Мультиспліт система на 2 кімнати і на 3 кімнати: вибрати і купити мульті спліт системи правильно

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

  Мультиспліт системи – обладнання для кондиціонування приміщення, в яке входить 1 зовнішній блок та від 2 до 5 внутрішніх. Холодильна потужність мультиспліт системи варьюється від 2 до 12 кВт.

 Внутрішні блоки можуть бути різних типів: настінний, канальний, касетний та напольно-стельовий. Мультиспліт системи можуть комбінуватися з внутрішніх блоків різного типу. Так, наприклад, один може бути настінним, другий - напольно-стельовим, а третій - касетним. Кількість внутрішніх кондиціонерів має відповідати кількості входів у зовнішньому блоці. Входи – труби, по яких циркулює холодоагент – фреон. Фреон – речовина, яка кипить при низьких температурах (-4 - +5) при цьому віддає холод та з рідини змінює свій агрегатний стан на газ.

  Мультиспліт система працює за принципом теплового насоса, який полягає в переносі теплової енергії з одного місця в друге. Зовнішній блок мультиспліт системи складається з:

 • конденсатора,
 • компресора,
 • електронного терморегульованного вентиля (ТРВ)
 • вентилятора.

Внутрішній блок складається з:

 • випарника,
 • вентилятора.
  Рідкий фреон проходит через електронний ТРВ, де понижуєтся його температура та тиск. Він починає кипіти та потрапляє в випарник. Випарние – це теплообмінник, на який подається тепле кімнатне повітря. Фреон, проходячи через нього віддає холод, який подається в приміщення. При цьому рідкий фреон змінює свій агрегатний стан на газ і потрапляє в компресор, де стискається. В процесі стискання він нагрівається. Проходить через конденсатор, який продувається повітрям з вулиці. За рахунок перепаду температур, при виході він конденсується в рідину. Фреон проходить через ТРВ і цикл повторюється.

Що потрібно враховувати при проектуванні мультиспліт системи 

Теплопостачання

 При проектуванні мультиспліт системи вираховується теплопостачання. Це показник кількості тепла, який необхідно охолодити за допомогою кондиціонування.

  На результат теплопостачання впливають внутрішні та зовнішні фактори, тому його розділяють на два види: приховане та зовнішнє. Приховане здійснюється світлом, технікою та людьми, тобто тим що знаходиться всередині будинку та виробляє тепло.

  Зовнішнє - активність сонця та температура повітря на вулиці. Тобто зовнішнє теплопостачання – це показник тепла, який проникає в приміщення через склопакет, покрівлю та стіни.

  Для правильного вирахування враховується положення сонця відносно квартири, скільки людей в ній живе, яке обладнання знаходиться в кімнатах. Після отримання значення прихованого та зовнішнього теплопостачання їх сумують та отримують певну кількість кВт тепла. В залежності від результату підбирається необхідне обладнання певної потужності.

  Максимальне завантаження зовнішнього кондиціонера може складати 60 % від необхідної загальної потужності. Так, наприклад, сумарне теплопостачання показало, що потрібне обладнання на 12 кВт, оптимальним буде обрати зовнішний блок потужністю 7-9 кВт. Це обумовлено тим, що холод не потрібно подавати одночасно у всі кімнати. Охолоджувати необхідно те приміщення, де знаходяться люди.

  Якщо замовники бажають, щоб одночасно охолоджувались всі приміщеня, то обирають обладнання з максимальною потужністю.
 

Комфортна температура для житла

  Під час вибору обладнання потрібно враховувати, що в мультиспліт системах є таке поняття як Δt. Це різниця температури на вулиці та в самому приміщення. Цей показник визначає мінімальну температуру повітря, яку можуть задати за допомогою мультиспліт системи. Найоптимальнішою будее різниця в 7о. Таким чином якщо на вулиці +35о, то в приміщенні можна встановити +27-28о. Така різниця щадить організм мешканців, адже при значному перепаді температур організм людини піддається стрессу и виникає велика імовірність виникнення захворювань.


 

Установка мультиспліт систем 

Настінні

  Більш популярні та практичні настінні кондиціонери. Внутрішні блоки встановлюються таким чином, щоб було комфортно мешканцям дому. Потік повітря від кондиціонера не повинен бути направлений на людей. Він може встановлюватися на стіні за робочим столом, але не перед ним.
 

Канальні

  Внутрішні блоки канального типу зашиваються за стелею. Можна змонтувати внутрішній блок в середину повітропровода над ванною кімнатою, при цьому холодний потік буде виводитися в спальню, охолоджуючи її. Для правильного розподілу повітря холодних потоків щілинний дифузор монтується біля вікон. Це сприяє тому, що кондиціонування здійснюється поза зоною активності людини.
 

Касетні та напольно-стельові

  Касетні та наполно-стельові системи в побутових приміщеннях не використовують. Їх зазвичай встановлюють в офісах та магазинах.
 

Міфи про мультиспліт системи та недолік такого обладнання

  Існує декулька міфів відносно мультиспліт систем. Перша та найпоширеніша – що вона дорога. Мультиспліт система у хорошого бренда вийде на 8-10% дешевше, ніж якщо брати автономні кондиціонери. Дешевими можуть бути тільки китайскі кондиціонери, але вони не надійні.

  Другим недоліком мультиспліт системи вважеється те, що якщо вийшов з ладу зовнішній блок, припиняють працювати всі внутрішні. Так і є, але зовнішні кондиціонери хороших виробників не ламаються як мінімум 10-15 років. Китайскі ж кондиціонери зупиняються кожні 4-5 роки.

  Єдиний недолік мультиспліт системи - протяжність трас – фреонових магістралей (каналів), по яким передається з зовнішнього блоку до внутрішнього чи тепло, чи холод. Чим меньша траса, тим продуктивніше система працює. В таблиці наведені дані по мінімальному розміру каналів для холодоадагента від зовнішнього до внутрішнього блоку та максимальна по всій системі на прикладі мультиспліт системи з 4 та 5 внутрішніми блоками.
 

Зовнішній блок

Daikin

 

Mitsubishi Electric

 

4MXS80E

(с 4 внутр.)

5MXS90E

(с 5 внутр.)

MXZ-4E72VA

(с 4 внутр.)

MXZ-5E102VA

(с 5 внутр.)

Під'єднання труб

Діаметр труб, мм (Рідина)

6,35

6,35

Діаметр труб, мм (Газ)

9,52

9,52 х 3 + 12,7

9,52 х 4 + 12,7

Довжина труб від зовнішнього до внутрішнього, м

25

25

Загальна довжина труб, м

70

75

60

80

Перепад висоти, м

15

15

 

Рішення для квартир та дому

Мультиспліт система на 2 кімнати

  Для двокімнатної квартири необхідне обладнання, яке буде вміщати один зовнішній блок та 2 внутрішні. Так наші інженери спроектували мультиспліт систему на 2 кімнати. Теплотехнічний розрахунок показав, що в спальні необхідно покрити 2,17 кВт тепла, а у вітальні – 3,03 кВт.

  Для цього були обрані кондиціонер японскої компанії DAIKIN:

 • Зовнішній блок DAIKIN 3MXS52E (максимальна потужність 5,2 кВт);
 • Внутрішній блок в спальню DAIKIN FTXS -25K (максимальна потужність 2,5 кВт);
 • Внутрішній блок в вітальню DAIKIN FTXS-35K (максимальна потужність 3,5 кВт).
Размещение мультисплит системы с двумя внутренними блоками
Схема розміщення мультиспліт системи з двома внутрішніми блоками
 

Мультиспліт система на 3 кімнати

  Підбираємо обладнання на 3 кімнати: спальню, гостьову спальню та студію. При розрахунку теплопостачання визначили, що в спальні потрібно покрити 1,93 кВт тепла, в гостьовій спальні – 2,70 кВт, а на кухні 3,84 кВт. Для цієї квартири підійде обладнання канального типу:

 • Зовнішній блок – Daikin 5MXS90E (максимальна потужність 9 кВт);
 • Канальний внутрішній блок в спальню – FDXM35F (максимальна потужність 3,5 кВт);
 • Настінний внутрішній блок в гостьову спальню - FTXG25LW (максимальна потужність 2,5 кВт);
 • Канальний внутрішній блок в студію - FBA50A (максимальна потужність 5,0 кВт).

Размещение мультисплит системы с тремя внутренними блоками
Схема розміщення мультиспліт системи з трьома внутрішніми блоками
 

Мультиспліт система для дому

  Необхідно встановити мультиспліт систему для дому, в 5 приміщень. На першому поверсі необхідно змонтувати два кондиціонери, а на другому- три.

  Підбираємо обладнання за розрахунковою таблицею. Так визначили теплопостачання по кажному приміщеню. Вийшло, що в спальні теплопостачання дорівнює 1,29 кВт, на кухні – 1,61 кВт, в гостьовій спальні - 1,61 кВт, в вітальні – 2,25 кВт та дитячій – 2,25 кВт. Таким чином якщо сумувати всі показники вийде, що необхідна холодильна потужність 9 кВт. Тому оптимальний зовнішній блок обрали з потужністю 9 кВт.

  В роботі використали обладнання фірми Daikin:

 • Зовніщній блок DAIKIN 5MXS90E (максимальна потужність 9 кВт);
 • Внутрішній блок в спальню DAIKIN FTXS-20К (максимальна потужність 2 кВт);
 • Два внутрішніх блока на кухню та в гостьову спальню DAIKIN FTXS-25К (максимальна потужність 2,5 кВт);
 • Два внутрішніх блока в вітальню та дитячу кімнати DAIKIN FTXS-35К (максимальна потужність 3,5 кВт).

Мультисплит система в доме. 1 этаж
Схема розміщення мультиспліт системи в домі. Перший поверх

Мультисплит система. 2 этаж
Схема розміщення мультиспліт системи в домі. Другий поверх
 
 

Огляд обладнання

 

Обладнання компанії Daikin

 
Зовнішній блок MXS

  Зовнішній блок Daikin MXS може встановлюватися на даху або зовнішній стіні будівлі. Вночі він автоматично переключаєтся на режим тихої роботи, зменшуючи свій звуковий тиск на 3 дБа. Цей режим можна встановити самостійно за допомогою пульта керування. Крім цього, у наружного блока є режим економії енергії. Він запускається автоматично, якщо протягом 20 хвилин в приміщенні немає людей. Під час режиму економії витрата енергії скорочується на 80%

Внутрішній блок FTXS

  Внутрішні блоки FTXS-К володіють низькими шумовими характеристиками (звуковий тиск 19 дБа), режимом тихої роботи та датчиками руху. Поєднання вертикального та горизонтального положення жалюзей кондиціонера дозволяє рівномірно розподіляти потік повітря та тим самим эфективно охолодити приміщення. Якщо мешканці не знаходяться в кімнаті, обладнання вмикає режим економії енергії. Запрограмувати подачу холодного повітря можна на тиждень, при цьому встановивши на кажен день свій режим роботи.

Приклади комбінацій мультиспліт системи на базі обладнання Daikin:

 • з двома внутрішніми блоками DAIKIN 2MXS40H + FTXS20 + FTXS25
 • з трьома внутрішніми блоками DAIKIN 3MXS52E + FTXS20+FTXS20+FTXS25
 • з чотирма внутрішніми блоками DAIKIN 4MXS80F + FTXS20+ FTXS20+ FTXS25+ FTXS35
 • з п'ятьма внутрішніми блоками DAIKIN 5MXS90E+FTXS20+ FTXS20+ FTXS25+ FTXS25+ FTXS25
 

Обладнання компанії MitsubishiElectric

 
Зовнішній блок MXZ

  Блоки MXZ володіють низьким рівнем шуму та вібрацій, що створює комфортні умови кондиціонування. Холодильна потужність залежить від моделі і варьюється з 3,3 до 12 кВт. Наявність автоперевірки з'єднань та автокорекції дозволяють швидко та легко монтувати обладнання. Зовнішній блок обладаний інвенторним компреором та безколекторним двигуном постійного току, що забезпечує низке енергоспоживання пристрою. Металевий корпус попереджає механічні пошкодження зовнішнього блоку, а решітки – потрапляння дрібних частинок в механізм. Керувати роботою наружного кондиціонера можна за допогою пульта. Можливо керувати і за допомогою мобільного пристрою та компьютера. Зовнішній блок дозволяє синхронно налаштовувати внутрішні блоки, розташовані в кімнатах з одинаковою площею.

Внутрішні блоки MXZSF

  Внутрішні блоки MXZ SF володіють низкими шумовими характеристиками, завдяки чому вони не будуть заважати мешканцям дому. Керувати внутрішніми кондиціонерами можна за допомогою безконтактного пульта.

  В кондиціонерах MXZ SF наявний економний режим та режим «I save». При економному режимі можна задати такі параметри: температуру, швидкість та направлення потоку. Режим «I save» дозволяє зберегти температуру в 10 градусів в кімнаті, якщо планується відсутність мешканців в домі протягом довгого періоду.

Примеры комбинации мультисплит системы на базе оборудования MitsubishiElectric:

 • з двома внутрішніми блоками MXZ-2D33VA + SF15VA + SF25VE
 • з трьома внутрішніми блоками MXZ-3E54VA + SF15VA + SF25VE + SF35VE
 • з чотирма внутрішніми блоками MXZ-4E72VA + SF20VA + SF20VA + SF25VE + SF35VE
 • з п'ятьма внутрішніми блоками MXZ-5E102VA + SF20VA + SF20VA + SF20VA + SF25VE + SF25VE
 

Наші останні проекти

 

Висновки

1.Для правильного підбору обладнання необхідно першочергово зробити розрахунки по теплопостачанню. Щоб отримати правильний результат необхідно враховувати багато факторів, таких як розміщення квартири чи будинку, кількість мешканців, техніка і т.д.
Таблиця теплотехнічного розрахунку

Внутрішній блок

Холодопродуктивність (кВт)

Повна продуктивність (кВт)

Приміщення А

Приміщення В

Приміщення С

Приміщення D

Приміщення Е

Ном.

Макс.

2,0+2,5+2,5+2,5+6,0

1,16

1,45

1,45

1,45

3,48

9,00

10,70

2,0+2,5+2,5+3,5+3,5

1,29

1,61

1,61

2,25

2,25

9,00

10,17

2,0+2,5+2,5+3,5+4,2

1,22

1,53

1,53

2,14

2,57

9,00

10,622.Теплопостачання дозволяє підібрати правильне обладнання в залежності від потужності, необхідної для охолодження приміщення.
3.Рекомендується придбати обладнання відомих компаній.
4.Мультиспліт система ціна котрої здається дуже високою, виправдовує свою вартість економією енергії, яку дають кондиціонери завдяки інвенторному двигуну. Також вигідніше купивати мультиспліт систему, ніж кондиціонери для кожної окремої кімнати. В цьому випадку економія складає 10%
Купити кондиціонери мультиспліт системи та додаткове обладнання, а також отримати консультацію та замовити проектування й установку можна в компанії Альтер Ейр. Телефонуйте за номером 0800330828 або залишайте заявку на сайті.

Відгуки

Немає орієнтовної ціни на варіант 2-і кімнати , з монтажем

Доброго вечора, Валерію Аби надати Вам ціну на систему кондиціонування, необхідно врахувати особливості вашого приміщення. Точну інформацію зможе надати наш інженер. Телефонуйте за номером 0-800-33-08-28 і наші спеціалісти нададуть Вам консультацію.