Монтаж водопостачання, опалення та каналізації

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

  Одним з основних вимог до дому перед запуском в експлуатацію, є реалізація базових інженерних систем. Це водопостачання, каналізація та опалення. Ефективність роботи залежить від багатьох факторів:

 • правильне проектування;
 • якісне обладнання;
 • висококваліфікований монтаж.

  Тому до кожного з цих етапів необхідно підійти з особливою увагою і скористатися послугами перевірених і надійних інженерних компаній.
 

ВОДОПОСТАЧАННЯ

  Система водопостачання - це запорука комфорту в будинку. На даний момент вода є необхідним атрибутом для безлічі цілей (харчова, гігієнічна, побутова і т.д.). Тому водопровід є в кожному будинку, як в житловому, так і в комерційному та промисловому.

  Система водопостачання буває двох типів - централізована (міська) і автономна. Міський водопровід поширене явище для багатоквартирних будинків. Принцип роботи полягає в постачанні будинку або квартири водою з міської системи водопостачання.

  Автономна система водопостачання найбільш поширена в приватних будинках, котеджах і дачах. Реалізується подача води за допомогою насоса зі свердловини або колодязя. Колодязь використовувати не рекомендується через гігієнічнї міркування. Тому свердловини - це перевірений і безпечний варіант. Її глибина повинна становити мінімум 60 метрів. Вода зі свердловини качається насосом і потім надходить в розширювальний бак, після чого йде безпосереднє поширення води по будинку за допомогою трубопроводів.


водоснабжение

Обладнання

  Для реалізації автономного водопостачання будинку використовується певне обладнання. Основне - це труби. Найчастіше використовуються труби із зшитого поліетилену, це обумовлено високою пластичністю, стійкістю до високих температур і різних навантажень, а також простим монтажем.

  Для запобігання потопу і протікання, через виникнення різних поломок використовується система антипотоп Нептун. Вона блокує надходження води при найменшому протіканні.

  Також важливим складовим автономної системи водопостачання вважається система водоочистки, яка очищає воду від заліза, сірководню, жорсткості і різних запахів, в результаті роблячи воду придатною для використання.

  Допоміжним обладнанням є: гребінки, фітинги, пристрої для підігріву води та крани.

Монтаж


  Перед початком роботи, монтажна організація повинна отримати від інженера креслення, в яких будуть вказані чітке трасування трубопроводів, розгортки з розташуванням сантехнічного обладнання, висновки води з прив'язками від стін, і від підлоги. Монтажна організація повинна розуміти куди необхідно провести водорозеткі, де повинні бути встановлені змішувачі, інсталяції, ванни і т.д.

  Розташування труб в першу чергу залежить від специфіки будівлі. Монтаж можна проводити як в стягуванні підлоги по периметру, так і в штробі в стіні. Обов'язковою умовою є, то що труби обов'язково повинні монтуватися в утеплювачі, для того, щоб холодна труба не конденсувалась, а гаряча - не віддавала своє тепло стінам і іншим конструкціям.

  Для розгалуження труб, поворотів і переходу на інший діаметр використовуються фітинги. Основне обладнання для подачі і перекриття води найчастіше монтується в котельні або іншому підсобному приміщенні. Таким чином, ховаються всі об'ємні комплектуючі і не псують дизайн інтер'єру будинку.

 

КАНАЛІЗАЦІЯ

  Система каналізації - така ж важлива складова будинку, як і водопостачання. Реалізацію цих інженерних систем необхідно починати з проектування ще на етапі будівництва житла.

  Каналізація буває двох типів: зовнішня і внутрішня. Зовнішня система каналізації складається з труб, насосів та іншого обладнання, що знаходиться поза зоною будівлі.

  Внутрішня система знаходиться безпосередньо в будівлі і складається з трубопроводу, ревізій, сифонів тощо.

каналізація

Обладнання


  Для внутрішньої системи каналізації використовується різне обладнання. Однією з головних складових вважаються труби, які бувають двох типів:

 • чавунні. Такі труби стійкі до сильних навантажень, міцні, мають високу пластичність і підвищений термін служби. З недоліків можна виділити: шорстку внутрішню поверхню, висока маса і ціна.
 • пластикові. Ці труби більш поширений варіант і частіше використовуються в організації системи каналізації, це обумовлено високою пропускною спроможністю, використанням міцних і надійних матеріалів, невеликою вагою і такі труби не піддаються корозії. Недоліком вважається низька термостійкість.

  Пластикові труби в свою чергу діляться на:

 • ПВХ (з полівінілхлориду);
 • ПП (з поліпропілену);
 • гофровані труби.

  Найчастіше для внутрішньої системи каналізації використовуються труби з поліпропілену. Монтуються труби діаметрами до 110 мм. Труби діаметром 32 мм призначені для дренажу від кондиціонерів, вентиляційних установок і т.д. Діаметр 50 мм призначений для відводу стічних вод від умивальників, ванн, душових кабін і т.д. Діаметр 110 мм використовується виключно для унітазу.

  Ревізія - необхідна вимога для труб, так як на поворотах і важко прохідних місцях можливі засмічення. Ревізія - це щільно закритий отвір в трубі, через яке усуваються засмічення.

  Обладнання, яке запобігає розповсюдженню неприємних запахів називається сифон. Трап - це пристрій для стічної системи каналізації, його функціонал полягає в прийомі і відведенні води в каналізацію.


Монтаж


  У будинку труби можуть монтуватися різними способами. Одним з варіантів є зашивання трубопроводу в стіни з гіпсокартону. Якщо специфіка приміщення не дозволяє реалізацію системи таким способом, труби прокладаються в штробі в стіні. Найчастіше це труби діаметром 50 мм, перехід на 110 діаметр здійснюється безпосередньо перед унітазом. Це обумовлено практичністю, особливостями сантехнічного обладнання.

  У квартирі монтаж здійснюється простіше. У стандартних плануваннях все сантехнічне обладнання розташоване на одній стіні. Ванну з умивальником з'єднує труба діаметром 50 мм, від умивальника до унітазу так само прокладається така ж труба, після чого здійснюється перехід на 110 діаметр. Унітаз встановлюється з того боку, де знаходиться каналізаційний стояк. Таким чином зменшується довжина труби діаметром 110 мм.

  Важливим компонентом системи каналізації є фановий стояк. Його основне призначення - видалення неприємного запаху. Фанові стояки повинні встановлюватися вертикально і виходити у гору, в квартирах вони вже передбачені забудовником.
 

ОПАЛЕННЯ

  Опалення - необхідна інженерна система в холодний період часу. Для реалізації даної інженерної системи необхідне джерело тепла в якості якого можуть виступати:

 • котли (традиційна система опалення);
 • теплові насоси (повітряні, геотермальні);
 • сонячні колектори.


Котли


  Котли є найпоширенішим способом організації системи опалення. Вони діляться на кілька типів, в залежності від використовуваного палива. Котли бувають:

 • газові. Зручний і ефективний спосіб обігріву приміщення. Для них характерні високі показники продуктивності, економічність, невеликі габарити і стильний дизайн. Варто враховувати, що установка газових котлів можлива не у всіх приміщеннях, а лише там, де проведена газова магістраль, є природна вентиляція і т.д.
 • електричні. Так само є популярним видом котлів. Вони ефективні і мають сучасний лаконічні дизайн, зручні в управлінні і цей вид устаткування можна монтувати в будь-якому приміщенні. Важливо враховувати, що раціональне і економне використання електричного котла, можна назвати за умови оформлення спеціальних тарифів на електрику.
 • твердопаливні. Такі котли мають найнижчий ККД серед своїх аналогів. При цьому вони більш габаритні і для обігріву використовується тверде паливо. Для більш ефективної, якісної і довгострокової роботи котла паливо має зберігатися в певних умовах, бажано в окремому приміщенні. Тому твердопаливні котли переважно встановлюються в приватних будинках, котеджах і дачах.
Теплові насоси

  Для такої системи опалення використовується не паливо, а природні джерела тепла, а саме повітря, земля, вода. Такий спосіб набирає все більше популярності.

  Теплові насоси вважаються ще одним видом екологічного способу опалення. Вони бувають таких видів:

 • повітря-вода;
 • вода-вода;
 • повітря-повітря;
 • грунт-вода.

  Для теплових насосів характерний тривалий термін служби, економічність, безпека і екологічність. Крім того, теплові насоси легко можна впровадити в будь-яку опалювальну систему.

Сонячні колектори


  Ще одним джерелом тепла є сонячні колектори. Цей пристрій призначений для збору сонячної теплової енергії. Головною відмінністю від сонячних батарей вважається те, що батареї виробляють електрику, а колектори - нагрівання матеріалу-теплоносія.

  Існує кілька основних типів сонячних колекторів:

 • плоскі;
 • вакуумні.
 

Система тепла підлога й радіатори

  В умовах українського клімату, тепла підлога найчастіше використовується як додаткове джерело тепла. Він призначений для рівномірного розподілу тепла в приміщенні, таким чином більше не буде проблеми з конвекційним розшаруванням повітряних мас в приміщенні.

Тепла підлога буває двох видів:

 • електрична;
 • водяна.

  Водяна тепла підлога вважається більш ефективним і економічним. І на відміну від електричної в ньому відсутні шкідливі випромінювання, які можуть негативно вплинути на здоров'я людини.

  Основним джерелом розсіювання тепла в приміщенні є радіатори. Конструкційно радіатор - це прилад, який складається з декількох секцій з внутрішніми каналами, по яких циркулює вода. Монтуються радіатори під вікнами, для того, щоб блокувати прохолодне повітря теплом випромінюваним з радіатора.

  Розводка від котла труб до радіаторів може бути:

 • однотрубна;
 • двотрубна;
 • променева.

опалення

 

Монтаж

  Монтаж системи опалення вимагає особливої уваги і зусиль. Кожен вид теплоносія встановлюється особливим способом.

  Система водяна тепла підлога

  Важливим фактором у роботі опалювальної системи є не тільки підрахунок теплових втрат і грамотний проект, але і професійний монтаж. Основною умовою при монтажі теплої підлоги є правильне розміщення труб, укладання теплоізоляції і відповідність товщини і якості покриття. Непрофесійний монтаж призводить до неправильної роботи системи. Важливим аспектом так само є опресовування системи, що гарантує герметичність і безпеку експлуатації.


  Обв'язка котельні

  Котельня - це приміщення в якому розміщені всі необхідні базові елементи системи опалення. Котельні складаються з:

 • Котла (будь-якого типу);
 • Теплового насоса;
 • Гідравлічної стрілки і розподільного контролера;
 • Насосних груп;
 • Розширювальних баків;
 • Бака гарячого водопостачання;
 • Запірної арматури та інших комплектуючих.

  В котельні можуть встановлюватися котли абсолютно різних типів (газові, твердопаливні та електричний). Монтаж кожного з них відрізняється від попереднього, тому подібні роботи варто проводити виключно з професіоналом.

  Що стосується приватного будинку, то рекомендується монтаж котла біля зовнішньої стіни, це обумовлено більш якісним і зручним видаленням продуктів горіння через димохід. Для того, щоб продовжити роботу теплообмінника і циркуляційного насоса, на введенні води краще ставити фільтри попереднього очищення.

  Гідравлічна стрілка потрібна для того, що б здійснювати гідравлічну балансування між котельним і споживчим контуром і встановлюється стрілка на стіну. Після неї відразу монтується розподільний колектор.

  Теплові насоси бувають чотирьох видів і кожен з них відрізняється потужністю і ефективністю, так само вони відрізняються і способом монтажу. Більш складним є тепловий насос «вода-вода», так як для нього необхідно провести багато земельних робіт.

  Монтаж бойлера

  Тарифи на гарячу воду і регулярні перебої і відключення, роблять все більш популярним таке обладнання як електричний бойлер. Це пристрій, який забезпечує споживача гарячою водою через підключення до загальної системи водопостачання.

Монтаж електричного бойлера ділиться на кілька етапів:

 1. Розгляд особливостей приміщення, прорахунок вартості монтажу і підбір спеціального обладнання;
 2. Безпосередня установка бойлера;
 3. Установка зворотного клапана;
 4. Монтаж кранів;
 5. Підключення бойлера до мережі.
 

Наши опытные монтажники, которые будут работать над вашим объектом

...
 • Юрій
 • Маковський
Технічний директор Альтер Ейр. Майстер підключення та пусконаладки. Досвід роботи більше 15 років.
...
 • Володимир
 • Косюк
Відповідальний і працьовитий. Займається встановленням систем вентиляції та кондиціонування з 2010 року.
...
 • Сергій
 • Калінкін
Спеціалізується на монтажі систем опалення. Зробить ідеальне опалення з урахуванням сучасних технологій.
...
 • Віктор
 • Глодовьюк
Знає все про якісному монтажі систем опалення. Точний в деталях, відповідальний і уважний.

ВИСНОВОК

  Кожна інженерна система виконує важливу функцію в організації комфорту в приміщенні. Для повноцінної і ефективної роботи необхідно продумати всі етапи реалізації систем, починаючи від проектування, закінчуючи підбором обладнання та монтажними роботами.

  У монтажі водопостачання, опалення та каналізації є безліч нюансів і правил для повноцінної роботи тому не варто проводити його самостійно.

Відгуки