Фільтр

Монтаж систем альтернативної енергетики

 

Якщо ви завітали на цю сторінку, ймовірно, ви цікавитеся системами альтернативної енергетики і хочете дізнатися більше інформації про реалізацію цих систем. Наша компанія вже більше 5 років займається проектуванням і установкою різного типу та складності обладнання, яке використовують нетрадиційні джерела енергії, такі як сонце, вітер тощо

Перед тим, як перейти безпосередньо до монтажу систем альтернативної енергетики, давайте розберемося що це за системи і яке обладнання вони включають. Ці системи також називають енергетикою на поновлюваних джерелах. Тобто, це энерговырабатывающее обладнання, яке в якості джерела енергії використовує не електрика або газ, а сонце, вітер, воду і т. д. Тому, впровадивши таку систему в своєму будинку, ви стаєте незалежними.

Монтаж фотомодулейФотомодулі

Почнемо з пристрою фотомодуля. Це обладнання складається з фотоелементів і використовується з метою вироблення електрики.

Як же відбувається встановлення сонячних панелей?

 • Фотомодуль встановлюється на даху, яка виходить на 12 годин;
 • Монтаж сонячних батарей здійснюється на опорні кріплення, які складаються з алюмінієвого профілю.

Деякі особливості монтажу фотомодулів

 • З метою продовження терміну служби техніки та покращення ефективності її роботи потрібно обов'язково залишити зазор між панелями і поверхнею, на якій встановлюється даний пристрій не менше 10 см для того, щоб можна було уникнути його перегрівання.
 • Відстань між вершиною будь-якого кута і площиною, яка проходить через вершини кутів, не повинно перевищувати 5 мм
 • Оптимальний кут нахилу встановлених фотомодулів – 45 градусів.

Додаткове обладнання для фотомодулів

Щоб система альтернативної енергетики на базі фотомодулів виконувала додаткові функції потрібно передбачити установку додаткового обладнання:

 • Кабель;
 • Інвертор і зарядний пристрій;
 • Акумуляторна ємність (тільки у випадку з гібридним інвертором) (встановлюється за вимогою клієнта для накопичення виробленої енергії);
 • Система зв'язків;
 • Контролер (для запобігання перевантаження пристрою).

Установка дбж (джерело безперебійного живлення) забезпечить електропостачання в с разі відключення подачі електроенергії

Було б непогано подбати і про встановлення пристрою інвертора, який перетворює постійний струм в змінний. Інвертор може бути двох типів:

 • Мережевий (не передбачає додаткової встановлення акумулятора)(передбачено підключення до "зеленого тарифу");
 • Гібридний (передбачає додаткову установку акумулятора, що дозволяє зберігати і пізніше використовувати зайву енергію або ж продавати її за «зеленим тарифом».

Установка інвертора - корисний елемент для сонячних панелей.

Сонячні колектори

Їх також називають геліосистеми. Це обладнання має дещо ширше застосування, ніж, приміром, фотомодулі, так як головними завданнями, які стоять перед сонячними колекторами є підтримка системи опалення, гаряче водопостачання та підігрів басейну.

Процес установки геліосистем можна розділити на кілька етапів:

1. Збірка і установка рами на даху.
2. Прокладання магістральних трубопроводів від сонячного колектора в приміщенні котельні;
3. Установка насосних груп (якщо вони потрібні) і допоміжних вузлів;
4. Монтаж буферної ємності;
5. Приєднання буферної ємності до системи опалення (схеми з електричними котлами, тепловими насосами тощо);

Деякі нюанси, які обов'язково потрібно враховувати при установці геліосистем:

• Не передбачена горизонтальна установка;
• Для максимальної продуктивності системи кут її нахилу повинен становити близько 45°, а напрямок колектора краще всього дотримуватися на південну сторону.

Вітрогенератори

Установка ветрогенератора в УкраинеТаке обладнання, як правило, використовується в комплексі з іншим обладнанням, наприклад з фотомодулями. На відміну від попереднього типу обладнання, вітрогенератор використовує енергію вітру.

Етапи проведення установки вітрогенератора

 1. Підготовка фундаменту під основу щогли і розтяжок.
 2. Збірка щогли і кріплення її до поверхні.
 3. Протягування кабелів всередині щогли.
 4. З'єднання генератора з щоглою.
 5. Прикручування лопатей до генератора.
 6. Установка датчиків.
 7. Підйом вітрогенератора.
 8. Підключення електричної частини.

За вартістю монтажних робіт всі перераховані вище методи отримання енергії за допомогою альтернативних джерел енергії приблизно однакові (звичайно, різниця є, але вона незначна). Однак, встановлення вітрогенератора більш складна з тієї причини, що перед нею в обов'язковому порядку потрібно провести аналіз кліматичних особливостей тієї зони, в якій буде встановлено пристрій. Ця процедура здійснюється за допомогою метеостанції. Вартість монтажу обладнання сонячної станції залежить від безлічі факторів. Без обстеження об'єкта, його особливостей та інших параметрів сказати ціну буде досить складно.

Геотермальний тепловий насос

Ці пристрої призначаються для передачі неііссякаемой енергії грунту теплоносія, який відповідає за опалення будинків і гірчить водопостачання. Монтаж вимагає проведення підготовчих робіт   і дотримання послідовності в процесі.

Етапи монтажу грунтових зондів для теплового насоса "грунт-вода".

 1. Розмітка території, визначення точок буріння свердловин згідно з проектною документацією. При цьому расстрояніе між зондами має становити не менше 6 м.
 2. Підготовка зондів, а саме:  
  • формування необхідних відрізків поліетиленових труб (з урахуванням довжини зонда плюс підводка до розподільного колектора);
  • з'єднання відрізків труб в U- подібний зонд за допомогою U- образного накінечника методом електрозварні паяння;
  • заповнення зонда незамерзаючої рідиною (пропіленгліклем);
  • випробування тиском в розмірі Рісп = 1,25 Рраб (приблизно 3-4 бар) за допомогою спеціального гідропреса.
 3. Опускання підготовлених зондів в свердловини. Готовий герметичний зонд опускають в свердловину з одночасним залиттям в свердловину тампонажної рідини - суміш піску, глини і землі з водою. Вона необхідна для заповнення всіх пір і щілин між трубами зонда і грунтом в свердловині.
 4. Облаштування колодязя і монтаж розподільного колектора в ньому:
  • згідно з робочою документацією визначається місце під колодязь. Виконуються земельні роботи під облаштування котловану, монтується колодязь з бетонних кілець певного діаметру (найчастіше D колодязя   - 1,5 м.) на глибину 2 м.;
  • в колодязь підводяться всі кінці від грунтових зондів і підключаються до розподільного колектора;
  • кожен зонд підключається до колектора через кульовий кран і витратомір з витратою 8 ... 16 л/хв для можливості вимірювання витрати та його мінімального регулювання при пусконаладке.
 5. Прокладка магістралі від розподільного колодязя до будинку:
  • згідно з робочою документацією розробляється земляна траншея глибиною 80-120 см між колодязем і топкової в будинку;
  • укладається поліетиленова труба в траншею. З одного боку виконується підключення до розподільного колектора, з іншого боку (в приміщенні топкової) - встановлюються кульові крани;
  • знову виконують дозаповнення незамерзаючої рідини і доведення тиску в системі до випробувального (3-4 бар).
 6. Даний грунтовий теплообмінник монтується заздалегідь, хоча б за 2-3 місяці до запуску топкової в експлуатацію. Це необхідно для улотненія грунтів після буріння і розриття.

Підсумки

Для того, щоб змонтована система альтернативної енергетики працювала в повній силі потрібно правильно спроектувати її. І нженеры нашої компанії можуть релизовать проект будь-якої складності, завдяки великій кількості виконаних раніше подібного роду робіт. Ми також займаємося сервісним обслуговуванням техніки, а також пропонуємо типові рішення по цим системам.

Компанія Альтер Ейр завжди з трепетом ставиться до кожного клієнта, уважно вивчаючи і враховуючи всі вимоги та побажання. Вже багато років ми реалізовуємо різні системи систем альтернативної енергетики, приклади яких ви можете подивитися тут.

Не нехтуйте таким важливим кроком, як монтаж, адже саме від нього залежить наскільки добре і довго буде працювати техніка в майбутньому. У нашій команді працюють кваліфіковані фахівці, які здатні впоратися навіть з найскладнішою завданням в незвичайних умовах. Ми дійсно гарантуємо, що будь-яка спроектована нами система буде змонтована якісно і в терміни.