Повітряні фільтри для систем вентиляції та кондиціонування: що потрібно знати і де виготовити на замовлення?

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиЗміст:

 1. Що таке фільтр і які його функції?
 2. Види і класифікація фільтрів
 3. Матеріали для виготовлення фільтрів.
 4. Як замінити повітряний фільтр?
 5. Фільтр на замовлення – в чому переваги?
 6. Що буде, якщо не встановлювати фільтр?
 7. Скільки коштує і де купити якісний повітряний фільтр?
Існує стереотип, що поставивши вікна на провітрювання, ви отримаєте свіже і очищене повітря, але насправді це не зовсім так. У будинок надійде забруднене прохолодне повітря з комахами, вологою, частинками пилу і багатьма іншими домішками. Звучить не дуже, а дихати цим ще важче.

Все більше людей, особливо у великих містах, прагнуть зробити свій будинок максимально здоровим. Що це означає? Все просто! Забезпечити житло кліматичними системами: вентиляції, кондиціонування та опалення. Системи вентиляції і кондиціонування працюючи без фільтра не можуть забезпечити у будинку максимально правильне очищення повітря. Всі зовнішні подразники замість того щоб затримуватися на фільтрі просто потрапляють у приміщення.

Що таке фільтр і які його функції?

Фільтр – це захисний елемент інженерних систем, який призначений для затримки забруднень різного типу. У будь-якому пристрої, починаючи від канального кондиціонера і закінчуючи вент. установками, передбачений фільтр. Купуючи техніку, фільтр найчастіше йде у стандартній комплектації, але варто пам'ятати, що він не може прослужити вам все життя. І тут виникає питання, як правильно вибрати фільтр?

Види і класифікація фільтрів

Почнемо з простого. Які види повітряних фільтрів існують?

 • Панельні.
 • Кишенькові.
 • Жировловлюючі.
 • HEPA.


Панельні фільтри
– використовуються для систем кондиціонування та вентиляції, щоб затримувати різного роду забруднення повітря: пил, смог, комах, алергени, бактерії, пилок тощо. Ступінь очищення залежить від класу фільтрації: G, M, F.

Найчастіше для виготовлення панельних фільтрів використовують скловолокно, поліестер, гравіровану тканину, та рамки з оцинкованої сталі. Також передбачена сітка з боку проникнення повітря, матеріал – вогнестійкий. Якщо фільтр став дуже брудним, його можна легко витягти з рами і замінити новим. Зовні фільтр виглядає як прямокутник у металевій рамі.

Кишенькові фільтри – вдало підходять для очищення припливного та витяжного повітря. Можуть використовуватися як у системі вентиляції, так і кондиціонуванні. Застосування кишенькових фільтрів підходить для побутових та комерційних приміщень: будинки, офіси, квартири, лабораторії тощо.

Кишенькові фільтри призначені для захисту внутрішнього наповнення кліматичного обладнання, щоб зберегти максимально тривалий термін роботи.

Кишенькові фільтри можуть застосовуватися як для грубого, так і тонкого очищення повітря, все залежить від того, який матеріал використовувався при створенні фільтрів. Щоб дізнатися до якого класу очищення відноситься фільтр, потрібно або проконсультуватися з фахівцями, або орієнтуватися на маркування. Якщо вказані очищення від G1 до G4, то воно грубе, а якщо від F5 до F9 – тонке. Зовнішній вигляд фільтра нагадує квадрат зі спеціальними роздільними кишенями в яких затримується сміття.

Жировловлюючий фільтр – призначений для грубого очищення повітря. Найчастіше встановлюється в кухонних зонах побутового та комерційного призначення. Робота даного фільтра полягає у наступному: коли повітря рухається через фільтр, все забруднення затримуються на ньому, не потрапляючи до приміщення.

Якщо покладатися тільки на роботу вентилятора, не використовуючи жировий фільтр, його лопаті з часом покриватимуться жировим шаром, це в свою чергу, впливає на споживання електроенергії. Згодом, якщо нічого не змінити, техніка припинить свою роботу.

Жирові фільтри, як правило, роблять з міцних матеріалів. Переважно це металевий корпус та сітка, які попередньо оброблені спеціальним покриттям, що не дозволяє різким температурам та іншим зовнішнім факторам впливати на нього.

Крім того, жировловлюючі фільтри призначені для багаторазового використання. Якщо фільтр перестає ефективно працювати, його можна просто помити і знову встановити.

ВИНИКЛИ ЗАПИТАННЯ? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ!

Фільтри поділяються на:

 • Фільтри для грубого очищення – затримують пил, дрібних комах, сажу тощо. (Клас G1...G4).
 • Фільтри для тонкого очищення – затримують пилок, пилових кліщів, алергени, грибок, бактерії тощо (Клас F5...F9).
 • Фільтри високоефективного очищення (H10...H14).

Якщо вам необхідне максимальне очищення повітря, де будуть усуватися всі запахи, жири, віруси, небезпечні мікроби, токсичний пил та інші складно вловлюються частки, то варто звернути увагу на фільтри класів:

 • E/H – висока очищення повітря, що поступає, вловлюють частинки розміром від 2,5 мкм;
 • U – надвисока очищення повітря, що поступає, затримують частинки починаючи від 0,1 мкм.
Класифікація повітряних фільтрів
ГрупаКлас

Рекомендований кінцевийперепад тиску (Па)

Середня утримуючаздатність (Am) синтетичного пилу %

Середня ефективність (Em) утримування частинок 0.4мкм %

Мінімальнаефективність(частинки 0.4 мкм.) %

Грубої очисткиG125050≤Am˂65--
G225065≤Am˂65--
G325080≤Am˂65--
G425090≤Am˂65--
Середньої очисткиM5450-40≤Em˂60-
M6450-60≤Em˂80-
Тонкої очисткиF7450-80≤Em˂9035
F8450-90≤Em˂9555
F9450-90≤Em70


Місце установки фільтрів:

 • на вході повітря з вулиці;
 • на викиді повітря на вулицю.

Види систем для установки фільтрів:

 • вентиляція;
 • кондиціонування.

 


Матеріали для виготовлення фільтрів

Повітряні фільтри: види/матеріали виготовлення:

 • вугільний: матеріал – подрібнене вугілля, може затримувати непомітні людині частинки газу та неприємні запахи.
 • металевий: виготовлений зі спеціальної металевої сітки, переважно використовується для жировловлюючих фільтрів. Також може використовуватися повторно, варто лише помити сітку.
 • тканинний: як матеріал для виготовлення використовують: капрон, скловолокно, поліестер та інші матеріали.

Варто виділити фільтри HEPA, вони зроблені спеціально для застосування, у так званих, «чистих приміщеннях»: медичного і фармацевтичного призначення, хімічних заводах, станціях, заводах харчової промисловості тощо. Дані фільтри мають тонкий тип очищення, щоб вловлювати не тільки пил, але і різні мікроорганізми. Фільтри HEPA виробляють в наступних класах: E10, E11, E12, H13, H14.

Підбір фільтрів за ступенем очищення залежить від місця розташування дому/квартири: місто, ліс, зони біля заводів або доріг – все це впливає на підбір фільтрів. Іноді досить лише фільтра для грубого очищення, а іноді потрібно встановлювати фільтри для тонкого очищення, щоб повітря, що надходить у будинок, було максимально очищеним.


Класифікація HEPA (Хепа) та ULPA (Ульпа) фільтрівІнтегральне значення

Локальне значення

Категорія фільтра EN1822

Ефективність %

Проскок
%

Ефективність %Проскок
%
H 108515--
H 11955--
H 1299,50,5--
H 1399,950,0599,750,25
H 1499,9950,00599, 9750,025
U 1599,999 50,000599, 997 50,002 5
U 1699, 999 950,0000599, 999 750,00025
U 1799, 999 9950,00000599, 999 90, 000 1


Як замінити повітряний фільтр?

Заміна фільтрів також залежить від місця розташування і прохідності людей. В середньому, заміна проводиться раз у три місяці, іноді рідше, якщо місцевість віддалена від доріг і різних заводів, а іноді частіше, наприклад, якщо біля вас розташовані заводи для переробки, будівництва або ж місця з різкою концентрацією неприємних запахів.

Також можна зробити графік заміни фільтрів, щоб пам'ятати, коли точно потрібно перевіряти і робити заміну. Якщо ж система автоматизована, то вона сама дає сигнал про те, що фільтр забився.

Важливо пам'ятати декілька правил установки фільтрів, вони повинні бути:

 • герметичні;
 • зручні в монтажі;
 • легко знімні (для заміни).

Фільтр на замовлення – в чому переваги?

Як правило, зарубіжні компанії пропонують замовляти фільтри у того ж виробника, що і техніку. Пояснюючи це максимальною відповідністю та гарантованою якістю обладнання. Але на сьогоднішній день все більше компаній пропонують робити фільтри окремо на замовлення. Таке рішення, по-перше, дуже вигідно в плані економії коштів, а по-друге, якість матеріалів для виготовлення фільтрів не поступається оригінальній продукції.

Компанія Альтер Ейр займається виробництвом власних фільтрів, таких як:

 • панельні: класу G4, F7, M5.
 • кишенькові: G4, F7, M5.

Перед замовленням фільтрів потрібно враховувати наступні кроки:

Фільтри обираються за такими характеристиками: клас фільтрації, висота, ширина, глибина і товщина профілю/рамки. Якщо фільтр кишеньковий, то ще додається кількість кишень і їх довжина.

Також враховуйте місцевість, у якій проживаєте, адже якщо ви мешкаєте у віддаленій околиці і поруч немає дорожніх трас, заводів і в цілому повітря досить непогане, то вам може знадобиться лише фільтр для грубої очистки. Якщо говорити про міста, то тут варто подумати про придбання більш продуктивних фільтрів, щоб бути впевненим у якості повітря, яким ви дихаєте.

Що буде, якщо не встановлювати фільтр?

Купуючи якісну систему вентиляції або кондиціонування, клієнт хоче отримати максимум з представленого в техніці. Це неможливо без правильної покрокової експлуатації. Якщо ви придбали ПВУ або систему кондиціонування, але не захотіли встановити фільтр, не варто сподіватися на їх тривалу роботу. Адже все сміття, пил, різні забруднення і бактерії, які затримував би фільтр, потраплятимуть всередину системи, а, отже, в  будинок. Надалі, техніка може працювати з перебоями або зовсім вийти з ладу.

Скільки коштує і де купити якісний повітряний фільтр?

Ціна на повітряні фільтри відрізняється, в залежності від їх виду, матеріалу та інших технічних характеристик. Купити повітряний фільтр ви можете в компанії Альтер Ейр. Наші фахівці нададуть вам професійну консультацію, допомогу у підборі обладнання та якісне обслуговування. Для связи звоните по номеру 0-800-33-08-28.

Якщо вам потрібна додаткова інформація про кліматичну техніку, пропонуємо перейти на наші соц. мережі: YouTube канал, youtube.alterair а також сторінки Instagram instagram.alterair і Facebook facebook.alterair Там ви завжди зможете подивитися новинки від Альтер Ейр, першими дізнатися про акції та знижки, а також подивитися на проекти виконані нашими інженерами.

Відгуки