Теплові насоси

Нові товари
Теплові насоси Vaillant aroTherm VWL 125/5 AS 400В
Индивидуальный расчет стоимости
Теплові насоси Vaillant VWL 105/5 AS 230В
Индивидуальный расчет стоимости
Теплові насоси Vaillant VWL 105/5 AS 400В
Индивидуальный расчет стоимости
Теплові насоси VWL 105/5 AS 230В
Индивидуальный расчет стоимости
Нові статті

Що таке тепловий насос?

Тепловий насос – пристрій для обігріву житлових, комерційних або промислових приміщень, а також для підготовки гарячої води. Принцип дії даного агрегату досить простий і фактично аналогічний звичайному холодильнику. З тією лише різницею, що холодильник переносить тепло з внутрішньої камери на радіатор, і ми користуємося холодом усередині холодильника, а тепловий насос переносить розсіяне тепло з навколишнього середовища в наш дім.

Види теплових насосів

Залежно від особливостей конструкції конденсатора і випарника, а також джерела відбору тепла, теплові насоси діляться на:

Тепловий насос "Грунт - Вода" (геотермальний насос)

Геотермальний тепловий насос – система центрального опалення або охолодження, яка функціонує за допомогою теплової енергії землі. Даний агрегат використовує геотермальну енергію землі, так як грунт здатний віддавати тепло незалежно від погодних умов, адже на глибині 5-7 метрів температура практично постійна протягом всього року. Постійна температура ґрунту створює основу для високої ефективності перетворення низькопотенційного тепла для обігріву та гарячого водопостачання приміщень.

Отже, давайте виділимо основні переваги та недоліки теплових насосів «грунт-вода».

Переваги:

  • високий і стабільний ККД протягом року, так як температура ґрунту на протязі року незмінна;
  • можливість річного охолодження;

Недоліки:

  • висока вартість обладнання і витрати на його встановлення;
  • при установці цих агрегатів потрібна значна площа для буріння свердловин або прокладання колекторів в грунтові колектори.

Слід зазначити, що грунтовий колектор може бути як горизонтальним, так і вертикальним.

Горизонтальні геотермальні теплові насоси мають колектором, який розміщується у спеціально викопаних горизонтальних траншеях нижче глибини промерзання грунту (1,2 метра і вище). Найбільш часто ці пристрої використовуються для приватних будинків і для їх розміщення потрібна велика площа. Особливостями горизонтальних теплових насосів є високі річні коефіцієнти ефективності і надійність.

Колектор вертикальних геотермальних теплових насосів розміщується вертикально в свердловини, глибиною до 2 метрів. Пристрої актуальні для установки на невеликих ділянках, де немає достатньої площі для розміщення горизонтальних теплових насосів.

Тепловий насос "Вода - Вода"

Принцип роботи теплового насоса вода - вода

Теплові насоси «вода-вода» - ідеальне рішення для тих, хто живе поблизу зони знаходження водойм. Це можуть бути як поверхневі води (річки, озера), так і грунтові (свердловини). Установка даної системи не здасться вам складною, так як ці насоси просто укладаються на дні водойми. Дуже важливо, щоб його розмір був достатнім для розміщення контуру теплового насоса. Крім того, тепловий насос «вода-вода» відрізняється найбільш високим коефіцієнтом ефективності, порівняно з іншими типами насосів.

Теплова енергія води – не тільки відмінне і економічне рішення для обігріву приміщення будь-яких розмірів, але і хороший варіант для вирішення проблеми з гарячим водопостачанням.

Особливу увагу в насосі такого типу слід приділити його потужності, а також якості грунтових вод.

Тепловий насос "Повітря - Вода"

Як працює тепловий насос повітря вода

Цей тип теплового насосу розрахований на цілорічне використання, він використовує для своєї роботи тепло з атмосферного повітря. Його особливістю є можливість працювати як на обігрів і підготовку гарячої води, так і на охолодження приміщення. Даний агрегат може працювати самостійно або стати частиною вже існуючої системи опалення, значно підвищивши її продуктивність і відмінно доповнивши її.

Принцип роботи теплового насоса цього типу досить простий. Пристрій отримує тепло з зовнішніх повітряних мас і передає його воді. Істотною перевагою такого обладнання вважається невеликий рівень видаваного шуму

Тепловий насос "Повітря - Повітря"

Цей тип теплових насосів в якості джерела теплової енергії використовує навколишнє повітря і комплектується випарником і компресором, які встановлюються зовні будівлі. Дані пристрої не вимагають прокладки колектора зовнішнього типу, що позитивно вплинуло на вартості такого обладнання. Важливо зазначити, що теплові насоси «повітря-повітря» можна застосовувати тільки для опалення будинку, тому для використання в зимовий час року такий тип обладнання не підійде.

Основними перевагами таких теплових насосів є їх висока економічність, безпеку і зручність в експлуатації, а також низький рівень шуму при роботі.

Теплові насоси також можна розділити за принципом їх роботи:
Компресійні теплові насоси потребують енергії для своєї роботи.
Абсорбційні теплові насоси можуть використовувати тепло в якості джерела енергії.

Підводимо підсумки

Тепловий насос – досить корисне і економічно доцільне пристрій, який допоможе значно знизити споживання традиційних джерел енергії. Варто зазначити, що для коректного й правильного функціонування даного обладнання важливий професійний розрахунок та монтаж у виконанні фахівців. Звернувшись в компанію Альтер Ейр, ви отримаєте вичерпну консультацію від наших співробітників, які не тільки допоможуть підібрати необхідне обладнання, але і забезпечать його правильне встановлення та пуско-наладку. Можна також ознайомитись з типовими рішеннями по цим системам. Дізнатися детальніше про теплових насосах можна за телефонами 0800330828.