Гібридне опалення будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадкуЗМІСТ:

1.Обладнання, яке використовується для змішаного опалення будинку
      1.1.Тепловий насос
      1.2.Електричний котел
      1.3.Твердопаливний котел
      1.4.Газовий котел
      1.5.Сонячні колектори
2.Опалювальні прилади для комбінованої системи опалення
       2.1.Конвектори
       2.2.Радіатори
       2.3.Тепла підлога та теплі стіни
3.Комбіноване опалення приватного будинку
       3.1.Тепловий насос та газовий котел
       3.2.Тепловий насос та електричний котел
       3.3.Електричний котел та твердопаливний котел
       3.4.Гібридна система опалення з сонячними колекторами
4.ПІДСУМКИ

Гібридне опалення будинку - це комбінація двох і більше джерел тепла для обігріву будинку в зимовий час. Для такої системи можуть використовуватися такі поєднання:

• Тепловий насос і газовий котел;
• Електрокотел і твердопаливний котел;
• Тепловий насос і електричний котел;
• Гібридне опалення з сонячними колекторами.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР ЗАПРОШУЄ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Обладнання, яке використовується для змішаного опалення будинку

Тепловий насос

Тепловий насос «повітря-вода» - це обладнання, яке використовує тепло зовнішнього повітря для обігріву приміщення. Воно складається з двох блоків. Зовнішній блок забирає тепло з повітря і через фреонові магістралі подає його у внутрішній. Там воно передається теплоносію, який розподіляє тепло до опалювальних приладів. Тепловий насос має високу енергоефективність. Споживаючи 1 кВт енергії, він виробляє від 3 кВт тепла. Це пристрій може використовуватися і на кондиціонування приміщень, якщо до нього під'єднати фанкойл.Електричний котел

Електричний котел - обладнання для опалення будинку. Його можна використовувати як основне джерело опалення і як додаткове, поєднуючи з централізованою системою або твердопаливним котлом. Він характеризується низькою вартістю і легкістю монтажу. Теплоносій в системі нагрівається за допомогою ТЕНа, розміщеного в корпусі. Електричний котел може працювати на опалення та на ГВС. Перед його встановленням необхідно переконатися в тому, що електричної потужності для нього досить. Даний котел споживаючи 1 кВт енергії, виробляє 1 кВт тепла.

Електричний котел

Тепловий насос "повітря-вода"

1 кВт електрики = 0,99 кВт тепла

1 кВт електрики = 2,7-3 кВт тепла

 


Твердопаливний котел

Твердопаливний котел - це обладнання, яке працює на вугіллі, дровах, спресованій тирсі-пеллетах та іншому паливі. Для такого котла організовується окреме приміщення для зберігання сировини. Також необхідно завантажувати обладнання кожного ранку та ввечері. Деякі моделі твердопаливних котлів оснащені завантажувальним баком, куди засипаються пелети і автоматично подаються на розпал до пальника. Обладнання відрізняється високою надійністю і міцністю. Воно не схильне до корозії і відрізняються довгим терміном експлуатації.

Твердопаливний котел - хороший варіант для додаткового джерела тепла. Це стосується того випадку, коли до будинку не підключений газ і основним джерелом є електрокотел.

Газовий котел

Газові конденсаційні котли - тренд нашого часу в світі системи опалення. Вони користуються популярністю завдяки своїм перевагам. Котли - низькотемпературні, завдяки чому менше викидають шкідливих речовин в атмосферу і менше витрачають газ. Вони легко підтримують температуру в будинку і не залежать від електропостачання, якщо є бесперебійники.

Сонячні колектори

Сонячні колектори - це обладнання, яке використовує сонячну енергію для опалення та гарячого водопостачання будинку. В Україні взимку не раціонально застосовувати геліосистему на обігрів, тому що в цей час низька активність сонця. Сонячні колектори встановлюють для нагріву води в період з березня по вересень.

Банер система опалення

Опалювальні прилади для комбінованої системи опалення

Змішане опалення будинку передбачає використання різних теплорозподільників:

 Конвекторів,
 Радіаторів,
 Теплої підлоги і теплих стін.

Конвектори

Конвектори - опалювальний прилад, який використовує природну конвекцію для подачі теплого повітря в приміщення. Вони бувають підлогові, настінні і внутрішньопідлогові. Останні стають популярними завдяки своїм перевагам:

• вони не захаращують приміщення, повністю ховаються під підлогою;
• володіють високою потужністю (моделі з вентилятором);
• рівномірно розподіляють повітряний потік;
• верхня решітка нагрівається максимум до 30 градусів.

Радіатори

Радіатори - прилади для обігріву приміщень, що складаються з секцій з внутрішніми каналами, якиМИ переміщається теплоносій. Вони відрізняються за типом матеріалу виготовлення: сталеві, чавунні, алюмінієві або біметалічні.

Тепла підлога і теплі стіни

Тепла підлога і теплі стіни - це система трубопроводів, якиМИ циркулює теплоносій. Вони можуть комбінуватися або працювати в парі. При цьому тепла підлога буде основним джерелом, а стіни - додатковим і запускатися, коли на вулиці температура опуститися до -15 градусів. Наші інженери реалізували таку систему на об'єкті в Гостомелі. Переглянути систему опалення будинку можна за посиланням: Реалізація опалення в квартирі площею 160 м2.

Потрібна допомога у виборі системи опалення?
Тисніть на кнопку нижче

Комбіноване опалення приватного будинку

Тепловий насос і газовий котел

Тепловий насос та газовий котел

Комбінована система опалення раціональна в тому випадку, коли основного джерела тепла не вистачає для обігріву будинку.

Так, обираючи тепловий насос «повітря-вода», який самостійно обігріває будинок від -7 до -10 градусів, з'являється необхідність в додатковому джерелі енергії. Це може бути газовий котел. Він автоматично активується, коли температура на вулиці опускається нижче -10 градусів. Таким чином газовий котел здійснює догрів приміщень.

Наші інженери реалізували систему опалення в будинку 220 м2 в СМТ Гостомель. На об'єкті встановили тепловий насос «повітря-вода» Viessmann Vitocal 200-S AWB-E-AC 201.D на 16кВт і дублер у вигляді газового котла Viessmann на 26кВт.

Перед фахівцями спочатку поставили завдання спроектувати систему опалення, яка вимагає мінімальних витрат при експлуатації. Клієнту запропонували два варіанти:

  • Грунтовий насос;
  • Повітряний насос.

Техніко-економічне обґрунтування показало, що доцільніше в будинку встановити опалення повітряним тепловим насосом. Це пов'язано з тим, що співвідношення витрат на його монтаж і використання вигідніше  порівняно з геотермальних пристроєм. На об'єкті встановили газовий котел, як додаткове джерело обігріву. Це раціонально з таких причин:

  • теплового насоса не вистачало для компенсації тепловтрат в будинку;
  • в будівлю вже був підведений газ;
  • за умови використання тільки котла, витрат буде менше в порівнянні з використанням електричного обладнання.

Важливо! Чим нижче температура на вулиці, тим більше тепла потрібно виробити для обігріву будинку. У той же час чим нижче температура, тим менше тепла буде виробляти тепловий насос. Тому необхідно змішане опалення будинку.

Тепловий насос і електричний котел

Тепловий насос та електричний котел

Тепловий насос можна комбінувати з електричним котлом. Дана комбінація характеризується такими перевагами:

  • можна підключити низький тариф на споживання енергії,
  • дешевий монтаж,
  • не вимагає підведення газу до будинку.

Також така комбінована система опалення має свої недоліки:

  • Високе споживання енергії електричним котлом за умови відключення теплового насоса. При низьких температурах -20оС або під час поломки основного устаткування.
  • При виключенні світла, потужності генератора не вистачить, щоб обслужити і забезпечити енергією тепловий насос і електричний котел. Таким чином, взимку можна залишитися без системи опалення.
Тепловий насос і електричний котел - ефективна система для обігріву будинку. Вона низькотемпературна і енергозберігаюча, поєднується з будь-яким видом приладів (конвекторами, теплою підлогою). Але у такій комбінації є свої мінуси, які варто враховувати до монтажу. Комбіноване опалення будинку на базі теплового насоса і електричного котла - бюджетний варіант в плані експлуатації.

Електричний котел і твердопаливний котел

Електричний та твердопаливний котел

Електричний котел може бути додатковим джерелом тепла спільно з центральною системою або іншим автономним обладнанням, а може бути індивідуальним опалювальним пристроєм в будинку. Найчастіше встановлюється електричний котел таким чином, щоб в подальшому можна було змонтувати тепловий насос. У комбінації з електрообладнанням використовується твердопаливний котел. Це оптимальне рішення, продиктоване фінансовою складовою.

Необхідність в додатковому опаленні приміщення з'являється в тому випадку, коли у будинку маленька електрична потужність і її не вистачає на обігрів. Наприклад, потужність становить 10 кВт. Вони розподіляються таким чином: 5 кВт йдуть на обігрів, а решта 5 - на електрику і побутову техніку. В такому випадку електричний котел підбирається з урахуванням потужності в 5 кВт. Продуктивності пристрою може не вистачити для повноцінного нагріву кімнат. Тому виникає необхідність у використанні твердопаливного котла.

Чому раціонально доповнити гібридну систему опалення твердопаливним котлом? Відмовляючись від газового постачання, споживач отримує можливість оформити спеціальні тарифи на електроенергію. Так, якщо основним джерелом тепла буде електроресурс, власник будинку одержує знижку в розмірі 50% на 3,6 тис. КВт енергії і ще 50% від залишкової вартості на нічний тариф. Якщо до будинку буде підключений газ, то знижки на електроенергію не передбачаються.

При завантаженні твердопаливного котла і його роботі, електричне обладнання відключається або зменшує вироблення тепла. Коли дрова або пеллети догорять, вмикається електричний котел.

Гібридна система опалення з сонячними колекторами

В системі змішаного опалення можуть використовуватися сонячні колектори. Вони з березня по вересень працюють на гаряче водопостачання. У зимовий час - сонячні колектори не працюватимуть ні на обігрів приміщення, ні на нагрів гарячої води. Це пов'язано з тим, що взимку сонця менше і неможливо за допомогою такої низької інсоляцією, забезпечити ГВС. Але дане обладнання входить в комбіновану систему опалення будинку.

Підсумки

Комбіноване опалення приватного будинку - це рішення, яке диктується інженерами компанії при певних умовах. Воно повинно бути раціонально виваженим і виправданим з точки зору подальших витрат.

Відгуки