Фільтр

Монтаж систем водопостачання та каналізації

Тип объекта
Тип инженерной системы
Тип помещения
 
Каналізація та водопостачання - це саме ті інженерні системи, без яких неможливо запустити в експлуатацію будь-яке приміщення. Ефективність та довготривалість роботи цих систем залежить не тільки від правильного проектування та якісного обладнання, але й професійного монтажу. Саме тому важливо скористатися послугами перевірених і надійних організацій. Процес встановлення обладнання вимагає особливї уваги і складається з декількох етапів.

Перше з чого починається монтаж будь-якої інженерної системи - передача малюнків від інженерів монтажній організації. На цій технічній документації повинні бути всі прив'язки (горизонтальні та вертикальні), розгортання з чіткими прив'язками виходів, водорозеток та каналізаційних розеток.

Монтаж водопостачання

Труби для водопостачання можуть проходити як у підлозі, так і в штробі в стіні. Це залежить від специфіки об'єкта. Для того, щоб гаряча вода не передавала своє тепло або стінам або іншим елементам у будівництві, труби потрібно монтувати в утеплювачі.

Стикування фітинга з трубою здійснюється за допомогою спеціального інструмента (для різних виробників вони різні). На трубу Uponor надівається кільце і до середини вставляється прес-інструмент, який на короткий проміжок часу збільшує діаметр труби. В цей період потрібно вставити фітинг, після цього труба звужується до свого первісного вигляду завдяки пам'яті форми.
 
Основне обладнання для подачі та перекриття води монтується в технічному приміщенні або котельні. Таким чином, вони не псують інтер'єр приміщень. Додатковим обладнанням для повноцінної роботи системи водопостачання є система антизатопу Нептун, крани, насоси, бойлера та ін.монтаж водопостачання в квартирі

Монтаж каналізації

Обов'язковою вимогою при монтажі системи каналізації - це встановлення труб під нахилом, для того, щоб уникнути часткових засорів у трубах, оскільки фекалії йдуть самотіком. Мінімальний нахил складає 2-3 см на 1 метр.

Для раковин, душових і ванних використовуються труби діаметром 50 см, а для унітазів - 110 см. Труби прокладаються в штробі стіни, так як у підлозі добитися необхідного кута дуже важко.

Фанові стояки монтуються строго вертикально. Труба повинна вийти за кровлю, щоб виходили запахи і повітря, які утворюються в каналізаційній системі.

Також необхідними умовами при монтажі каналізації є наявність ревізій. Якщо в складних ділянках і на поворотах утворюється засмічення, за допомогою ревізії можна з легкістю його усунути.

Висновок

В результаті ми бачимо, що монтаж грає важливу роль у якості роботи всієї інженерної системи і на це завжди варто звернути особливу увагу. Так як в монтажу цих систем є безліч начислень і правил для ефективної роботи, варто не проводити його самостійно.