Джерела безперебійного живлення

Нові товари

Рекомендовані матеріали

Де і навіщо використовують ДБЖ?

Бесперебойное электропитание для дома

Джерело безперебійного живлення, як випливає з його назви, має забезпечувати електропостачання у разі відключення подачі електроенергії (аварії в міській мережі, відключення). Є багато причин, по яких використовують ДБЖ, ми розділимо їх на дві категорії — побутові та промислові.

До побутових можна віднести роботу опалювального обладнання в зимовий час (від перегріву твердопаливний котел може навіть вибухнути), в літній систем вентиляції і кондиціонування повітря, а також комп'ютерів і холодильників.

До промислових відносять роботу дата-центрів (від серверних малого та середнього бізнесу до системоутворюючих центрів обробки даних), телекомунікаційних вузлів (від базових станцій стільникового зв'язку до великих вузлів), критично важливих служб медичних центрів (операційні, реанімаційні, палати інтенсивної терапії), залізничних та авіа диспетчерських.

Основні переваги над електрогенераторами

Джерела безперебійного живлення, на відміну від дизельних і бензинових електрогенераторів, краще використовувати в якості резервного електропостачання, так як другі вимагають більш витратного і складного обслуговування (зміна паливних фільтрів, чищення радіатора і генератора, регулярна заміна масла, заміна охолоджуючої рідини для двигуна). У підсумку менші початкові витрати на електрогенератор нівелюються його складністю і вартістю постійного обслуговування.

Що входить в джерело безперебійного живлення для дому?

  • Акумуляторні батареї — накопичують електричну енергію поки мережа включена. Для ДБЖ важливо, щоб вони володіли високою стійкістю до глибокого розряду і великим терміном роботи (цикли розряд/заряд). У рішеннях, запропонованих Альтер Ейр, були використані GEL акумулятори LogicPower, при невисокій ціні вони володіють високою ємністю, великим ресурсом роботи і не виділяють газу при заряді (що знижує вимоги до вентиляції в акумуляторній) завдяки гелевому сепараторові і герметичному корпусу.
  • Інвертор — перетворює змінний струм мережі в постійний для заряду батарей і постійний в змінний для живлення споживача при відключенні мережі. Важливо розуміти, що тільки інвертор дає струм чистої синусоїди може підходити для ДБЖ, оскільки струм модифікованої синусоїди не підходить для запитывания навантаження індукційного характеру, тобто всіх приладів з електродвигунами. В якості базового рішення з оптимальним співвідношенням ціна/якість пропонуються пакетні рішення з тайванськими інверторами Solar Expert, для рішень топ-класу вимагають безкомпромісної надійності з широкою функціональністю - французькі гібридні інвертори Schneider Electric.
  • Зарядний пристрій — від робочих якостей цієї деталі залежить термін служби АКБ і їх ефективна ємність. Так перезаряд призводить до расцеплению електроліту (виділення газів в процесі електролізу), з-за цього батарея може «всихати» - втрачати ємність. У гіршому випадку, для герметизованих акумуляторів (GEL і AGM) може відбутися «здуття» батареї — скупчуються гази деформують внутрішні елементи і корпус не встигне рекомбинироваться. При недозаряде відбувається сульфатація пластин, простіше кажучи розпушення і подальше осипання, недозаряд більш небезпечний для негерметичних батарей з рідким електролітом (PzS і OpzS).
  • Автоматика — відповідає за роботу «безперебійники» в комплексі, автоматичний ввід резерву при відключенні, заряду акумуляторів, ведення журналу роботи для подальшого аналізу. У деяких випадках може навіть використовуватися для управління штатним пристроєм регулювання реактивної потужності.

Підсумки

У сучасних моделях інверторів, як правило вже присутній вбудований зарядний пристрій і автоматика, що управляє роботою в комплексі. Всі представлені в нашому каталозі рішення для дому та бізнесу вже мають вищепереліченими функціями.

Якщо у вас виникли будь-які питання, щодо даного обладнання, або вам потрібна допомога з вибором - звертайтеся до нас в компанію. Штаб наших співробітників має великий досвід, проектування, встановлення та продажу такої техніки, завдяки чому ви можете бути впевнені в якісному результаті.