Припливна вентиляція офісів і клапани припливної вентиляції

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Важливою умовою високої продуктивності праці є комфортні умови роботи. Одна з таких умов – наявність свіжого повітря, тобто вентиляція.

Найпростіша система вентиляції – відкрита кватирка або вікно, така система підходить для будинку, але ніяк не для офісу.

Офіс має такі особливості: наявність великої кількості людей, постійна наявність людей у приміщенні, необхідність дотримання допустимих рівнів шуму.

Навіщо необхідно проектувати систему вентиляції приміщення?

Зіштовхуючись з необхідністю організації системи вентиляції в тому чи іншому приміщенні, спочатку виникає питання: з чого потрібно почати?
Багато хто вважає, що найголовніше – це вибір обладнання, яке буде встановлено. Безсумнівно, від якості кліматичної техніки, яка буде надалі обслуговувати приміщення, залежить левова частина комфорту. Якщо придбати дешеве або неперевірене обладнання, то, швидше за все, воно принесе лише додаткові клопоти: буде неефективно працювати, не буде справлятися з обсягами приміщення, принесе дискомфорт своєю гучною роботою, а також суттєві фінансові витрати на експлуатацію. Однак і дорожче обладнання може не вирішити основні завдання, якщо його неправильно підібрати.
Для того, щоб уникнути помилок, які можуть призвести до матеріальних втрат, слід починати реалізацію вентиляційної системи з грамотного інженерного проекту. Що це означає? Проект системи вентиляції – це технічна документація, яка містить детальне креслення майбутньої вентиляційної системи з місцями розміщення обладнання та техніко-економічним обґрунтуванням її вибору. Іншими словами він не тільки показує, як буде змонтовано обладнання, але і пояснить, чому обрана саме ця вентустановка або вентилятор.
Займатися цим питанням мають фахівці з технічною освітою, оскільки навіть найменша неточність в розрахунках може коштувати вам значну суму коштів, а також може призвести до необхідності переробляти вже змонтовану систему вентиляції.

Як організувати саму найпростішу систему вентиляції?

Для постійної і достатньої вентиляції необхідна система примусової вентиляції. Найпростішою і найдешевшою при монтажі є наступна схема вентиляції – припливна вентиляція, яка подає свіже повітря в кабінети і витяжні вентилятори або просто вентканали в підсобних приміщеннях

Повітря надходить у кабінети і, вийшовши через двері та пройшовши коридори, видаляється з підсобних приміщень. Виходячи з такої схеми необхідно, щоб двері в кабінетах та підсобних приміщеннях не були герметичними (перетічні ґратки у дверях, безпорожна система дверей).

Припливні клапани

Іноді, якщо немає можливості, фінансової чи будь якої іншої, організувати примусову систему вентиляції, можна використовувати – припливні клапани. Такі клапани найпростішим, природним способом, забезпечують постійний приплив повітря у приміщення.

Приточный клапан с рекуператором

Найчастіше їх монтують за батареями, конвекторами, щоб забезпечити підігрів припливного повітря. Деякі виробники випускають припливні клапани з фільтром, іноді можна самому змайструвати фільтруючий елемент, це забезпечить постійну фільтрацію припливного повітря.

Припливне клапан Systemair

Фахівці компанії Альтер Ейр рекомендують використовувати припливний клапан Systemair VTK 100. Він додатково обладнаний механічним термостатом, що дозволяє автоматично регулювати приплив повітря, в залежності від його температури. Припливні клапани Systemair відрізняються гарною якістю і довговічністю, а також не вимагають особливого сервісного обслуговування. 

Припливний клапан Maico

Також компанія Альтер Ейр звертає вашу увагу на припливні клапани німецького бренду Maico ALD.

Приточные клапаны немецкого бренда Maico серии ALD

За допомогою цих пристроїв можна організувати ефективну подачу свіжого повітря у приміщення. Попередньо повітря обробляється і трохи підігрівається (особливо це стосується зимового періоду), щоб не було різких перепадів температур кімнатного повітря і того, що подається. Також припливні клапани Maico мають захист від потрапляння в приміщення комах і великих частинок пилу з вулиці, отже в кімнату буде надходити чисте і безпечне для здоров'я повітря без шкідливих домішок і неприємних запахів.

Припливні установки та їх використання

Одним з найефективніших способів вентилювання приміщення є використання так званих припливних установок. Дані агрегати призначені для того, щоб насичувати приміщення чистим повітрям для максимального комфорту відвідувачів. При цьому дані пристрої не просто подають повітря з вулиці, вони попередньо його обробляють на декількох рівнях, роблячи тим самим його знезараженим від мікробів і вірусів, які можуть негативно позначитися на стані людини.

Приточные установки Salda серии VEKA INT EKOПрипливні установки можуть бути моноблочними або набірними

Моноблочна припливна установка є пристроєм, який не вимагає додаткових пристосувань для роботи, а може бути відразу змонтовано і введено в експлуатацію. На відміну від моноблочних, набірні установки – це сукупність послідовно з'єднаних між собою елементів, що утворюють єдину систему вентиляції. Сюди можуть входити як вентиляційні установки, так і додаткові пристрої – повітронагрівачі, фільтри, шумоглушники та інше. По функціоналу ці два типи є рівносильними, відмінність полягає у способі монтажу.

Серед брендів припливних установок, рекомендованих компанією Альтер Ейр, можна виділити кілька основних: Salda, Systemair, Lessar.

Припливні установки Salda

Припливні установки Salda серій OTA і VEKA – це високотехнологічні пристрої, за допомогою яких забезпечується подача чистого повітря в приміщення побутового і промислового призначення. Особливістю даних вентустановок є міцний корпус з оцинкованої сталі, яка не піддається корозії і механічним пошкодженнням. Також корпус таких установок покритий щільним шаром мінеральної вати, яка виконує шумоізолюючу функцію. Інтенсивність роботи установки залежить від швидкості обертання вбудованого в неї вентилятора, яку можна регулювати на власний розсуд шляхом зміни напруги.

Компактная приточная установка Systemair TLPПрипливні установки Systemair

Установки припливного типу шведського бренду Systemair мають вищу вартість, ніж припливні установки Salda, але і набір можливостей цього обладнання також ширший. Серія TLP характеризується високою продуктивністю і часто застосовується для систем вентиляції побутових і комерційних будівель.

Припливні установки Lessar

Припливні установки Lessar – це відмінна якість для максимального комфорту і свіжого повітря за доступною ціною. Надійність в поєднанні з низьким споживанням енергоресурсів дозволяє використовувати такі припливні установки цілодобово і не хвилюватися про витрати на їх експлуатацію. Купуючи таке обладнання для приміщення, ви забезпечуєте постійний приплив чистого безпечного повітря при мінімальних витратах.

Вентиляційні установки можуть монтуватися в просторі підвісної стелі або в спеціальному приміщенні. Взимку припливне повітря нагрівається за допомогою електричного або водяного калорифера.

Переваги і недоліки припливних установок

Переваги

Переваги вентиляції офісних приміщень за допомогою припливної установки з витяжкою через підсобні приміщення:

  • невеликі капітальні витрати;

  • мінімально можлива кількість повітроводів;

  • відносна простота та дешевизна монтажу;

  • можливість використання в якості теплоносія як електроенергії, так і гарячої води;

  • можливість монтажу в підвісній стелі.

Недоліки

  • високе енергоспоживання, низька енергоефективність;

  • необхідність у використанні безпорожної системи дверей або переточних решіток.

Підсумки

Припливна вентиляція є необхідною складовою будь-якого приміщення для того, щоб ви завжди дихали свіжим і чистим повітрям, обов'язково потрібно забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення. Застояне повітря в приміщенні погано впливає на людське здоров'я.

Якщо ж немає можливості придбати вентиляційні агрегати (вентиляційні установки, звичайні вентилятори), можна звернути увагу на припливні клапани, вони забезпечать мінімально необхідною кількістю повітря при не високій вартості.

Щоб отримати консультацію фахівця і замовити проектування системи вентиляції за доступною ціною, звертайтеся до інженерів компанії Альтер Ейр. Ми підберемо вентиляційне обладнання, яке буде працювати максимально ефективно і повністю задовольнить ваші потреби в комфорті.

Відгуки

Очень заинтересовала статья. Особенно про информацию о приточных клапанах - хорошая альтернатива, еще и довольно бюджетная.

Благодаря статье мы и остановились на выборе приточного клапана, так как ремонт был уже готов, а вентиляцию не продумали. Очень удобная штука. Не шумит и его даже не заметно. Спасибо автору.