Робота кондиціонера взимку, коли морозно

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Здається природним, що слово "кондиціонер" у нас перш за все асоціюється з охолодженням повітря в літню спеку, що створює оманливе враження про те, що в холодну пору року таке устаткування буде простоювати. Часто це так і є, на ринку як і раніше зустрічаються моделі "заточені" виключно для роботи на охолодження, з жорсткими лімітами по температурі навколишнього середовища. Але ці моделі швидше виняток, адже на сьогодні велика частина виробників випускає універсальні спліт-системи здатні працювати на холод і тепло залежно від пори року.

Найчастіше у спеціалізованих кондиціонерів середнього і нижнього цінового сегменту мінімально допустима температура в холодний період до -5 градусів. Робота при нижчих температурах можлива, але істотно підвищує ризик швидкої поломки зовнішнього блоку спліт-системи, до того ж така робота не буде вигідна з економічної точки зору. То чи можна вмикати кондиціонер при мінусовій температурі?   

Як працює кондиціонер на обігрів в зимовий період?

Хочеться відразу чітко позначити, що, включаючи кондиціонер для нагріву повітря в будинку в зимовий перід, не слід забувати, що конкретна модель спліт-системи розрахована на свій діапазон робочих температур за вікном. Дізнатися його краще відразу при покупці у фахівця або прочитати інструкцію, додану до обладнання.

Чому це відбувається? Річ тому, що чим нижче буде падати температура, тим нижче буде ККД кондиціонера. Ваш кондиціонер на обігрів взимку буде споживати все більшу потужність при зниженні виробленого тепла, конкретні параметри індивідуальні для кожного кондиціонера, уточняйте COP вашої моделі у фахівця.

У цій статті ми наводимо вам графік, для того що б ви змогли оцінити візуально залежність між споживаною потужністю і продуктивністю для середньостатистичного кондиціонера, виражену через коефіцієнт корекції. Як бачите використовувати кондиціонер при -10 градусах за вікном вже просто не раціонально.

Зависимость между потребленной мощностью и производительностью

Не дивно що сьогодні багато компаній пропонують вирішити цю проблему встановленням якогось "зимового комплекту", кажучи в рекламі про те, що ви зможете використовувати вашу спліт-систему навіть при -30 градусах за Цельсієм. Природно, що наївно вірити в цю рекламу не варто, хоча частка правди в ній все ж є.

Як включити кондиціонер на «обігрів»?

Спочатку переконайтеся, що опалення кондиціонером можливе, тобто він повинен підтримувати функцію "тепло" або "обігрів". Далі дізнайтеся при якій мінусовій температурі зовнішнього повітря можна включати кондиціонер на обігрів взимку. Таку інформацію можна дізнаватися в консультанта відразу під час покупки або вже вдома уважно ознайомившись з інструкцією по експлуатації пристрою.

Якщо щось не зрозуміло або ви в чомусь не впевнені, то зверніться в компанію, яка встановлювала кондиціонер. Співробітники нашої проектно-монтажної організації Альтер Ейр правильно встановлять ваше обладнання і доступно пояснять правила його експлуатації, в тому числі і взимку.

Звичайні кондиціонери можуть працювати на обігрів при температурі зовнішнього повітря до -7°С, а ось Mitsubishi Electric Zubadan – до -20 ° С. Системи кондиціонування з зимовими комплектами для великих серверних центрів можуть працювати при температурі до -30°С.

Вмикається кондиціонер на режим "обігріву" за допомогою пульта дистанційного керування, який йде в комплекті з кожним пристроєм. Послідовність дій така:

  • натискаєте копку "MODE" (можливо кілька разів), поки на дисплеї пульта з'явиться значок "сонце" або напис "HEAT" (на пультах може бути відсутня клавіша "MODE", але будуть відразу кнопки зі значками, в тому числі і "сонця", яке вам якраз потрібно вибрати);
  • через 3-5 хвилин можете відчути потік теплого повітря, його температуру можете відрегулювати пультом (кнопки "+" і "–") в залежності від ваших потреб і вологості повітря в будинку.

Що являють собою низькотемпературні зимові комплекти на кондиціонери?

Спершу розберемося, які ж завдання в реальності вони вирішують. Отже, це:

  • Підігрів компресора для теплого старту, адже при мінусових температурах масло може загуснути і запуск обладнання буде неможливим;
  • Підігрів дренажної системи, її обмерзання під час роботи може призвести до закупорювання каналу;
  • Уповільнення швидкості обертання вентилятора зовнішнього блоку, запобігає обмерзанню теплообмінника під час старту.

З цього випливає, що низькотемпературні комплекти можуть забезпечити справну роботу при мінусових температурах, поліпшивши якість роботи спліт-системи в умовах роботи, для яких вона спочатку не призначалася. Про роботу в сильні морози мови, все ж, бути не може, оскільки такий процес може вивести з ладу дороге устаткування.

Незважаючи на те, що ряд виробників (Lessar зокрема) навіть самі випускають зимові комплекти, існують й інші варіанти вирішення проблеми. Так компанія, яка є одним з лідерів у галузі виробництва кліматичної техніки,Mitsubishi Electric, випускає спеціалізоване обладнання, яке відразу ж розраховане для роботи при екстремально низьких температурах. Так, серія зовнішніх блоків Power Inverter здатна працювати на нагрів при зовнішній температурі до -20 градусів, а серія кондиціонерів з тепловими насосами ZUBADAN може працювати на нагрів навіть при -25 градусів за Цельсієм.

Серия кондиционеров с тепловыми насосами ZUBADAN может работать на нагрев даже при -25 градусах по Цельсию
Інша японська компанія Daikin, яка так само є фактичним творцем сучасної галузі кліматичного обладнання, пішла іншим шляхом - підняттям стандартів продуктивності всього модельного ряду. Основна маса їхніх сучасних кондиціонерів здатна працювати на нагрів при –15 градусах, а серія спліт-систем з інверторним управлінням RZQG (індекс зовнішнього блоку) працює на нагрів до -20 градусів за Цельсієм.

Якщо у вас вже є звичайний кондиціонер, який повністю влаштовує своєю роботою, то можливо розумніше взимку буде використання теплових насосів. Наша компанія вже не перший рік займається проектуванням подібних систем з обладнанням від Viessmann, вони відрізняються високою продуктивністю й економною витратою енергоносіїв.

Чи може кондиціонер працювати на охолодження взимку?

Ще спецефичнішим завданням може здатися використання кондиціонера взимку для охолодження приміщення, зрозуміло це не потрібно для побутового застосування. Навіщо ж тоді їх так використовувати? Для охолодження обладнання в дата-центрах, де тепло виділяється серверним обладнанням (а це можуть бути ряди досить щільно розташованих стійок з серверними юнітами). Сумарно виділена теплова потужність не може бути відведена вентиляцією, оскільки з надходженням холодного повітря ми можемо отримати високий рівень вологи і небезпеку утворення конденсату на дорогому обладнанні. Значить, потрібні кондиціонери, для невеликого дата-центру, бюджет якого обмежений і не дозволяє використовувати складнішу кліматику.

Хтось не шукає компромісних варіантів і, вирішуючи заощадити, ставить звичайні, дешеві побутові кондиціонери, але в кінцевому результаті це веде до виходу їх з ладу в невідповідніший момент (термін їх життя в умовах такої жорсткої експлуатації не перевищує двох сезонів). Підсумокскупий платить двічіперший раз за покупку нового обладнання, другий - за простої в роботі.

Інженери Альтер Ейр рекомендують використовувати, як мінімум, спліт-системи напівпромислової серії, призначені для роботи на охолодження при низьких температурах або ж зі встановленим «зимовим комплектом». Більше того, необхідне "гаряче резервування", тобтоу приміщеннях потрібно встановлювати 2 кондиціонера, з'єднаних системою автоматики, у разі виходу з ладу одного другий включиться в роботу без участі людини. Ця схема дозволяє мати 100%-вий резерв потужності. Крім того, в період пікових навантажень можуть працювати обидва кондиціонера, а для меншого зношування обладнання автоматика може чергувати роботу кондиціонерів за розкладом.

Робота кондиціонера в взимку. Підсумки

Резюмуючи написане необхідно сказати про те, що використовувати кондиціонери для обігрів або охолодження в зимовий період можливо, але тільки за умови правильного підбору моделі та додаткового обладнання для неї. Для аналогічного промислового застосування знадобиться розробка проекту та автоматизація. Якщо ви не збираєтеся використовувати кондиціонер при зовнішніх температурах нижче -5 градусів, то можете встановлювати звичайні спліт-системи «тепло-холод». У будь-якому випадку, якщо у вас виникли питання по цій проблемі, то краще звернутися до інженерів в Альтер Ейр, вони підійдуть до вашої ситуації індивідуально і врахують всі нюанси.

Відгуки

Есть вопрос, теряется ли КПД полупром-го кондиционера, а точнее канального типа, если он работает на охлаждение в зимний период, точнее поясню, в помещении стоит два канальника, в летний период они работают по очередно или иногда вместе и этого хватает, а вот в зимний период они работают вместе постоянно!!! Практически не работают в одиночку, помогите с этим вопросом, почему так!? Или с кондерами что-то не то или это нормально? С кондерами вроде всё впорядке, охлаждают оба нормально..может ли мороз так влиять на работу наружного блока? Или что-то ещё есть чего нужно учитывать, количество оборудование не изменилось! Заранее благодарен

Здравствуйте, Дмитрий. В первую очередь нужно понимать какое оборудование у вас установлено (производитель / модель). Так как вы написали со странички про зимние комплекты, то я так понимаю, они у вас на кондиционерах установлены. Теперь констатирую факт - с установленным зимним комплектом производительность в холодный период года системы кондиционирования не падает, а зачастую даже выше номинальной. Возможно что то не так с самим зимним комплектом - но это сильно на работу влиять не должно. У дайкина есть модели канальников, которые работают без ЗК на охлаждение до -10 С. Второе предположение - как давно вы делали сервисное обслуживание и в каком состоянии фильтра внутренних блоков?

нужен кондиционер работающий на охлаждение зимой, 160м3

Здравствуйте, Денис. Оставьте свой контактный номер либо свяжитесь с нами по номеру (044) 223-7-223 и наши специалисты помогут подобрать вам оптимальный вариант. Можете также оставить заявку у нас на сайте и мы обязательно вам перезвоним.

Спасибо за материал. Ранее думала, что кондиционеры зимой категорически запрещено включать, а теперь оказывается все реально. тем более что иногда отопления не хватает, для того, чтоб поддерживать комфортную температуру. Спасибо за интересные факты!