Електричний котел для опалення будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Система опалення – важлива складова в організації комфортного мікроклімату будь-якого приміщення. Вельми проблематично знаходитись і працювати у холодній оселі, тому при будівництві або ремонті необхідно продумати ефективну систему опалення.

На даний момент є велика кількість різних варіантів для обігріву повітря в будинку. Серед них варто виділити:

 • Газовий котел – поширений вид обігріву, але з кожним роком стає менш популярним через низку причин: зростання цін на газ і відсутність підключення до нього у багатьох приватних будинках.
 • Тепловий насос – одне з відносно нових рішень на ринку. Може бути геотермальним («ґрунт-вода») і повітряним («повітря-вода» або «повітря-повітря»). Так як це низькотемпературний вид опалення, найчастіше комбінується з системами теплої підлоги або теплих стін.
 • Твердопаливний котел – забезпечує нагрівання повітря за допомогою спалювання сировини – дрова, вугілля, пелети, брикети. Чи не найвигідніший тип опалення, так як сировина дороге і низькоякісне, тобто має погану тепловіддачу.
 • Електричний котел – пристрій, який обігріває приміщення за рахунок використання електроенергії.


У цій статті ми зосередимося саме на останньому виді обладнання - електричних котлах. Варто згадати, що електроопалення є оптимальним джерелом енергії для будинків з невеликою площею - до 200 м2 і без можливості підключення газопоступленія. Електричний котел для опалення будинку складається з: корпусу, тенів, автоматики і насоса.

Крім того, компанія Альтер Ейр рекомендує дивитися в перспективу і використовувати електрокотел як підготовчий етап до переходу на тепловий насос в майбутньому. Через 5-10 років ви скажете собі спасибі за те, що передбачили такий варіант. Щоб з легкістю замінити електричний котел на тепловий насос, необхідно передбачити:

 • Правильну гідравліку теплої підлоги, стін або ж радіаторів – дані системи повинні бути розраховані на температуру до 55-60 ° С. Таким чином в подальшому можна буде просто замінити електрокотел на тепловий насос, без необхідності повністю переробляти все системи.

Теплові насоси з року в рік стають доступнішими і незабаром стануть найбільш вигідним видом опалення для приватного будинку. Тому настійно рекомендуємо продумати цей варіант, навіть якщо зараз коштів на покупку теплового насоса немає.

Переваги електричних котлів

Опалення будинку електрокотлом користується попитом з кількох причин:

 1. Вигідно – електроенергія на даний момент – найдоступніший ресурс, тому власники приватних будинків віддають перевагу цьому варіанту у якості основного або додаткового джерела тепла. Крім того, в Україні діють спеціальні тарифи для власників, які ввіддали перевагу електро опаленню для приватного будинку, відмовившись від газового:
 • Денний тариф (з 7:00 до 23:00) – знижка -50% на кожен кіловат (в межах 3600 кВт на місяць в опалювальний сезон);
 • Нічний тариф (з 23:00 до 7:00) – знижка ще -50% на залишкову суму від попереднього тарифу.

Детальніше про тарифи читайте на офіційній сторінці обленерго.

 1. Легкість в обслуговуванні – електричний котел в приватному будинку не потребує регулярного очищення, димоходів, витяжок або складного підключення (як газові або твердопаливні котли). Електричний котел для опалення будинку вимагає мінімального сервісу – чистка теплообмінника, перевірка роботи обладнання. Рекомендується проводити таке обслуговування раз на рік, для забезпечення гарантійного терміну.
 2. Тиха робота – електричні котли мають низький рівень шуму під час роботи, таким чином не доставлять дискомфорту, навіть якщо вони встановлені неподалік від житлових зон будинку.
 3. Доступна вартість – у порівнянні з іншими видами обладнання для опалення будинку, електрокотли виграють за ціною. Електричний котел для опалення будинку не вимагають великих капіталовкладень, тому при обмежених коштах, це буде відмінний варіант.
5. Великий вибір – широкий асортимент моделей дозволить підібрати оптимальний варіант для кожного приміщення. Потужність варіюється від 6 кВт до 20 кВт. Інженери компанії Альтер Ейр рекомендують звернути увагу на наступні моделі котлів:


Недоліки електрокотлів

Як і будь-яке інше обладнання, електричні котли мають свої недоліки:

 1. Необхідність введення високої потужності споживаної енергії для будинку. Потрібно провести детальні розрахунки з точки зору того, скільки кіловат буде споживати система опалення електрикою. Вони допоможуть уникнути виникнення проблем з недостатньою потужністю.

Наприклад, якщо обленерго нам надає 10 кВт, а опалення вимагатиме 9 кВт, залишкового 1 кВт буде недостатньо для освітлення і всієї техніки у будинку. В результаті маємо постійне відключення автоматів. Аби розширити споживану потужність, необхідно подавати відповідну заяву в обленерго. Таким чином, при виборі електрокотлів потрібно бути готовим до такого ходу подій.

 1. Великий обсяг споживаної енергії. Незважаючи на те, що електроенергія – дешевий ресурс, якщо порівнювати з твердим сировиною або ж газом, для опалення великих будинків вона все ж буде витратною. Тому рекомендується використовувати електрокотел у якості допоміжного теплоджерела, або ж як основне, але для невеликих приватних будинків. Для будинків понад 300 м2 рекомендуємо звернути увагу на опалення тепловим насосом.
 2. Часті перебої в електропостачанні – на відміну від газу, електропостачання в Україні часто має проблеми. Відповідно, при припиненні електропостачання, вся система відключається. Це особливо проблематично в холодну пору року.

Вибирати електрокотел слід згідно з потужністю моделі, а також тепловтрат будівлі. Розрахунок тепловтрат ґрунтується на безлічі показників: матеріал і товщина утеплення стін, підлоги, покрівлі, площа і якість скління і т.д. Тільки враховуючи всі ці аспекти, можна підібрати оптимальний варіант для свого будинку.

Підсумки

Електричний котел для опалення будинку – варіант поширений, завдяки низькій вартості обладнання, спеціальним тарифам на електроенергію, невеликим габаритам, низьким шумовим характеристикам. Цей пристрій використовують як основний вид опалення, але найчастіше – як додаткове джерело тепла, в поєднанні з тепловими насосами, наприклад.

Якщо ви не впевнені, якому варіанту обладнання внадати перевагу, звертайтеся до інженерів Альтер Ейр за консультацією по телефону 0-800-33-08-28

Відгуки