Осушення повітря у квартирі: для чого і як здійснити

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

У житлових приміщеннях може виникнути два види кліматичного дискомфорту: підвищена сухість або вологість повітря. Якщо в першому випадку проблему просто вирішити за допомогою зволожувача повітря, то в другому найчастіше немає очевидного вирішення цього завдання. Питання як осушити повітря в квартирі - можна вирішити, якщо ви підбираєте оптимальне для вашого приміщення обладнання та консультуєтеся з фахівцями.

Для чого потрібно осушувати повітря у квартирі?

Осушення повітря в квартирі потрібне тільки тоді, коли вологість перевищує 60%. Це потрібно для того, щоб повітря відповідало санітарно-гігієнічним нормам.
У таблиці наведені оптимальні значення параметрів повітря при комфортному кондиціонуванні для України.
 

Пора року

Теспература t, °С

Відносна вологість φ, %

Швидкість руху повітря υ, м/с

Тепла

20-2260-300,2
              23-2560-300,3

Холодна і перехідна

20-2245-300,2
Сприятливий мікроклімат в будинку досягається за допомогою оптимального значення температури, рівня вологості, а також якісного повітрообміну.

АЛЬТЕР ЕЙР РЕАЛІЗУЄ ІНЖЕНЕРНІ СИСТЕМИ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Підвищена вологість у приміщенні призводить до виникнення грибка, плісняви у приміщенні, сприяє поширенню інфекцій та інших хвороботворних організмів, а також створює для людини дискомфортні умови. Потрібно обов'язково контролювати рівень вологи в приміщенні.Важливо знати, що при поставленої проблеми «вологість повітря в квартирі» норма показників оптимального рівня вологості становить 30 - 60%. При цьому номінальний вологості людина відчуває себе добре. Підвищена вологість повітря в приміщенні унеможливлює повний комфорт людини. Тому потрібно стежити за цим кліматичним параметром.
 
Повышенная влажность в помещении приводит к возникновению грибка, плесени в помещении, способствует распространению инфекций и других болезнетворных организмов, а также создает для человека дискомфортные условия.

Зазвичай, осушувати повітря в житлових приміщеннях, як правило, не треба. Надлишкова вологість повітря може бути лише у санвузлі. Але для цього й існують витяжні вентилятори, які призначені для інтенсивного видалення вологи, різні випаровування і неприємні запахи з ванної кімнати.

НЕОБХІДНА ПРОФЕСІЙНА ДОПОМОГА У ПІДБОРІ ОСУШУВАЧА? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ

Як осушити повітря в приміщенні?

Є певні параметри по вологозйомі, тобто для кожного приміщення проводиться розрахунок, скільки вологи потрібно забрати і яка відносна вологість повинна бути в цьому приміщенні. Тому що кондиціонер внутрішнього блоку, приміром, повинен забезпечувати 1 літр забору вологи в годину, а потрібно 3 літри забирати.

Вологість повітря в квартирі не вирішується одним лише кондиціонером. Тому потрібно встановлювати додаткове обладнання у вигляді мобільних осушувачів повітря і стаціонарних. Але, як правило, у квартирі немає такої потреби, так як осушення повітря передбачено для приміщень, де є надмірна вологість (басейни, погріб).
Тому для побутових приміщень цілком вистачає кондиціонера або вентиляційних установок.
Каталог осушувачів

Кондиціонер

Кожен блок кондиціонера в літній час року виконує функцію осушення. Принцип роботи будь-якого кондиціонера однаковий, тому має значення не марка або тип пристрою, а потужність внутрішнього блоку. Чим могутніше потіжніший блок, тим більше вологи він забере.
Процес осушення повітря за допомогою кондиціонера

Для забезпечення нормативних параметрів по вологовмісту (в даному випадку – осушення) використовується звичайний кондиціонер (спліт-система).
Спліт-система складається із зовнішнього блоку кондиціонера (компресорно-конденсаційний блок (ККБ)) і внутрішнього блоку. У зовнішньому блоці знаходиться конденсатор, а у внутрішньому – випаровувач, якщо це процес осушення при охолодженні повітря. За рахунок випаровувача, який розміщується у внутрішньому блоці кондиціонера, здійснюється забір вологи і рециркуляційного повітря. Фреон потрапляє у випаровувач внутрішнього блоку, забирає потенційну енергію повітря, який міститься в приміщенні. Потім він потрапляє в компресор, де стискається і при цьому збільшується його температура. З підвищеною температурою газ потрапляє в конденсатор (зовнішній блок кондиціонера) і віддає свою температуру зовнішньому повітрю і там його тиск падає. Збиває тиск дросель-клапан. Після чого процес повторюється знову і знову.
 
Осушення повітря в приміщенні відбувається тоді, коли кондиціонер працює на холод. Тому що, коли пристрій прибирає повітря із приміщення, воно, при цьому, забирає і тепло, яке охолоджується і тому виникає точка роси. І коли з'являється ця волога, то повітря стає все сухіше і сухіше. Тому осушення повітря за допомогою кондиціонера відбувається тільки в режимі охолодження. А в режимі нагріву осушуватися повітря буде тільки ззовні приміщення.
 
Вентиляция и кондиционирование

Вентиляція

Ефективніший спосіб осушення повітря в житловому приміщенні – це інтенсивна вентиляція, яка здійснюється за допомогою приточно-витяжної установки. Вона, як правило, включає і потужні витяжні вентилятори в санвузлах та ванних кімнатах. Якісна вентиляція забезпечить організований повітрообмін у приміщенні, а в зонах підвищеної вологості (санвузол) або там, де є велика ймовірність виникнення вогкості (гардеробна кімната або підсобне приміщення) усуне всю надлишкову вологу. Оптимальний рівень вологості повітря в квартирі створять спеціальні витяжні вентилятори з датчиком вологості, які фіксують стан, коли рівень вологи перевищує норму. Для квартири або такого житлового приміщення такий варіант позбавлення від надмірної вологості цілком оптимальний.
 
Вентиляция квартиры. Схема устройства приточно-вытяжной установки с рекуператором

Осушувач повітря

Вологість в житловому приміщенні, може бути знищена побутовими осушувачами повітря. Ці пристрої призначені для забору повітря з великою концентрацією вологи, який піддається обробці, а згодом виводиться з приладу свіжим і чистим. Осушувачі можуть монтуватися як на стіну, так і на підлогу. На ринку представлені провідними компаніями-виробниками: Dantherm, Mitsubishi Electric, Cooper&Hunter.
 Але, так як в квартирі найчастіше не виникає таких ситуацій, то доцільніше спочатку передбачити ефективну вентиляцію. Вона буде завчасно боротися з причинами виникнення підвищеної вологості, а також створювати сприятливу атмосферу і комфортні кліматичні умови в будинку.

Відгуки