Системи туманоутворення в будинку і на його території

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Туманоутворення – штучний процес зволоження або охолодження повітря за допомогою системи розпилення води. Цей технічний спосіб контролювати зміни клімату здійснюється за допомогою установок, які широко застосовуються в побутовій сфері: будинку, тераси, веранди, альтанки, сади.

Процес туманоутворення

Продемонструємо процес туманоутворення на прикладі приватного будинку з дерева. Для того, щоб зволожити повітря, знизити його температуру і усунути пил усередині будинку (4 кімнати), на терасі й альтанці потрібно встановити систему туманоутворення.

Процес туманоутворення включає 3 етапи:

 1. З міського водопроводу або свердловини вода транспортується в систему водопостачання і потрапляє в будинок. Звичайна вода з крану очищається за допомогою фільтра.
 2. Насос – серце системи – створює високий тиск (100 Бар) і стиснута рідина по трубках транспортується до форсунки.
 3. Форсунки розпилюють воду до дрібнодисперсного рівня: всередині приміщень, це, як правило, 15 мікрон, а на вулиці – 30 мікрон.
схема процесса туманообразования

З чого складається система туманоутворення?

Насос

Насос – головне пристрій в системі туманоутворення. Щоб забезпечити розпилення води в 4-рьох кімнатах будинку, терасі й альтанці доцільно використовувати насос високого тиску італійської компанії MGF. Серія пристроїв Аtom – оптимальний варіант для ефективного розпилювання води в будь-яких умовах. Агрегат такого типу здатний забезпечувати безперервну роботу.
Підтримка функції контролю і регулювання тиску забезпечує безпеку використання та можливість адаптувати роботу пристрою під призначення приміщення. Відмінною рисою насоса є його здатність працювати в особливо важких і несприятливих умовах, де інтенсивне розпорошення досягається завдяки передачі на 4 підшипниках. Запорука довгострокового використання пристрою – міцна збірка конструкції, де голівка виготовлена з латуні, а поршні керамічні. Тиху роботу агрегату забезпечують ніжки з гуми, яка попереджає виникнення вібрацій. Діапазон робочих температур широкий – від 0 до 50°С, кількість розпилення води – 2 л/хв.
 насос высокого давления итальянской компании MGF. Серия устройств Аtom

мультизонный контроллер DigimistCustomКонтролер мультизонний

Оскільки туманоутворення буде здійснюватися в різних приміщеннях і на вулиці, то система розпилення повинна включати мультизонний контролер, наприклад Digimist Custom. Він допоможе користувачеві керувати кількома зонами одночасно і контролювати швидкість обертання мотора. Так, пристрій захищає насос і зводить шумові характеристики до мінімуму.

Колектор на 3 зони

Так як, в даному випадку туманоутворення повинно відбуватися в кількох місцях (будинок, альтанка і тераса), то в парі з контролером повинен бути і колектор на 3 зони, наприклад, Manifold Custom.

Електронний датчик

Якщо мова йде про розпилення води всередині будинку, то для контролю мікроклімату в житлових приміщеннях встановлюють електронний сенсор, який стежить за рівнем вологості і температури в приміщенні. Це потрібно для того, щоб вологість в кімнатах не перевищувала норму і, відповідно, не створювала дискомфорт мешканцям будинку.

Витратні матеріали включають:

 • форсунки, які складаються з протикраплевих розбірних (15 мкм), поліетиленового фільтра (5-20 мкм) і тримача фільтра форсунки;
 • трубки з пластику (поліамід)
 • форсункотримачі, коліна, закінчення для лінії форсунок і швидкороз'ємні стартові з'єднання.
форсункодержатели, колена, окончания для линии форсунок и быстроразъемные стартовые соединенияфорсункодержатели, колена, окончания для линии форсунок и быстроразъемные стартовые соединенияТрубки из пластика для монтажа систем туманообразования

Експлуатація

Сфера застосування систем туманоутворення досить широка, адже можливість створення конфігурацій обладнання самої різної продуктивності дозволяє використовувати їх як всередині будинку, так і зовні. У зимовий час, коли система опалення та вентиляції може пересушувати повітря тумаогенератори забезпечують комфортну відносну вологість повітря. У літню пору системи туманоутворення можуть використовуватися для охолодження повітря, відлякування дрібних комах і пилоподавлення на терасі. Якщо у вас є оранжерея, то без подібного обладнання не можна обійтися тим більше - контроль за вологістю повітря для багатьох не типових для наших широкий рослин просто життєво необхідний.
 
туманообразование на террасе

Так система туманоутворення в побутових умовах:

 • забезпечує комфортний мікроклімат на вулиці або в приміщенні: освіжає, зволожує і охолоджує повітря, коли на вулиці спекотно;
 • розпорошує воду, відлякуючи літаючих комах від альтанок або терас, де відпочивають люди;
 • виконує функції дезодорації, усуваючи неприємні і шкідливі запахи та пил, так як мікророзпилена вода як фільтруючий бар'єр;
 • може розпорошувати як просту воду, так і з ароматизаторами, щоб створювати ще приємнішу атмосферу завдяки різних запахів;
 • розпорошує воду зі змінною температурою;
 • забезпечує крапельне зрошення саду (микроірригацію);
 • систему можна встановити так, щоб створювати неповторні водні ефекти, так вона буде не тільки виконувати свої прямі функції зволоження повітря, але і радувати око вам і вашим гостям.

Підводячи підсумки варто зазначити що не дивлячись на складність дані системи досить легко керуються. Керування системою здійснюється за допомогою пульта, котрий дозволить виставити інтервал розпилення, наприклад, раз в 20 секунд або 2 рази в хвилину і т.д. Масштаби системи при цьому можуть варіюватися в залежності від вимог замовника - набірна система може бути підібрана для приміщень і площ будь-якої конфігурації. Природно що монтаж та проектування системи туманоутворення потрібно довірити фахівцям, щоб налагодити правильну роботу пристроїв, а також з метою уникнення можливих поломок в майбутньому.

Відгуки