Витяжка кухонна: призначення і огляд моделей, допомога при виборі

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

На кухні, за приготуванням їжі, ми проводимо досить багато часу. Приємно заходити в будинок, де пахне смачною їжею. Але під час процесу трапляються і непередбачувані ситуації, наслідки яких дуже важко вивітрити самостійно. Найчастіше це трапляється через погану роботи вентиляції: засмічень в повітроводах або недостатньої потужності вентилятора. Внаслідок чого з'являються неприємні запахи, підвищена вологість і затхлість. Для боротьби з цією проблемою часто встановлюють витяжні вентилятори: канальні вентилятори, віконні, побутові і зовсім безшумні. Але не всі вони призначені для роботи в таких «екстремальних» умовах.

Саме в таких випадках на допомогу приходить кухонні витяжки, які в більшості випадків встановлюються саме над плитою. Вони бувають різних моделей, колірної гами і з безліччю додаткових функцій. Але просто купити кухонну витяжку недостатньо – необхідно правильно вибрати витяжний вентилятор, який знаходиться в ній. Не варто вибирати звичайне витяжний пристрій, так як часто такий вентилятор не призначений для роботи при високій температурі (пар) і не захищені від наявності жиру і смогу в повітрі.

Як вибрати витяжку для кухні – питання суттєвий, але слід пам'ятати, що це не просто звичайний витяжний вентилятор, а ціла система, яка забезпечує правильний повітрообмін в приміщенні.

Існують кілька особливостей роботи вентиляції на кухні, особливо промислової:

  • забезпечення необхідної кратності – кількість повних замін повітря в кімнаті протягом години;
  • висока пропускна здатність – щоб виключити можливість появи різних запахів, витяжний вентилятор повинен бути сильнішим припливного;
  • висока якість матеріалів, з яких виготовлений корпус витяжки на кухні – вони повинні бути ударостійкими і не боятися високих температур і вологості;
  • хороший доступ до внутрішніх елементів – лопаті і корпус необхідно періодично мити, вентилятор повинен легко і швидко демонтуватися і збиратися знову;
  • для більшого ефекту, вентилятор повинен доповнюватися витяжним зонтом;
  • всередині витяжки для кухні в обов'язковому порядку мають бути присутніми фільтруючі матеріали або жироуловлювачі.

Найчастіше в кухонних витяжках повинні мати кілька швидкостей роботи. При мінімальних роботах вентилятор може працювати на постійній основі, а, при необхідності, перемикатися на максимальну швидкість, щоб швидко вивести запахи з приміщення. Двигун таких вентиляторів працюють на кулькових підшипниках, які захищені від забруднень, розташовується вони окремо від лопатей і доповнені термозащитой. Також вони мають високий клас захисту і пожежостійкість.

Німецька компанія Maico випустила серію EKR – вентилятори, призначені для роботи на кухні, які мають вихід в систему повітропроводів. Вони працюють за принципом сендвіч панелей і можуть переносити підвищення температури повітря до 120°С. Двигун розташований зовні корпусу, завдяки чому він захищений від перегріву. Для очищення і миття лопатей необхідно прокрутити передню панель і зняти її.

Шведська компанія Systemair (серії KBT і KBR) надає моделі, які можна використовувати не тільки в домашніх умовах, але і на професійній кухні. Вони можуть витримувати підняття температури до 150°С. Корпуси таких пристроїв виготовляються з нержавіючої сталі і доповнені матеріалом, який поглинає шум. Для швидкого доступу до внутрішніх елементів, ці вентилятори мають спеціальні дверці.

Серед надійних виробників вентиляторів для кухонної витяжки також виділяються Soler&Palau (Іспанія) серії CK. Вони відповідають всім вимогам, які визначають – чи зможе витяжний вентилятор працювати на кухні, в несприятливих умовах. Також вони оснащені піддоном для збору жиру і металевими гратами, яка захищає внутрішні компоненти від пошкоджень. Мешканці можуть контролювати швидкість роботи вентилятора.

Виробник кліматичної техніки Lessar,серії LV-FKE (Литва) надає моделі вентиляторів для кухні більш бюджетного варіанту. Але, не дивлячись на вартість, якість таких пристроїв нічим не поступається більш дорогим аналогам. Вони повністю виконують всі вимоги роботи при високих температурах, підвищеної вологості та наявності жиру або кіптяви в виведеному повітрі.

Великою перевагою для присутніх на кухні буде наявність функції охолодження припливного повітря.

Відгуки