Джерела безперебійного живлення

Нові товари
Рекомендовані матеріали

Що таке ДБЖ (джерело безперебійного живлення)?

Джерело безперебійного живлення (також називають безперебійник або скорочено ДБЖ) - обладнання, призначене для забезпечення безперервної подачі живлення під час вимикання основного джерела електроенергії. Також може служити в якості захисту від перешкод в мережі. Безперебійник для будинку має свої акумуляторні батареї, від кількості та ємності яких безпосередньо залежить час його роботи і потужність підключається навантаження. ДБЖ купити можна у нас на сайті, але спочатку давайте розберемося з чого він складається і яким буває.

Бесперебійне електроживлення для будинку


Із чого складається джерело безперебійного живлення для будинку?

Основні елементи:

 1. Акумуляторні батареї, найчастіше свинцево-кислотні (як найбільш доступні за ціною) - для зберігання електроенергії.
 2. Випрямляч або перетворювач - для зміни змінного струму в постійний і навпаки. Для заряду АКБ потрібно перетворювати змінний струм від мережі в постійний, для живлення від джерела безперебійного живлення потрібно перетворити постійний струм від АКБ в змінний.
 3. Зарядний пристрій - контролює рівень заряду батарей, для того, щоб не допустити перезарядження або розряду здатного вивести з ладу акумулятор.
 4. Система автоматики - для введення резерву при відключенні, заряду акумуляторів, ведення журналу роботи для подальшого аналізу та управління пристроєм.
Додаткові:

 1. Байпас (автоматичний / ручний) - відключає систему при перезавантаженні.
 2. Фільтри - згладжує високочастотні перешкоди в мережі, які в свою чергу можуть викликати проблеми в роботі чутливого обладнання.
 3. Автотрансформатор - нормалізує вхідну напругу без перемикання на живлення від батареї.

Типи APC за призначенням

ДБЖ для дому можуть бути наступного типу:

 • Безперебійник для комп'ютера - найпростіший пристрій, він вбереже комп'ютер від передчасної поломки через імпульсні перенапруги й аварійні відключення. ДБЖ для комп'ютера можуть автономно працювати близько 15 хвилин, хоча час сильно залежить від типу обладнання.
 • Безперебійник для котла - вимоги трохи вище, оскільки тут важлива тривала автономна робота, для того, щоб отримати можливість «погасити» твердопаливний котел і відвести тепло від топки. У разі якщо котел працює за відсутності господарів в будинку і сталося відключення, потрібно щоб APC витримував середній час аварійного відключення електрики. Інакше від перегріву котла може статися вибух і пожежа в будинку, тому такі пристрої можуть працювати приблизно 2-8 годин. Джерело безперебійного живлення для газового котла - річ дуже корисна для системи опалення.
 • ДБЖ для дому - проектується індивідуально, виходячи з споживаної потужності і, як правило, встановлюється в складі системи з фотомодуля або ветроегенартором. Вимагає для себе окремого приміщення - акумуляторної, а також місця для установки автоматики, інвертора і контролерів заряду. Дозволяє живити побутову техніку та освітлення в будинку під час відсутності вітру, сонця (нічний час) або харчування від мережі.
Комерційні UPS теж можуть бути різних класів:

 • Аварійне освітлення на підприємстві, а також живлення магнітних замків і домофонів. Оскільки сучасні системи led освітлення економічні, це може бути ДБЖ малої потужності.
 • Системи ІБП для серверних, виробничого обладнання, підстанцій, лікарень (операційних, палат реанімації та інтенсивної терапії) і авіадиспетчерських - вимагають спеціальних приміщень - акумуляторних, інверторів, зарядних пристроїв та автоматики. Часто за допомогою автоматики об'єднані з аварійним генератором, який запускається після відключення подачі електроенергії. Таким чином ДБЖ забезпечують безперебійну роботу з перемиканням на живлення від генератора, і з генератора на мережу після відновлення подачі електроенергії.
Хочемо виділити виробника джерел безперебійного живлення Solar Expert. Ми пропонуємо комплекти ІБП, зібрані фахівцями нашої компанії для використання в різних цілях. Устаткування цього бренду високотехнологічне і якісне, з продуманою до дрібниць системою програмування.

Враховуючи специфіку електроживлення, можливі перебої в подачі, необхідно захистити свою техніку і будинок від поломок. У цьому допоможе закупівля якісного обладнання, а також джерела безперебійного живлення для будинку. Ціна на ДБЖ варіюється в залежності від призначення та потужності.

Компанія Альтер Ейр займається розробкою проектів з опалення та електропостачання і для того, аби ці системи працювали стабільно і не залежали від міської мережі, ми пропонуємо нашим клієнтам джерела безперебійного живлення (APC). Якщо говорити про безпеку систем опалення, то у нас ви можете купити ІБП для газового котла і для різних типів твердопаливних котлів. Підбираються вони відповідно до потужності котла і часу, за яке можна безаварійно перервати його роботу. Купити безперебійник для котла необхідно, якщо ви хочете, щоб система опалення працювала злагоджено і без збоїв. Погодьтеся, краще один раз купити безперебійник і уберегти себе від поломки техніки, купівля якої обійдеться потім набагато дорожче.