
   • Підлоговий котел, завдяки великій вазі і значних розмірах може обігрівати велику площу приміщення. Бажано встановлювати його в окремій кімнаті. Такі чавунні котли дуже надійні і служать багато років.
   • Настінний котел характеризується двоконтурною модифікацією, оскільки виконує кілька головних функцій: забезпечує мешканцям гарячу воду і теплий дім. Даний вид опалення ідеальне рішення для квартири або приватного будинку, оскільки котел не займає багато місця, добре вписується в дизайн інтер'єру, досить якісно виготовляється і легко встановлюється.
    
   Газові котли прості в управлінні і працюють на автоматі. Це стосується розпалювання, підтримки заданої температури, включення і відключення пристрою, в залежності від подачі палива. Також агрегат контролює полум'я, стежить за нагрівом теплоносія і тягою в димоході. Ці функції газового котла забезпечують користувачам додаткову безпеку.

   Наші останні проекти

   В газових котлах бувають різні способи видалення диму (відведення газів)
    
   Опалювальний пристрій з природною тягою (відкритою камерою згоряння призначений для дому з димоходом, через який виводяться відходи від горілого палива.
   В будівлях без димоходу рекомендують встановлювати котли з примусовою тягою (із закритою камерою згорання (турбовані)) і вбудованим вентилятором.
   А парапетні котли працюють одночасно як конвектор і котел, не вимагають наявності димоходу.
    
   Класифікують котли і за кількістю контурів.

   Розрізняють одноконтурні агрегати , які призначені тільки для систем опалення приміщень.
   Двоконтурні опалюють будинок і забезпечують гаряче водопостачання (ГВП) одночасно.
    
   Котли разпалюются автоматично (п'єзоелектричні і енергонезалежні) або вручну, за допомогою спеціальної кнопки (економічні).
    
   Процесс работы газового котла
    
   Плюс газових котлів в тому, що вони прості в експлуатації, компактні, керувати їхньою роботою можливо за допомогою цифрової системи як дистанційно пультом, так і автоматично.
   Для вибору конкретної моделі котла слід враховувати конкретні параметри будівлі, яке збираєтеся опалювати:
   • площа приміщення,
   • товщина і матеріал стін, даху, підлоги,
   • висота стель,
   • наявність підвалу, скління і його тип.

    Принцип роботи автоматичних котлів

   Коли подається подача палива в котел, відбувається розпал. Починає горіти запальник, який запалює основний пальник в пристрої. А він, у свою чергу, нагріває теплоносій до конкретної, встановленої користувачем температури. В котлах з автоматикою при досягненні потрібного прогріву пальник відключається і відновлює роботу, коли температура в пристрої знижується.

   Електричний котел

   Електричний котел – агрегат, в якому теплоносій нагрівається електричним струмом. А пристрої, які нагрівають воду називають електричними водонагрівачами або электробойлерами.

   Електрокотли бувають різних видів:

   • Електродні (прямої дії). В таких котлах теплоносій (вода) нагрівається і виділяє тепло безпосередньо. Такий тип агрегатів практично безшумний і досить компактний. До цієї категорії відносяться парові котли і водонагрівачі.
   • Тенові (непрямої дії або реостатні). У такій установці електричний ТЕН нагріває воду, тосол або антифриз.
   • Індукційні (масивна установка, яка працює завдяки електромагнітній індукції і характеризується відсутністю нагрівальних елементів і роз'ємних з'єднань).
    
   Електричні котли – це варіант опалення та гарячого водопостачання для будинків, квартир, де опалювальна площа не велика, а тепла вода використовується в помірній кількості. Найчастіше вони є резервним джерелом тепла або застосовуються тільки для нагріву води.
   Існують також комбіновані котли. Вони можуть працювати на різних теплоносіях. Дуже зручні тим, що при відключенні газу котел продовжує опалення, спалюючи, наприклад, тверде паливо.
    

   Теплові насоси

   Тепловий насос – система, яка об'єднує котел, гаряче водопостачання і кондиціонер. Пристрій передає теплову енергію від джерела з низькою температурою середовищі з високим температурним показником, тобто теплоносію, яким виступає система опалення в будинку. Насос працює, відбираючи відновлювану (забезпечуючи екологічність) холодну енергію з навколишнього середовища (земля, річка, підземні води, повітря) і передаючи її споживачеві. В цьому пристрої відбувається також і зворотний процес: тепло з будинку випускається назовні завдяки кондиціонуванню.

   Теплові насоси мають ряд переваг:

   • Насамперед – довговічність, так як термін їх служби досягає 25-50 років, не вимагаючи особливого обслуговування.
   • Це універсальний пристрій для будь-якої пори року, тому що постійно забезпечує гарячу воду в будинку, влітку охолоджує приміщення, а взимку, навпаки, нагріває. Так що, з такою системою комфортний мікроклімат забезпечений.
   • Енергозбереження насоса пояснюється тим, що, відбираючи 1 кВт*год електричної потужності, агрегат виробляє 3-7 кВт*год тепла або 2-5 кВт*год потужності кондиціонера.
   • Теплові насоси ще й дуже безпечні, тому що в процесі роботи не спалюють тверде паливо або газ, а значить – немає відкритого полум'я, сажі, диму, неприємних запахів.
   • Дану систему доцільно встановлювати в будь-якій точці земної кулі, так як вони універсальні для будь-якого приміщення і працюють на природних поновлюваних джерелах енергії.

Відгуки

Спасибо автору, думаю, что очень полезная статья, особенно в наше время с такими недочетами центральной системы отопления. Расписано все понятно и на доступном языке.

Очень информативно, понравилась информация о совместной работе котла с тепловым насосом или системой теплый пол. Думаю. теперь сделать выбор определенной модели будет гораздо проще.