Опалення, вентиляція і кондиціонування: взаємодія систем у будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Опалення

Опалення – процес нагрівання приміщення та підтримання комфортної температури в ньому.

Системи опалення бувають 2-х типів:

  • Відкриті – це системи опалення, в яких циркуляція теплоносія відбувається за рахунок різниці температур подаючого і зворотного трубопроводу й ухилу його в бік циркуляції. Також у цій системі встановлюють розширювальний бак відкритого типу для компенсації температурних розширень і видалення повітря з системи.
  • У закритих системах встановлюють циркуляційний насос, який приводить у рух теплоносій у системі, тим самим забезпечуючи його циркуляцію. У цій системі розширювальний бак закритого типу і знаходиться під тиском в 1,5-2 ат., чим забезпечує повне видалення повітря з системи. Ця система найчастіше використовується в наш час, отскільки дуже ефективна щодо економії теплоенергії.

Також системи можуть ділитися за способом прокладки трубопроводів на такі, як горизонтальні і вертикальні, які пподіляються на однотрубні і двотрубні системи. Сьогодні ефективнішими є двотрубні системи з горизонтальною розводкою трубопроводів.

Надходження тепла в приміщення відбувається за допомогою обігріваючих приладів, таких як радіатори, конвектори, "тепла підлога", тощо.

Вентиляція

Вентиляція – процес видалення відпрацьованого повітря з приміщення і заміна його на свіже. Інколи свіже повітря підігрівають або охолоджують, зволожують або осушують, іонізують і т. д.

Системи вентиляції бувають:

За способом переміщення повітря:
  • Природні це системи, в яких повітря приводиться в рух природним шляхом, тобто за рахунок різниці температур, тиску та інших природних факторів.
  • Механічна система – це система вентиляції, в якій рух повітря відбувається за рахунок роботи вентилятора, який витягує відпрацьоване або подає свіже повітря в приміщення.
За призначенням:
  • припливні,
  • Витяжні системи – ті, які витягують повітря з приміщення. Бувають як з природним спонуканням, так і з механічним, а в залежності від зони дії можуть бути місцеві, так і загальні.
  • Припливно-витяжні системи вентиляції на базі установки з двома вентиляторами, один з яких витягає відпрацьоване повітря, а другий подає свіже в приміщення. Вентилятори підбираються таким чином, щоб кількість повітря, що видаляється, компенсувалося припливним для підтримки повітряного балансу в приміщенні.
  • загальнообмінні,
  • Місцеві це вентиляційні системи, призначені для видалення відпрацьованого або подачі свіжого повітря в робочу зону. Такою зоною може бути варильна поверхня з витяжною парасолькою, місце робітника в цеху, де необхідно безпосередня подача свіжого повітря на працівника протягом робочого часу.
  • комбіновані.
Кондиціювання повітря – це створення мікроклімату і автоматична підтримка (регулювання) в закритих приміщеннях всіх або окремих параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або ведення технологічного процесу. Кондиціювання повітря здійснюється комплексом технічних засобів, який називається системою кондиціонування повітря (ВКВ).Кондиціонер
До складу ВКВ входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто додання необхідних кондицій (фільтри, теплообмінники, зволожувачі або осушувачіповітря), переміщення (вентилятори) і його розподілу, а також засоби холодо- і теплопостачання, автоматики, дистанційного керування та контролю. У мультизональних системах VRV кожен внутрішній блок має електронний терморегулюючий вентиль, регулюючий обсяг вступника хладогенту із загальної траси залежно від теплового навантаження на цей блок. Завдяки цьому, мультизональна система VRV рівномірніше підтримує задану температуру, без перепадів, властивим звичайним кондиціонерам, регулює температуру повітря шляхом періодичного включення і виключення.

Типи систем кондиціонування

Системи кондиціонування залежно від кількості внутрішніх і зовнішніх блоків бувають такі:

Спліт-система – це найпоширеніша система, в якій до кожного внутрішнього блоку встановлюється зовнішній.

Мульти-спліт система – це найоптимальніша система для приміщень, де встановлено від двох до чотирьох внутрішніх блоків кондиціонера, при цьому зовнішній блок один для всіх, але фреонові магістралі йдуть від кожного внутрішнього до зовнішнього блоку окремо.
Мультизональна система VRV – система, призначена для великої кількості приміщень або будівель, вона ефективна при великих обсягах, але і непогано зарекомендувала себе в Європі як система для приватного житла, котеджів, невеликих будинків житлових комплексів.

Також системи поділяють залежно від внутрішнього блоку на:


На об'єктах з плоским дахом можливо встановити дахові кондиціонери roof-top. Дахові кондиціонери використовуються для повітряного опалення, кондиціонування, а також вентиляції. Roof-tops дуже схожі на центральні кондиціонери, тільки вони встановлюються зовні приміщення на відкритому повітрі. Всі компоненти системи скомпоновані в одному блоці. Немає необхідності прокладати всередині приміщень фреонові магістралі. Слід, однак, розвести мережу повітроводів з приміщень і під'єднати до кондиціонеру.

Наші останні проектиЦентральні кондиціонери призначені для створення повноцінного здорового мікроклімату або забезпечення необхідних умов для технологічних процесів, переважно на великих об'єктах. Це найкомплексніша система, за допомогою якої можливо досягти оптимальних параметрів повітря. Центральний кондиціонер може подавати свіже повітря в приміщення, видаляти використане повітря, охолоджувати й обігрівати приміщення, очищати і зволожувати повітря. Завдяки тому, що центральний кондиціонер складається з секцій, можливо побудова різноманітних конфігурацій системи, виходячи з конкретних умов і вимог.

Система опалення та кондиціонування будинку відповідає за комфортний температурний режим протягом усього року.

Відгуки

Замечательная статья! Все конкретно и понятно! Описано все по делу и, что важно, очень доступно! Спасибо, Альтер Эйр, за отличный материал!

Спасибо большое за информацию. Все лаконично и понятно. Отдельное спасибо за видео материалы, которые у вас всегда можно найти!

Информация верна, но тема статьи не раскрыта вообще. Зачем вводить в заблждение?

Добрый день, Виталий! Спасибо за ваш отзыв. Это ознакомительная статья, более детальные примеры реализации комплекса инженерных систем в доме можно найти в наших разделах «Объекты» и "Типовые решения". Вы там сможете просмотреть видео с установленным оборудованием и чертежи из проектной документации.