
Вентилятори з EC двигуном
Специфіка ринку енергоефективної кліматичної техніки.
У зв'язку з постійним зростанням цін на енергоносії, а так же загальним трендом на посилення екологічних нормативів, на ринку кліматичного обладнання з'являється все більше енергоеффектівен пропозицій. Для прикладу, в країнах Європейського Союзу різні законодавчі акти і нормативи навіть встановлюють для промислового обладнання максимально допустиму споживану потужність, згідно з його класу. Цей захід тиску на виробника змушує знімати з виробництва застарілі зразки техніки, регулярно оновлюючи модельний ряд. Постійна боротьба за підвищення енергоефективності кліматичного обладнання і боротьби за лідируюче положення в даному сегменті ринку в кінцевому рахунку йде на користь кінцевому споживачеві. З одного боку є продукція попередніх поколінь за зниженою ціною, яка як і раніше обслуговується (і як і раніше продається), з іншого є нові моделі, де традиційні AC двигуни замінені на електронно-комутовані двигуни. Maico, Systemair, Vortice, Salda, Soler & Palau, Elicent, Ostberg, Lessar, кожна з перерахованих компаній випускає вентилятори EC побутового та промислового призначення, намагаючись зробити свою продукцію більш привабливою для покупця.
Більш висока ціна на вентиляційні агрегати з такими двигунами обумовлена зовсім не маркетинговими стратегіями, а тим, що у виробництві подібне обладнання набагато складніше. Розглянемо детально ключові особливості цієї технології.
Принцип роботи EC двигунів.
Перше що потрібно знати, EC це синхронний двигун. Як ротора використовується двухконцевой вас постійний магнітом на ньому, статор же виготовляється зі сталі та алюмінію (схема з'єднання обмотки статора може відрізнятися в залежності від конкретного виробника і моделі). Замість традиційного щітково-колекторного пристрої (з двигунах з механічною комутацією) на валі двигуна встановлений датчик положення ротора з'єднаний з контролером управління транзисторного каскаду посилення потужності.
Пристрій EC двигуна вентилятора
Переваги вентиляторів з EC двигунами.
Відходячи від сухих технічних термінів це означає те, що при відсутності механічної комутації всередині двигуна значно знижений нагрів і шум під час роботи, який би виробляли «щітки». Регуляція потужності за допомогою транзисторного MOSFET каскаду дає більш широкий діапазон регулювання. Чи не відбувається зносу деталей від тертя, термін служби може в два з половиною рази перевищувати такий у асинхронного двигуна. Крім того, керуюча електроніка вже вбудована в пристрій разом з мережевим фільтром і захистом від перевантаження.
Як бачимо різниця в ціні щодо вентиляторів з класичними асинхронними двигунами з лишком компенсується високими експлуатаційними якостями, адже економія тепер доводиться не на початкову покупку устаткування, а на його експлуатаційні витрати.
Природно, в залежності від виробника індивідуальні особливості конструкції можуть відрізнятися, що не скасовує того факту, що незалежно від виробника вентилятор EC працює тихіше, служить довше і споживає менше електроенергії при збереженні високої продуктивності.
- Soler & Palau Silentub-100 - лідер в співвідношенні ціна-якість. Використовується в невеликих побутових і технічних приміщеннях, ефективно видаляючи відпрацьований повітря і зайву вологу. Перешкоджає попаданню запахів і протягів з воздуховода в приміщення.
- Soler & Palau TD-160/100 N Silent - один з найбільш тихих канальних вентиляторів, представлених на ринку. Низькі шумові характеристики можливими завдяки багатошаровому корпусу, що включає шар звукопоглинального матеріалу, і гумовим втулкам, що нейтралізує вібрації.
- Soler & Palau TD-500 / 150-160 SILENT - відрізняється не тільки безшумної роботою, але і максимальною продуктивністю в 550 м³ / год, завдяки чому може ефективно використовуватися не тільки в житлових, а й комерційних, адміністративних приміщеннях.
- Ostberg CK 125 A - потужний і високопродуктивний круглий канальний вентилятор шведського бренду. Його підвищена ефективність обумовлена особливостями конструкції: аеродинамічним корпусом і спрямованими назад лопатями. Є можливість регулювати швидкість - від 0 до 100% - з допомогою тиристора.
- Systemair K 315 L Sileo - одна з найнадійніших і потужних моделей. Її корпус виконаний зі сталі, що забезпечує довговічність і підвищений захист від пошкоджень і корозії. Має максимальну продуктивність - обробляє до 1728 м3 повітря в годину.