Фільтр

Контролери заряду для систем альтернативної енергетики

-
Контролер заряду Schneider Electric МРРТ 60/150 для CONEXT XW+
ціна 15159грн
Контролер заряду Schneider Electric МРРТ 80/600 для CONEXT XW+
ціна 39527грн
Schneider Electric C-40
ціна 3797грн

Де використовуються контролери заряду

Контролер заряду акумулятора активно використовується для різної техніки: мобільні телефони, ноутбуки, планшети, ІБП і т.д. Ми спеціалізуємося на контролерах для автономних систем електропостачання, на базі такого обладнання як сонячні панелі і вітрогенератори.

Такі пристрої потрібні для того, щоб захистити акумуляторну батарею від розряду і перезаряду, які негативно впливають на його роботу. Частий перезаряд згодом призведе до кипіння електроліту і здуття акумуляторної батареї. Глибокий розряд призводить до сульфатации і виході з ладу батареї. Особливо схильні до цих неприємних явищ свинцево-кислотні акумулятори.

Контролер заряду пов'язує сонячну панель з акумуляторною батареєю і може бути вбудований в інвертор або блок безперебійного живлення разом із зарядним пристроєм.
Функції контролера заряду батареї
 • Запобігання перезаряда АКБ.
 • Запобігання глибокого розряду АКБ.
 • Управління процесами заряду і розряду.
 • Включення/вимикання навантаження (якщо вона підключена за допомогою контролера).

Види контролерів заряду

 1. МРРТ-контролери - обладнання засноване на принципі «пошук точки максимальної потужності». На сьогоднішній день цей тип вважається найбільш ефективним, він фіксує максимальний енергетичний пік від джерела (фотомодуль), таким чином мінімізуючи втрати при подачі потужності на акумулятор, тим самим збільшує силу струму без втрати потужності. Завдяки цьому МРРТ контролери мають високий ККД, при роботі з ними система на сонячних панелях швидше окупиться. Основний виграш досягається в сонячну погоду, коли використання МРРТ дозволяє зняти потужність на 8-20% більше ніж при використанні PWM.
 2. ШІМ (PWM)-контролер - обладнання засноване на на принципі широтно-імпульсної модуляції, широко поширених в Україні. Як правило, застосовується в системах невеликої потужності до 2кВт, де потрібно зарядка невеликого акумулятора і встановлено трохи фотомодулів. Перевага таких контролерів це менша вартість устаткування, за це доводиться платити меншим ККД при роботі з вітрогенераторами і фотомодуля. Що стосується роботи в похмуру погоду (розсіяне світло), то в таких умовах різниця між роботою контролерів мінімізується.

Підбір контролера заряду

Контролер для сонячної батареї важливо правильно підібрати за такими параметрами:
 • Вхідна напруга - має бути більше показника холостого ходу з запасом 20%.
 • Сумарна потужність - не повинна перевищувати показники вихідного струму з запасом 20%.   
 • Захист (показань від перегріву і перезарядки, короткі замикання і т.п.)
 • Інтенсивність сонячної радіації.
 • Показання струму - вони повинні бути більше свідчення короткого замикання.

Пропоноване обладнання

Інтелектуальні зарядні пристрої з пошуком точки максимальної потужності:

Schneider Electric CONEXT XW + МРРТ 60/150 - це зарядний пристрій може автоматично вибирати приділ напруги на АКБ від 12 до 60 В.

Має функцію реєстрації згенерованої потужності розбита за періодами часу: день, місяць і спільне вироблення з моменту установки.

Є можливість використання блоку як окремо стоїть установки так і в складі системи на базі гібридних інверторів Schneider Electric CONEXT серії XW +.

Інженери нашої компанії рекомендують застосовувати розглядається обладнання при віддаленості поля сонячних батарей від апарату не більше 50м в іншому випадку буде набагато більшою втрата потужності в проводах.

Schneider Electric CONEXT XW + МРРТ 80/600 - розглянутий блок може експлуатуватися як окремо стоїть так і в складі системи розробленої на базі продуктів серії XW +.

Інженерами нашої компанії рекомендується використання даного обладнання у випадках велику віддаленість поля фотомодулів від місця розташування системи.


Інтелектуальні зарядні пристрої з широко-імпульсної модуляцією:

Schneider Electric C series - блок для контролю заряду акумуляторних батарей від сонячних батарей. Контролер заряду С60 призначений для роботи з банкою 12 або 24В, а модифікація С40 має напругу розширене до 48В. Коефіцієнт використання сонячних панелей знаходиться в межах 70-80%.


Контролер автоматичного запуску генератора:

Schneider Electric CONEXT XW + AGS - призначений для використання в системах побудованих на обладнанні Schneider Electric CONEXT XW + в яких використовується як джерело резервного енергопостачання бензо / газо / дизель-електростанція. Здатний давати сигнал про запуск / зупинку генератора і контролювати основні параметри його роботи. Програмування дозволяє налаштувати пристрій під будь-який конкретний випадок як за параметрами запуску, роботи і зупинки генератора, так і часу запуску. Апарат має функцію попереднього включення свічок накалу, що дуже важливо саме для дизельних генераторів.


Можливий також варіант заборони роботи генератора в певний час доби. Ця функція дозволяє виключити роботу традиційної електростанції, наприклад в нічний час доби.

Для безвідмовної роботи генератора в потрібний для Вас період необхідно час від часу проводити профілактичні пуски в період простою. Ця опція реалізована і може бути застосована в будь-якому конкретному випадку використання обладнання.