Системи створення мікроклімату. Парове зволоження.

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Про принципи і засади зволоження, а також вплив вологості на комфортне й здорове самопочуття людини ми вже писали в наших оглядових статтях:

"Зволожувачі повітря - примха чи необхідність?"

і "Зволожувач повітря. Шкідливо чи корисно для вашого здоров'я?".

Хотілося б звернути увагу на один аспект, що відноситься до систем вентиляції (а точніше до процесів, що відбуваються з припливним повітрям), особливо у зимовий період.

Давайте розглянемо це на прикладі припливно-витяжної вентиляції кімнати, в якій знаходяться дві людини.

Технічний розрахунок прикладу

График влажности воздуха

Приймаємо витрату повітря в обсязі 120 м³/ч.
Параметри зовнішнього повітря в зимовий період беремо з кліматологічних даних:
Тн=-22⁰С (розрахункова температура зовнішнього повітря);
φ=85-90% (відносна вологість припливного повітря);
При цих параметрах визначаємо, що:
dн=0,44 г/кгсв (вологовміст зовнішнього повітря).

                   Таблица к графику

Тепер ми за допомогою припливної установки подаємо повітря в приміщення 120 м³/ч. При цьому ми гріємо зовнішнє повітря до +20ºС. Температура повітря підвищується, але вологовміст залишається таким же – 0,44 г/кгсв. Повітря з температурою 20 ºС могло би містити в своєму обсязі велику масову частку водяної пари (близько 17 г/кгсв), але містить всього 0,44 г/кгсв, відносна вологість в приміщенні падає до 3% ((0,44/17)*100=2,6%).

Ми розглянули приклад примусової подачі повітря в приміщення за допомогою припливної установки. В принципі, при звичайному провітрюванні приміщення відкриванням вікон, відбуваються ті ж самі процеси. Повітря надходить у приміщення за рахунок розрядження, створюваного витяжками в санвузлах, а нагрів відбувається за рахунок системи опалення та змішування з більш теплим повітрям всередині приміщення. Суті це не змінює. 

Чим загрожує брак вологи в приміщенні?

Происходит испарение влаги с поверхности тела человека, поэтому мы чувствуем сухость кожи

Як показує практика, зазвичай у приміщенні взимку відносна вологість тримається в межах 18-22%. У попередньому
прикладі ми показали, що при провітрюванні відносна вологість досягає 3% (в даному прикладі), а потім виростає до 18-22%. Ми бачимо, що повітря намагається «насититися» вологою всіма можливими способами – відбувається випаровування вологи з поверхні тіла людини (тому ми відчуваємо сухість шкіри у дихальних шляхах), від рослин або акваріумів. Без стороннього джерела вологості важко зупинити такі процеси.

Зволоження повітря у великих приміщеннях

Ми вже розглядали як вирішує такі проблеми застосування побутових зволожувачів Boneco. Але ці пристрої актуальні для невеликих об'ємів приміщень. Що ж робити, якщо нам необхідно зволожити повітря в набагато більших обсягах? У великих житлових приміщеннях? Або в офісному приміщенні великого об'єму, де працюють люди і необхідно забезпечити нормальну робочу атмосферу (погодьтеся, ефективно працювати в приміщенні, де нічим дихати або сухе повітря не дуже комфортно).

Ми не дарма згадали на початку статті про примусову припливно-витяжну вентиляцію. Якщо на об'єкті вже виконана система вентиляції, її можна модернізувати, організувавши зволоження припливного повітря за допомогою електродного парового зволожувача. Сам пар готується в спеціальному парогенераторі, а в систему вентиляції він надходить по спеціальній паророзподілювальній трубці. Так, ми можемо примусово забезпечувати насичення повітря водяною парою і за своїм бажанням регулювати й контролювати цей процес. Одним з яскравих представників такого обладнання є парозволожувачі швейцарської компанії Walter Meier.

Модели Condair CP3 mini предназначены для увлажнения помещений небольших объемов (квартиры, небольшие коттеджи, небольшие офисные помещения)

Моделі Condair CP3 mini призначені для зволоження приміщень невеликих обсягів (квартири, невеликі котеджі, невеликі офісні приміщення). Лінійка представлена двома моделями з продуктивністю до 2 кг пари/рік і до 4 кг пари/рік. Якщо ж немає можливості застосувати зволожувач з існуючою системою вентиляції, то пропонуються моделі прямого зволоження. Сам зволожувач монтується в обслуговуваному приміщенні (добре, що розміри і зовнішній вигляд дозволяють це зробити), а пара надходить у приміщення через спеціальну решітку. Єдиною проблемою залишається підвести до парозволожувача водопровідну воду і підключити дренажну систему для періодичного зливу води.

Из достоинств паровых увлажнителей можно выделить такой момент, что не нужна специальная подготовка воды/

Продуктивніші за пару є парозволожувачі Condair CP3, які видають до 90 кг/год пари при моноблочному виконанні і до 180 кг/год пара – при об'єднанні кількох блоків. Такі парозволожувачі можна застосовувати для великих будинків, офісних центрів, виробництва.

Негативним моментом у застосуванні зволожувачів є досить високі енерговитрати. Для прикладу, щоб приготувати 1 кг пари необхідно затратити 750 Вт електроенергії. Якщо застосовувати адіабатичний зволожувач, сумарні витрати енергії не змінюються, так як при адіабатичному зволоженні знижується температура повітря, яку необхідно догрівати.

Такие пароувлажнители можно применять для больших домов, офисных центров, производства.

З переваг промислових зволожувачів можна виділити такий момент: не потрібна спеціальна підготовка води, як, наприклад, для адіабатичних зволожувачів (прямого випаровування). Парові циліндри, забиті накипом, або просто замінюються, або застосовуються циліндри з імпульсним самоочищенням – накип і відкладення збиваються в спеціальний лоток.

Парові зволожувачі від компанії Walter Meier відрізняються ідеальним співвідношенням ціна/якість/надійність і допомагають створювати комфортну і здорову атмосферу.

Висновки

Вологість дуже важливий фактор, який впливає на комфорт у приміщення. При нестачі вологості починається її випаровування зі шкіри людини, з рослин. Це призводить до сухості шкіри й некомфортному диханні таким повітрям.
Для підтримки комфортного рівня вологості використовуються парові зволожувачі.

Звертаючись в компанію Альтер Ейр, Ви отримаєте якісне рішення зволоження та туманоутворення в найкоротші терміни за доступною ціною.

Відгуки