Фільтр

Розширювальні баки

-
Elbi ERCE 35
ціна 1977грн
Zilmet VSG 5
ціна 582грн
Zilmet Solar-Plus 12
ціна 832грн
Elbi DV 50
ціна 3553грн
Zilmet Cal-Pro 4
ціна 471грн
ELBI D - мембранний бак
Ціна по запиту
Elbi ER 8
Ціна по запиту
Zilmet OEM-Pro 2 (трубчастий тип)
ціна 666грн

Пристрій розширювального бака

Бак складається із сталевого корпусу з антикорозійним покриттям, гумової мембрани, яка в свою чергу може бути двох типів - грушоподібна і в формі діафрагми, фітінг для підключення трубопроводу опалювальної системи і ніпель для закачування/скидання повітря. Залежно від тиску в системі мембрана буде розширюватися, наповнюючись рідиною, витісняючи повітря з вільного простору корпусу.
У деяких моделях мембрана в разі пошкодження може змінюватися - грушоподібна, діафрагмальна мембрана не може змінюватися - її краї завальцьовані в корпусі.

Навіщо потрібен розширювальний бак в геліосистемах?

Головна особливість роботи геліосистеми - неможливість регулювання кількості виробленої теплової енергії.
Так влітку в системі може спостерігатися надлишок теплової енергії коли тепло не відбирається в системи опалення та гарячого водопостачання, в холодну пору року - при відключенні електроенергії, коли циркуляційні насоси відключаються.
Температура теплоносія зростає, зростає і тиск, якби не було «потенціалу» для розширення обсягу це могло б привести до аварії (в гіршому випадку може статися така ситуація - закипання теплоносія, різке зростання тиску, розгерметизація.).
Дана фаза роботи геліосистеми називається «стагнація».


Чим відрізняються «сонячні» розширювальні баки від звичайних?


Від бака для сонячних колекторів вимагається витримувати більш високий тиск на протязі тривалих періодів, зберігати робочі властивості мембрани незалежно від перепадів температури, адже теплоносій може залишатися рідким при температурах до -30 градусів, а максимальна температура може досягати майже 200 градусів за Цельсієм, цим же вимогам повинні відповідати фітинги. Ми пропонуємо нашим клієнтам баки двох італійських виробників (НЕ брендів, що важливо, вся продукція виробляється в Італії) - Zilmet і Elbi. У баках Zilmet використовується патентована мембрана з синтетичної гуми Zilan, в баках Elbi мембрана з бутилу. Корпус виконаний з нержавіючої сталі і зварені на повністю автоматизованих лініях. Продукція обох брендів проходить сертифікацію і експортується по всьому світу.

Які заходи захисту можуть ще використовуватися в сонячних системах?


По-перше, це спочатку правильно розрахований проект опалення, в якому буде врахований у тому числі і найважчий режим роботи. По-друге, сонячні контролери мають кілька алгоритмів роботи для зниження температури і тиску в системі до прийнятних, так що участі користувача просто не буде потрібно. По-третє, в системі часто передбачається попередній бак (допоміжний) для захисту основного розширювального бака і буферна ємність з теплообмінниками.


Підводячи підсумок під написаним


Якщо Ви замовляєте розробку і монтаж сонячної системи опалення та гарячого водопостачання в спеціалізованій компанії, про всі ці нюанси Вам турбуватися не доведеться. Альтер Ейр має великий досвід в сфері впровадження альтернативної енергетики для дому та бізнесу і може гарантувати якість обладнання, проектно-монтажних і пуско-налагоджувальних робіт. За нас говорять наші роботи, з виконаними об'єктами ви можете ознайомитися в розділі «Об'єкти».