Застосування круглих канальних вентиляторів в побуті

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Поняття "вентилятор" у більшості людей асоціюється з витяжними настінними пристроями невеликої потужності, які застосовуються для видалення повітря з приміщень ванних кімнат і санвузлів. Але середовище застосування вентиляторів набагато ширше.

Більшість вентиляторів, які існують, змонтовані в повітряних каналах і недоступні людському оку. Залежно від форми повітроводів, канальні вентилятори поділяються на три категорії:

  • круглі,
  • квадратні,
  • прямокутні.


Де застосовуються круглі канальні вентилятори?

Вентилятори для круглих каналів застосовуються для забезпечення ефективного переміщення повітря як е приміщеннях побутового призначення, так і у великих комерційних та промислових будівлях.

Конструкція і корпус із спеціальних матеріалів дозволяють вентиляторам переміщати повітря високої температури, працювати у вибухонебезпечному середовищі і транспортувати дрібні предмети по системі повітроводів.

Перевагою канальних вентиляторів є висока продуктивність при низькому рівні шуму. Крім того, вони непомітні людині й не займають місце всередині вентильованого приміщення.

Перед тим як встановлювати канальний вентилятор потрібно враховувати призначення приміщення.

У даному випадку один канальний вентилятор, нехай навіть дуже потужний, недоцільно застосовувати для двох кімнат з різними вимогами по повітрообміну, наприклад, комори і санвузла.

Для санвузла кращим рішенням буде застосування спеціальнихвентиляторів для ванної кімнати та туалету настінного/накладного/вбудованого типу з додатковим функціоналом: для ванної – з датчиком вологості, затримкою включення/вимикання або таймером, а для туалету (якщо це окреме приміщення, а не суміжний санвузол) –  аналогічно з таймером або з затримкою вибігу. Проте, пристрої канального типу відмінно підійдуть для громадських туалетів, де потрібно здійснювати постійну витяжку повітря.

А ось в коморі, де для провітрювання потрібна зовсім невелика витрата повітря, навіть найекономічніший канальний вентилятор встановлювати немає сенсу. Вигідніше і доцільніше змонтувати настінний витяжний вентилятор осьового або відцентрового типу з таймером або функцією інтервального включення і виключення. Тільки у випадку, якщо з комори немає виходу в вентиляційну шахту, то можна розглядати використання канального пристрою.

Тому один канальний вентилятор не можна застосовувати для здійснення повітрообміну у двох різних за призначенням приміщеннях. Це буде не тільки неефективно й неправильно, але і може допускати перетікання неприємних запахів, наприклад, із санвузла в комору, де зберігаються продукти.

Набірна система вентиляції може включати канальний вентилятор, але цей варіант менш вигідний з точки зору експлуатаційних витрат.

Для вентиляції підвальних приміщень можна використовувати канальні вентилятори, але потрібно правильно розраховувати необхідну витрату повітря, оскільки в таких приміщеннях зазвичай буває сиро. Для ефективної роботи вентилятори канального типу повинні комплектуватися датчиком вологості, таймером.

При застосуванні канального вентилятора для вентиляції маленьких домашніх басейнів потрібно враховувати кілька важливих аспектів. Головне правило вентиляції приміщення з басейном – подавати таку ж кількість повітря, яка видаляється. Саме для витяжки повітря канальні вентилятори, звичайно, можна використовувати. Що стосується подачі чистого повітря за допомогою канальної системи вентиляції, то варто враховувати, що температура повітря в басейному приміщенні повинна досягати 31°С, тому потрібно встановлювати дуже великі електроТЕНи. Канальна система вентиляції для басейнів зараз вже практично не використовується, її замінила більш ефективна і економічніша припливно-витяжна система з рекуперацією тепла.

Види канальних вентиляторів для круглих повітроводів

До побутовим канальних вентиляторів в першу чергу висуваються високі вимоги щодо безшумної роботи і достатньої продуктивності. Класичний приклад - вентиляційні пристрої Soler&Palau TD і Soler&Palau TD Silent, які виготовлені з якісного пластика і містять у собі шумоізоляційний матеріал для зменшення шумових характеристик і придушення вібрації.

Для вентиляції офісів та інших комерційних будівель важлива висока продуктивність і довговічність роботи, а шумовим характеристикам приділяється менше уваги. Корпус таких агрегатів в основному виготовлений з листової сталі. Найпопулярнішы представники  Systemair K.

Вентиляція промислових будівель повинна забезпечити повітрообмін великих приміщень, тому вибираючи круглий канальний вентилятор промислового призначення, насамперед, зважайте на його продуктивність.

Не зайвими будуть і додаткові функції: наприклад, вибухозахищені вентилятори можуть працювати у небезпечному середовищі і переміщати повітря високої температури, вентилятори з ЄС-двигуном споживають менше енергії і служать довше.

Висновок:

У висновку зазначимо, що використання канального вентилятора – найефективне рішення повітрообміну будь-якого приміщення. Ці агрегати непомітні для людського погляду, не псують внутрішній інтер'єр будівлі і не займають місця у приміщенні. Тоді ж, монтаж канальних вентиляторів - справа досить непроста, вона вимагає багато часу і майстерності.

Монтаж канальных вентиляторов достаточно сложный, поетому его лучше доверить специалистам компании Альтер Эйр

Встановлення канальних вентиляторів краще проводити ще на стадії будівництва або ремонту будинку, а проектувати вентиляційну систему необхідно ще раніше.

Для того щоб не турбуватися з приводу правильності та ефективності використання вентиляторів у будинку, потрібно довірити проектування системи вентиляції професіоналам. Звернувшись в салон кліматичної техніки Альтер Ейр, ви можете не тільки купити канальні вентилятори в Києві, але і замовити проектування систем вентиляції та кондиціонування.

Відгуки

Ребята, спасибо, что выкладываете подобные материалы. Очень помогает при выборе оборудования! Можно прочитать и уже приблизительно понимать, что тебе нужно!

Как раз подбираю себе вентилятор канального типа. Ваша статья как раз пришлась в помощь. Отличный материал, спасибо!