Сонячний колектор для опалення будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Сонячний колектор – пристрій, призначений для перетворення потужності сонячного випромінювання в теплову потужність. Використання альтернативної енергії, виробленої на базі сонячних колекторів, зробить ваш будинок незалежним від центральної системи опалення, гарячого водопостачання і газифікації.

Існує два основних типи цього обладнання:

  • плоскі колектори;
  • вакуумні колектори.
Ці два типи обладнання принципово відрізняються типом утеплювача, застосовуваним у кожному з них. У першому – це традиційний утеплювач (мінеральна вата або будь-який твердий високотемпературний утеплювач), а в другому – вакуум.
Енергію, яка виробляється цим пристроєм, можна використовувати для живлення будь-яких теплових навантажень. У побуті це зазвичай система гарячого водопостачання (ГВП), опалення, підігрів води для басейну. У цій статті піде мова саме про застосування геліоколектора з метою опалення приміщень і про ефективність такого способу.
Застосування плоских колекторів менш ефективно з метою підтримки опалення, ніж вакуумних сонячних колекторів, тому що в них великі тепловтрати. Тому подальший розрахунок будемо вести тільки для вакуумних колекторів.
 
 
В першу чергу розглянемо графік інтенсивності сонячного випромінювання в залежності від пори року. На графіку зображена інтенсивність на площині, розташованій під кутом 45° до вертикалі, зорієнтованої строго на південь, вона знаходиться в межах міста Києва (з метра квадратного за місяць).

Графік №1

График №1 Исходя из этого, можно высчитать мощность, производимую одним солнечным коллектором (состоящим из 30-ти вакуумных труб) за месяц.
 
Виходячи з цього, можна вирахувати потужність, що виробляється одним сонячним колектором (що складається з 30-ти вакуумних труб) за місяць.

Графік №2

График №2 Исходя из полученных данных, видим, что максимальную генерацию коллектор может осуществить в летние месяцы, когда работа системы отопления исключается.
 
Виходячи з отриманих даних, бачимо, що максимальну генерацію колектор може здійснити в літні місяці, коли робота системи опалення припиняється.
 
Не варто забувати, що геліоколектор – це дуже погодозалежний пристрій і його не варто розглядати як основне джерело енергії. Він може виступати як підтримуючий пристрій до головної опалювальної системи.
 
І тут ми підійшли до основної проблеми розрахунку систем на базі сонячних колекторів для підтримки опалення: куди давати надлишкову теплову енергію в літній період часу? Ідеальним шляхом вирішення цієї проблеми є скидання зайвої енергії в джерело навантаження, яке влітку потребує нагрівання, наприклад, басейн.
Дивлячись на графік №2 можна зробити висновок, що ефективна компенсація тепловтрат будинку за допомогою енергії, яку генерують геліоколектори, можлива тільки в період міжсезоння. Взимку сонячний день короткий, а сонячна активність – низька, тому мова про економію може йти тільки в опалювальний сезон.

Для застосування сонячних колекторів з метою підтримки опалення необхідно мати низькопотенційну систему опалення, теплі підлоги, утеплені стіни, радіатори, розраховані на температурний режим 30-50°С.

Графік №3

На графіку №3 показано компенсацію різною кількістю колекторів енергоспоживання будинку площею 200 м2 в межах Київської області.
 
На графике №3 показано компенсацию разным количеством коллекторов энергопотребления дома площадью 200 м2 в черте Киевской области.

Графік №4

Проаналізувавши останній графік № 4 потрібно сказати, що використання геліосистем в Україні для підтримки опалення актуально і ефективно. Таке допоміжне обладнання цілком здатне розвантажити традиційне джерело теплоти. Дане твердження видно на наведеному графіку.
 
Проанализировав последний график № 4 нужно сказать, что использование гелиосистем для поддержки отопления актуально и эффективно
 
Щоб здійснити грамотний підбір і правильний монтаж геліосистеми звертайтеся до фахівців компанії Альтер Ейр.
 Таким чином, сонячний колектор опалення взимку забезпечують тільки в якості додаткового джерела. Його раціонально використовувати і він буде сприяти економії енергії або палива при автономному обігріві, а також зможе забезпечити в приміщенні більш комфортну температуру.

Відгуки