Мультиспліт та VRV системи кондиціювання

Хіти продажу
Зовнішній блок мульти-спліт системи Daikin 5МХЅ90Е
Ціну уточнюйте
Пакетне рішення Daikin 5MXS90E + внутрішні блоки FTXS-K і CTXS-K
Индивидуальный расчет стоимости
Пакетне рішення Mitsubishi Electric MXZ-2D33VA + внутрішні блоки MSZ-EF22VE
Индивидуальный расчет стоимости
Пакетне рішення Daikin 2MXS50H + внутрішні блоки FTXG-L
Индивидуальный расчет стоимости
Нові товари
Внутрішній блок спліт-системи DM24RP
Индивидуальный расчет стоимости
Внутрішній блок для спліт-системи DM18RP.NSKR0
Индивидуальный расчет стоимости
Інверторний кондиціонер DM12RP
Индивидуальный расчет стоимости
Внутрішній блок DM09RP.NSJR0
Индивидуальный расчет стоимости
Рекомендовані матеріалиНові статті

Що таке мульти-спліт системи і VRV?

Спліт система - така система кондиціонування, в якій використовується один зовнішній блок і 2/ більше внутрішніх. Використання мульти спліт системи не обмежує вас в категорії внутрішніх блоків, тому ви можете в одній системі використовувати внутрішні блоки спліт систем різного типу. Основною перевагою такого обладнання є обмежена кількість зовнішніх блоків на фасаді будівлі, завдяки чому ви можете не переживати про зіпсований зовнішній вигляд вашого будинку.

Мультиспліт системи кондиціонування

Існують також VRV/VRF системи – це центральні системи кондиціонування, які використовуються в основному для того, щоб забезпечити комфортний клімат у великих знаннях. На відміну від мультиспліт систем, до таких кондиціонерів можуть підключатися не тільки внутрішні, але і кілька зовнішніх блоків. Але всі ці зовнішні блоки з'єднуються спільним фреонопроводом і системою управління.


Основні переваги VRV системи:

 • зональний контроль.
 • можливість розміщувати зовнішні блоки на великій відстані.
 • великий допустимий перепад висот.

Головним недоліком VRV системи є висока вартість. Для того, щоб система працювала правильно необхідно не тільки правильно змонтувати обладнання, але і якісно спроектувати всю систему.

Чим відрізняється VRV від VRF?

Справа в тому, що, підбираючи мультизональну систему, Ви зіткнетеся з цими двома назвами. Але як це парадоксально не звучить, різниці між ними немає. Вся різниця полягає в тому, що компанія Daikin – лідер кліматичної галузі і для того, щоб виділити свої VRF системи, вона запатентувала свою назву - VRV.

Основні типи внутрішніх блок ів для мультиспліт систем

Настінні – найпоширеніші внутрішні блоки, використовуються практично в кожній квартирі. Кріпляться безпосередньо на стіну. Окремий экземпяляры володіють приємним, можна навіть сказати унікальним дизайном, може не просто доповнити, але і прикрасити ваш інтер'єр. Розподіл повітря, здійснюється за допомогою автоматично регульованих повітряних жалюзі.

Канальні – кріпляться в підстелеві просторі. Це і є їх перевага, адже вони не змінюють дизайн приміщення, однак трохи складні в установці. Такі внутрішні блоки, при правлильной проектуванні, можуть виконувати приплив свіжого повітря, що не сомнено тільки додасть вашій системі кондиціонування переваг. Подача повітря, при використанні такого внутрішнього блоку здійснюється за допомогою повітророзподільних пристроїв.

Касетні – монтуються також як і канальні в стелю, але значна частина кондиціонера видно. Такі кондиціонери використовуються в ресторанах, офісах, набагато рідше в житлових приміщеннях. Такі внетренние блоки вигідно використовувати в монобъемных приміщеннях, бо можна поширювати повітря в чотирьох напрямках, регулюючи при цьому кут подачі повітря, щоб исбежать обдування холодним повітрям людей.

Напольно-стельові – іншими словами універсальні внутрішні блоки, які можна кріпити як на стіну, так і на стелю, в основному використовуються для великих монообъемных приміщень. Такі внутрішні блоку, трохи ефективніше розподіляють повітря в приміщенні, особливо якщо встановити на стелю. Повітря розподіляється безпосередньо уздовж стелі. За зовнішнім виглядом більше нагадують конвектора, що деяким людям дуже подобається.

Приклад використання мультиспліт систем для кондиціонування будинку

Колонні – такі внутрішні блоки встановлюються безпосередньо на підлогу, назва походить від того, що вони схожі на колони. Є основний недолік, займає корисний простір в приміщенні. Такі внутрішні блоки в основному використовуються в ресторанах, кафе, барах. При використанні, можна декорувати, так сказати замаскувати під колону. З допомогою таких внутрішніх блоків, часто візуально ділять приміщення на зони, щоб не зводити зайвих конструкцій.

Слід приділити увагу і зовнішньому блоку мультиспліт системи, адже від нього головним чином залежить ефективність всієї системи в цілому. Зовнішній блок кондиціонера може бути інверторного і нєїнверторного типу. Звичайно ж, по можливості варто вибирати інверторні моделі, адже вони відрізняються більш точним підтримкою потрібних параметрів мікроклімату приміщення, безшумністю, довговічністю і, головне, високою економічністю

Переваги і недоліки мультиспліт систем

Мультиспліт системи, як і будь-яке інше обладнання, має ряд переваг і недоліків. Однак переваг набагато більше. Давайте розберемося з цих докладно.

Переваги мультиспліт-систем:

 • можливість кондиціонування цілих будівель з допомогою однієї системи (ви можете обрати як готове пакетне рішення, так скласти окремо с внутрішнього і зовнішнього блоку);
 • більш точна підтримка заданої температури, на відміну від звичайних спліт-систем;
 • внутрішні блоки можуть бути різних типів (настінні, канальні і т. д.);
 • можливість об'єднання з вентиляційною системою будівлі;
 • обладнання не псує зовнішнього вигляду будівлі;
 • низькі шумові характеристики;
 • висока надійність і довговічність техніки.

Недоліки мультіспліт систем кондиціонування:

 • велика вартість такого обладнання;
 • немає можливості встановити один блок на обігрів, а другий на охолодження;
 • досить складний монтаж і сервісне обслуговування.

Монтаж мультиспліт системи

Монтаж спліт-системи здійснюється в кілька етапів. Спочатку після того, як розроблена схема розведення ліній живлення і фреонопроводов, треба пробити потрібні отвори. Далі здійснюється безпосередньо монтаж зовнішнього та внутрішніх блоків. Останнім етапом монтажу мульти-спліт системи є пусконалагоджувальні роботи.

Підсумки

Перед покупкою даного устаткування потрібно визначитися з у ыбором виробника. Ми рекомендуємо продукцію таких брендів: Daikin, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, багаторічний досвід роботи яких є гарантією якості, ефективності та надійності таких пристроїв.

Компанія Альтер Ейр займається професійним проектуванням і реалізацією таких систем, тому звернувшись до наших фахівців, ви можете бути впевненими в правильній і грамотній установці даного обладнання, що сприяє їх надійної і довговічної роботи. Також, ви можете ознайомитись з типовими рішеннями по цим системам.