Канальне зволоження повітря для будинку або квартири

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Вологість – один із параметрів мікроклімату приміщення, котрий впливає як на здоров’я людини, так і на стан огороджуючих конструкцій, меблів та будинку в цілому. Відповідно до чинних нормативів, у приміщеннях з постійним перебуванням людей необхідно підтримувати вологість в межах 40-50%. Менша вологість негативно впливає на здоров’я людини, оскільки  призводить до накопичення статичної електрики на предметах, а надмірна вологість посилює відчуття задухи, сприяє випаданню конденсату на поверхнях.

Забезпечити необхідне зволоження в будинку чи квартирі допомагають спеціальні пристрої – зволожувачі, котрі поділяються на два основні типи:

 • канальні
 • місцеві.

Будова і вибір канального канального зволожувача

Зволожувач канального типу – пристрій, основними елементами якого є:

 • Циліндр з електродами, котрі «готують» пар та система автоматики, розташовані у моноблочному корпусі;
 • Паророзподільна форсунка – пристрій, котрий рівномірно розподіляє пар у повітроводі системи вентиляції;
 • Паровий шланг – високотемпературний армований гнучкий патрубок, котрий з’єднує між собою циліндр з електродами та паророзподільну форсунку;
 • Дренажний патрубок – для зливу високотемпературного конденсату;
 • Патрубок підключення агрегату до системи водопостачання;
 • Датчики вологості.

Підбір зволожувача канального типу виконується відповідно до:

 • Продуктивності системи вентиляції повітря;
 • Внутрішньої температури повітря;
 • Необхідної вологості повітря у приміщенні.

Принцип роботи канального зволожувача повітря

Насамперед, слід зазначити, що дані агрегати працюють за принципом ізотермічного зволоження, тобто зволоження при сталій температурі припливного повітря в системі вентиляції. Звичайна питна вода містить невелику кількість мінеральних солей і тому має невелику електропровідність.

При проходженні електричного струму між двома зануреними електродами відбувається нагрів води до температури пароутворення (ефект Джоуля). Величину електричного струму вимірює трансформатор, вона завжди пропорційна кількості виробленого пару.

Регулюючи кількість води у циліндрі спеціальними клапанами, можна з високою точністю керувати процесом парозволоження. По мірі використання рідини, циліндр поповнюється новими порціями води. Вода, котра випаровується, не містить солей, тому їх кількість поступово зростає у циліндрі, через це для підтримання нормальної роботи системи зволоження повітря, вода із циліндра періодично зливається системою в автоматичному режимі, одночасно циліндр поповнюється новою порцією води. З часом на внутрішній поверхні циліндра утворюється накип внаслідок відкладання солей, тому його необхідно час від часу чистити або замінювати.

Тепер розглянемо принцип роботи системи канального зволоження в тандемі із системою вентиляції повітря.

Як реалізується система канального зволоження і вентиляції повітря для приватного будинку дивіться у відео огляді з нашого об'єкта:


Припливне повітря – фільтрується та нагрівається (за потреби) у вентиляційній установці з рекуперацією тепла, після чого в систему роботи «включається» канальний зволожувач, котрий через паророзподільну форсунку подає таку кількість пару, яка забезпечить задану на пульті вологість у приміщенні.

Під дією тиску вентиляційного повітря пар рівномірно розподіляється і по системі повітроводів подається через вентиляційні решітки у приміщення. У припливному повітроводі встановлюється датчик вологості, котрий запобігає подачі надмірної кількості пару в повітря та випаданню конденсату в повітроводах. Процес поступовий, для повного зволоження необхідно, щоб замінився весь об’єм повітря у приміщенні.

Одночасно із подачею вологого повітря у приміщення відбувається видалення відпрацьованого, тому важливо розмістити решітки подачі та видалення повітря із приміщення так, щоб вологе повітря проходило через весь об’єм приміщення і лише тоді видалялося.

Відпрацьоване повітря видаляється через витяжні решітки, а подається через систему повітроводів, де датчиком вологості вимірюється фактичне значення відносної вологості у приміщенні та викидається назовні. Агрегат працює до тих пір, поки значення, фіксоване датчиком вологості на повітроводі відпрацьованого повітря, не буде відповідати заданому на пульті управління.

Вартість установки для зволоження канального типу залежить насамперед від її продуктивності, модифікації та виробника обладнання і коливається у межах від декількох десятків до сотень тисяч гривень.

Важливо пам’ятати про те, що:

 • Вода, що подається в циліндр із електродами, має пройти спеціальну підготовку – згідно із рекомендаціями заводу виробника обладнання;
 • Дренажний патрубок для зливу високотемпературного конденсату повинен бути підключений до системи каналізації так, аби запобігати пошкодженню трубопроводів системи водовідведення рідиною під дією високої температури;
 • Паророзподільна форсунка монтується під спеціальним ухилом у подаючому повітроводі визначеного розміру за напрямком руху повітря;
 • Паровий шланг має довжину до 5м (залежно від виробника обладнання), проте не рекомендується значно збільшувати його довжину для запобігання утворення конденсату всередині нього;
 • Датчики вологості необхідно встановити на припливному та зворотному повітроводах системи вентиляції, до першого та після останнього відгалужень відповідно, для отримання коректних значень вологості повітря.
 • Перед запуском системи необхідно налаштувати устаткування та виконати всі перевірки, відповідно до рекомендацій заводу виробника обладнання.

Підведемо підсумки

Отже, підсумовуючи все вище викладене, слід зазначити:

 • Вологість – важливий параметр мікроклімату, який впливає на здоров’я людини та стан предметів у приміщенні;
 • Одним із методів забезпечення необхідної вологості у приміщенні є застосування ізотермічного зволоження із використанням зволожувачів канального типу;
 • Сучасні зволожувачі канального типу – оснащені системою автоматики, котра мінімізує втручання людини в процес зволоження повітря;
 • Враховуючи найновіші досягнення техніки, ми допоможемо вам підібрати агрегат, котрий максимально відповідатиме поставленим вимогам до якості повітря у вашому житлі.

Відгуки

Статья очень полезная, спасибо! Сама столкнулась с необходимостью покупки увлажнителя воздуха, так как зимой воздух безумно сухой, кожа стала очень пересыхать и появилось плохое самочувствие. Так же подруга упоминала, что сухой воздух так же способствует развитию респираторных болячек. Поэтому покупкой довольны, хотя сразу было очень сложно разобраться, какой именно вид нам нужен

Классный материал, потомучто видео очень наглядно показывает, как и сколько места оно все занимает. А то вот так читаешь, а представить тяжело. Ребят, спасибо. Буду знать

Егор, спасибо Вам за отзыв. Мы очень любим делиться примерами наших работ. Если интересны и другие обзоры, заходите на наш YouTube канал.